Pracuj w Oponeo

Dobór opon do samochodu

Skorzystaj z konfiguratora doboru opon, aby wybrać najlepsze opony do Twojego samochodu

Konfigurator opon

Skorzystaj z konfiguratora doboru opon, aby wybrać najlepsze opony do Twojego samochodu.

Nie musisz znać rozmiaru opon zamontowanych w Twoim aucie ani szukać homologowanego przez producenta rozmiaru w instrukcji pojazdu czy na klapce wlewu paliwa. Aby wybrać optymalne opony - podaj markę Twojego samochodu, model pojazdu, typ nadwozia, generację auta oraz pojemność jego silnika, a my wskażemy Ci najlepszy rozmiar oraz rozmiary, które możesz stosować zamiennie.

Większość producentów samochodów do jednego modelu auta homologuje kilka rozmiarów felg, a co za tym idzie - także opon. Po wprowadzeniu informacji zobaczysz, jakie zamienniki możesz stosować bezpiecznie, bez ryzyka obniżenia jakości i bezpieczeństwa jazdy.

Po uzupełnieniu danych możesz dokonać wyboru kierując się własnymi upodobaniami – m. in. producentem i ceną. Producenci podzieleni są na 3 klasy – premium, średnią i ekonomiczną, co dodatkowo ułatwia wybór. Suwak cenowy umożliwia natomiast określenie takiego zakresu cen jaki Ci odpowiada, w efekcie czego oferta obejmuje wyłącznie propozycje spełniające Twoje oczekiwania.

Określenie indeksu nośności i prędkości opon sprawia, że otrzymujesz wyselekcjonowane modele, odpowiadające wcześniej wprowadzonym danym.

Dzięki naszemu konfiguratorowi poznasz właściwy dla Twojego auta rozmiar opon, co zagwarantuje Ci wysokie osiągi i bezpieczeństwo na drodze. Nie musisz znać się na oponach, wystarczy, że określisz odpowiednie parametry samochodu, a będziesz miał możliwość wyboru spośród modeli do niego pasujących.