Pracuj w Oponeo

Opony do Isuzu

Wybierz parametry swojego Isuzu i dobierz odpowiedni rozmiar opon

Isuzu

Wybierz model

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Isuzu

Początki. Isuzu to japońskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne będące jednym z najstarszych producentów samochodów w swoim kraju. Marka jest własnością koncernu Isuzu Motors Limited, który powstał w 1916 roku. Dwa lata później firma rozpoczęła współpracę z brytyjskim przedsiębiorstwem Wolseley, a w 1922 roku na rynek trafił japoński Wolseley – A-9. W 1924 roku firma zaczęła produkcję ciężarówek typu CP. Pierwszy samochód pod nazwą Isuzu na rynek trafił w 1934 roku. Jednak dopiero w 1949 roku przedsiębiorstwo przyjęło nazwę Isuzu.

Rozwój. Produkcję pierwszego samochodu osobowego Isuzu rozpoczęto w 1953 roku. Pojazd ten trafił na rynek jako Hillman Minx. W latach siedemdziesiątych XX wieku japoński producent nawiązał współpracę ze znanym światowym koncernem General Motors. W 1972 roku pickup Isuzu trafił na rynek amerykański. Był to Chevrolet LUV. Rok później swoją premierę miał model Gemini, który szybko stał się flagowym samochodem osobowym tego japońskiego producenta (auto zostało wyprodukowane we współpracy z koncernem General Motors). Dokładnie 10 lat później firma rozpoczęła produkcję kolejnego znanego modelu – Trooper. W 1987 roku japoński potentat wkroczył na rynek amerykański – nowa spółka swoją fabrykę wybudowała w Indianie. Kolejną przełomową datą dla marki był rok 1990. To właśnie wtedy ruszyła produkcja Isuzu Rodeo. W Polsce samochód ten znany jest jako Opel Frontera. Na polski rynek marka trafiła w 1997 roku – to wtedy powstała spółka Isuzu Motors Polska z siedzibą w Tychach, która rozpoczęła produkcję silników diesla o pojemności 1.7 L.

Obecnie. Koncern Isuzu Motors Limited produkuje samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe, pojazdy terenowe, autobusy oraz silniki spalinowe (przemysłowe, tradycyjne). Firma ma 2 zakłady produkcyjne w Japonii. W mieście Fujitsawa powstają pojazdy użytkowe. Swoje oddziały koncern posiada także poza Japonią. Samochody Isuzu produkowane są m.in. w Indonezji i Tajlandii. W Ameryce Północnej (USA) zakłady Isuzu produkują silniki. Siła Isuzu opiera się na modelu biznesowym typu joint venture (współpraca z przedsiębiorstwami lokalnymi).

Wkład w motoryzację. Firma Isuzu jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw motoryzacyjnych z Japonii. Marka zasłynęła przede wszystkim z pickupów – pierwszy model w tej wersji koncern zaprezentował w 1963 roku. Był to Wasp, a jego siłą było połączenie wyglądu samochodu osobowego z użytkowym charakterem półciężarówki. Pickupy Isuzu ogromną popularność zdobyły nie tylko w Japonii, ale także w Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz Australii. Trafiły one do ponad 6 milionów użytkowników. Marka słynie z nowoczesnych rozwiązań technicznych połączonych z bogatą tradycją.

Ciekawostki. Nazwa koncernu pochodzi od japońskiej rzeki Isuzu. Z silników produkowanych przez tę markę korzysta m.in. Opel, Honda, Saab oraz Renault i Chevrolet. Silniki Isuzu trafiły do słynnych łodzi motorowych Mercury Marine.

Ważniejsze aktualne modele: Wśród najważniejszych modeli Isuzu można wymienić D-MAX (samochód dostawczy w klasie pickup) oraz Isuzu Trooper (pojazd terenowy).

Opony. Opony do Isuzu Trooper dostępne są między innymi w ofercie firm: Nokian, Yokohama, Barum, Pirelli, Goodyear (rozmiar fabryczny 245/70 R16). Rozmiar fabryczny opon do Isuzu D-MAX wynosi 235/70 R16. Opony do tego modelu oferuje m.in. firma Dębica, Pirelli, Zeetex, Sava i Barum.