Opony
letnie 17 cali

Dobierz najlepsze opony letnie 17” do swojego auta. Zapewnią Ci bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Najpopularniejsze rozmiary opon letnich 17 cali

Chętnie wybierane modele 17-calowych opon letnich

Zeetex ZT1000
5,1

4262 opinie

Od 159 szt.
Uniroyal RainExpert 3
5,4

1861 opinii

Od 189 szt.
Dunlop SP Sport Bluresponse
5,5

3326 opinii

Od 249 szt.

Dla kogo opony letnie 17"?

Opony letnie 17” uważano kiedyś za duży, nieczęsto spotykany w Europie rozmiar. Współcześnie, w dobie coraz większej popularności SUV-ów, to jeden z najszerzej rozpowszechnionych i uniwersalnych wymiarów. Takie ogumienie montuje się np. w następujących modelach aut: Opel Astra, Audi A4, Toyota Avensis.

Informacje o pasujących rozmiarach ogumienia najlepiej szukać w książeczce serwisowej auta. Homologowane wymiary dają pewność dobrego dopasowania opony do felgi. Źle dobrany rozmiar może nie tylko odebrać przyjemność z jazdy oraz jej „płynność”, ale także prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Przykładem takiego zdarzenia jest zsunięcie się ogumienia z obręczy w czasie podróży. Pod warunkiem zachowania odpowiednich norm odchylenia, dopuszcza się możliwość zastosowania zamienników oryginalnych rozmiarów. Procentowa różnica pomiędzy wymiarami musi się mieścić w przedziale od -2% do 1,5%.

Wybierz 17-calowe opony letnie dla siebie

Letnie opony R17, podobnie jak inne rozmiary, są dostępne w ogromnej liczbie modeli i dzielą się na trzy segmenty cenowe: premium, średni oraz ekonomiczny. W pierwszym z nich znajduje się ogumienie, które zapewnia doskonałe osiągi nawet w ekstremalnych warunkach. Klasa średnia to rodzaj kompromisu pomiędzy zaletami modeli premium a niską ceną modeli budżetowych. Ostatni poziom to przede wszystkim atrakcyjne cenowo opony, które charakteryzują się solidnym wykonaniem i wytrzymałością.

Chcesz wybrać zamienniki ale nie wiesz, które będą pasować? Skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1150 warsztatów w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.