Opony samochodowe
  • Szukaj opon wg rozmiaru
  • Szukaj opon wg auta

Opony letnie 18 cali

  • Wg rozmiaru
  • Wg auta
Opony samochodowe

C

D

F

G

H

I

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Pomoc
Więcej filtrów Mniej filtrów
Szukaj opon
Szukaj opon

Chętnie wybierane modele 18-calowych opon letnich

Imperial Ecosport 2
BRAK ZDJĘCIA
4,3

4082 opinie

Od 159 szt.
Continental PremiumContact 6
BRAK ZDJĘCIA
4,7

900 opinii

Od 320 szt.
Nokian Tyres Powerproof
BRAK ZDJĘCIA
4,6

642 opinie

Od 448 szt.

Coraz popularniejsze opony letnie 18″

Opony 18 cali w wersji letniej występują fabrycznie w coraz większej liczbie aut. Jeszcze kilkanaście lat temu był to rozmiar zarezerwowany dla pojazdów luksusowych lub sportowych, jednak obecnie coraz częściej pojawia się w samochodach klasy średniej, miejskich czy nawet kompaktach. W zależności od mocy silnika, generacji auta lub jego wyposażenia, opony letnie 18″ znajdują się w: Audi A4, Oplu Insignia, Skodzie Superb, Hondzie Accord czy Fordzie Focusie.

Właściwy wybór opon letnich jest niezwykle istotny, ponieważ przy klimacie panującym w Polsce przez większą część roku jeździ się na tym rodzaju ogumienia. Letni model o dobrych parametrach zapewnia krótką drogę hamowania na mokrych i suchych drogach, przyczepność przy dynamicznej jeździe oraz niski poziom spalania. Ważne, żeby pamiętać o tym, że rozmiar musi być zgodny z homologacją określaną przez producenta auta lub mieścić się w zakresie dopuszczalnych zamienników. Możliwość zastosowania alternatywnego rozmiaru można sprawdzić za pomocą kalkulatora Oponeo.

Letnie opony 18 cali – różne klasy do różnych potrzeb

Dobierając nowe opony letnie 18 cali, kierowca musi dokonać wyboru pomiędzy niekiedy mocno się od siebie różniącymi propozycjami. Aby nie pogubić się w ogromie możliwości, najlepiej kierować się własnym budżetem oraz charakterystyką eksploatacji opon. Najtańsza klasa cenowa – ogumienie ekonomiczne zalecana jest głównie do poruszania się po mieście. Półka średnia to równowaga pomiędzy atrakcyjną ceną a dobrymi osiągami. Natomiast segment premium okazuje się świetnym rozwiązaniem dla kierowców oczekujących od ogumienia najlepszych parametrów.

Niezależnie od wyboru, każda letnia opona 18 cali powstaje ze starannie dobranych mieszanek gumowych, sprawdzających się o tej porze roku. Producenci „osiemnastek” przeznaczonych na sezon letni zwracają uwagę na kształt rzeźby bieżnika, aby prowadzenie w wysokich temperaturach na nawierzchni mokrej i suchej były na wysokim poziomie. Najchętniej wybierane przez klientów Oponeo są trzy modele opon letnich R18: Imperial Ecosport 2, Nokian Tyres Powerproof, Continental PremiumContact6.

Czy mogę zamówić opony z opcją montażu?

Nie stój w kolejkach u wulkanizatora i już podczas zakupów w sklepie Oponeo umów się na wymianę opon samochodowych w wybranym przez siebie warsztacie. Za darmo dostarczymy zamówienie do jednego z ponad tysiąca serwisów partnerskich, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowymi oponami nawet następnego dnia.

  • Dostawa do wybranego serwisu GRATIS
  • 1047 warsztatów w całym kraju
  • Rezerwacja dnia i godziny - nawet jutro!
Dowiedz się więcej