Opony
letnie 18 cali

Dopasuj do swojego auta niezawodne opony letnie 18 cali i ciesz się pełnią osiągów na trasie.

Najpopularniejsze rozmiary opon letnich 18 cali

Chętnie wybierane modele 18-calowych opon letnich

Zeetex HP2000 VFM
5,2

2503 opinie

Od 214 szt.
Imperial Ecosport 2
5,1

3088 opinii

Od 189 szt.
Firemax FM601
5,1

5645 opinii

Od 141 szt.

Coraz popularniejsze opony letnie 18”

Opony letnie 18 cali występują fabrycznie w coraz większej liczbie aut. Jeszcze kilkanaście lat temu był to rozmiar zarezerwowany dla pojazdów luksusowych lub sportowych, jednak obecnie coraz częściej pojawia się w autach klasy średniej, kompaktach czy nawet samochodach miejskich. W zależności od mocy silnika, generacji auta lub jego wyposażenia, opony letnie 18” można spotkać w takich popularnych modelach jak: Audi A4, A5 i A6; Opel Astra oraz Insignia, Skoda Octavi i Superb, Honda Accord, BMW serii 5, Mercedes klasy C i E, Volkswagen Passat, Golf; Ford Focus czy Volvo S60.

Właściwy wybór opon letnich jest niezwykle istotny, ponieważ przy klimacie panującym w Polsce przez większą część roku jeździ się na tym rodzaju ogumienia. Letni model o dobrych parametrach zapewnia krótką drogę hamowania w mokrych warunkach, przyczepność przy dynamicznej jeździe oraz niski poziom spalania. Ważne, żeby pamiętać o tym, że rozmiar musi być zgodny z homologacją określaną przez producenta auta lub mieścić się w zakresie dopuszczalnych zamienników. Możliwość zastosowania alternatywnego rozmiaru można sprawdzić za pomocą kalkulatora zamienników.

Opony letnie 18 cali – różne klasy do różnych potrzeb

Dobierając nowe ogumienie, kierowca musi dokonać wyboru pomiędzy niekiedy mocno się od siebie różniącymi propozycjami. Aby nie pogubić się w ogromie możliwości, najlepiej kierować się własnym budżetem oraz charakterystyką eksploatacji opon. Najtańsza klasa cenowa – ogumienie ekonomiczne poradzi sobie w jeździe po mieście i na krótkich trasach. Klasa średnia to równowaga pomiędzy atrakcyjną ceną a dobrymi osiągami. Natomiast klasa premium okazuje się świetnym rozwiązaniem dla kierowców oczekujących od opon maksymalnych parametrów.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1150 warsztatów w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.