Historia Oponeo

Zanim zaczęliśmy sprzedawać opony w 13 państwach europejskich, było jedynie kilku przyjaciół, duże chęci i marzenia o sukcesie.

1999

Tak zaczynaliśmy i absolutnie nie wstydzimy się swoich początków. W trudnej do wymówienia, niezbyt kolorowej, szczególnie pod koniec lat 90-tych, Bydgoszczy byliśmy innowacyjni i sprzedawaliśmy opony przez internet, który stanowił przestrzeń niezbadaną. Postawiliśmy na profesjonalizm i skrupulatność, która jest wyznacznikiem naszej pracy. Zakładamy spółkę Citynet Media s.c. i rozpoczynamy budowę serwisu informacyjnego opony.com.pl oraz innych portali branżowych.

Listopad

2001

Rozpoczynamy działalności e-commerce - tworzymy serwis opony.com i zaczynamy sprzedaż opon i felg.

Październik

2003

Ze struktur Citynet Media s.c. wyodrębniamy serwisy oponiarskie i tworzymy Opony.com Sp. z o.o., przejmującą kluczowe domeny handlu oponami przez Internet.

Grudzień

2004

Spółka staje się rentowna na poziomie netto (po upływie 14 miesięcy od rozpoczęcia działalności). Opony.com Sp. z o.o. posiada 20 000 zarejestrowanych klientów.

Maj

2005

Integrujemy systemy e-commerce, logistyki i księgowości.

Listopad

2006

Po raz pierwszy w historii sprzedajemy w ciągu miesiąca 35 000 opon, a serwis opony.com liczy 80 000 zarejestrowanych klientów.

Grudzień

2006

Opony.com Sp. z o.o. zmienia nazwę na OPONEO.PL Sp. z o.o.

Listopad

2007

Po przekształceniu w spółkę akcyjną OPONEO.PL S.A., debiutujemy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

2008

Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Nie sądziliśmy, że po kilku latach będziemy liderem na internetowym rynku sprzedaży opon w Polsce. Zamówień było coraz więcej i więcej. Mały pokój zamienił się w duży budynek dla pracowników otoczony magazynami.

2009

Rozpoczynamy sprzedaż w 4 nowych krajach. Powstają sklepy w Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii.

2010

Kolejny krok w naszym rozwoju to postawienie na innowacyjność. Od zawsze chcieliśmy kompleksowo rozwiązywać problemy naszych klientów. W tym celu nieustannie podnosimy standardy obsługi klienta, dbamy o to, aby nasza strona była czytelna i intuicyjna dla każdego, dostawy zamówień pewne i szybkie.

2012

W lipcu 2012 odwiedził nas milionowy klient, Pan Władysław Kowalczyk z Łyszkowic. Aby uczcić jubileusz, czekaliśmy na niego z niespodzianką, sprzedając zamówione przez niego opony za symboliczną złotówkę.

2013

Kolejny rok naszych sukcesów sportowych. A dlaczego się ścigamy? Opony i ich testowanie na torze to nasza pasja. Rajdy Mistrzostw Polski czy Wyścigi Rallycross i związane z nimi szaleństwo to okazja dla naszych pracowników, aby zobaczyć jak opony zachowują się w najbardziej wymagających warunkach.

2015

Kolejny dumny milion w naszych statystykach - tym razem to liczba opon sprzedanych w ciągu roku w samej Polsce.

Obejrzyj spot

2016

Czas jeszcze większego rozwoju. W styczniu ucieszyliśmy się z ponownego (rok po roku) zajęcia pierwszego miejsca w kategorii motoryzacja w rankingu sklepów internetowych Opineo.pl. W międzyczasie zakończyliśmy formalności, dzięki którym powiększymy siedzibę na ul. Podleśnej niemal czterokrotnie i stworzyliśmy nowe centrum logistyczne w bydgoskim Parku przemysłowym o powierzchni 16 tys. m2.

Obejrzyj spot

2017

Dla nas to rok wielkich zmian. Długo wyczekiwana rozbudowa siedziby dobiegła końca. Stworzyliśmy nowoczesne i przyjazne środowisko pracy, które otworzyło nas na nowe możliwości rozwoju. Ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do najwyżej jakości usług zostały ponownie docenione prestiżowymi tytułami, jakimi są: Gepard Biznesu 2017, Brylant Polskiej Gospodarki 2017 oraz Światowa Firma 2017.

2018

Nadal stawiamy na dynamiczny rozwój. W 2018 roku zatrudniliśmy aż 44 nowych pracowników, a w grupie Oponeo pracuje już ponad 450 osób. Po raz kolejny rozbudowaliśmy także swoją siedzibę w Bydgoszczy. Obecnie zajmuje ona powierzchnię blisko 6000 m². Ciężka praca i innowacyjność zostały dostrzeżone również przez ekspertów – w kategorii „transformacja cyfrowa” na prestiżowej liście Digital Shapers znalazł się nasz Prezes
Dariusz Topolewski.

2019

Rok 2019 był dla nas rekordowy dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku e-commerce. Sprzedaliśmy w Polsce aż trzy miliony opon, a to najlepszy wynik w historii Oponeo. Nadal inwestujemy w rozwój firmy, zwiększamy wyniki finansowe i umacniamy pozycję lidera na rynku oponiarskim. Ciężka praca naszego zespołu została nagrodzona wieloma tytułami – zajęliśmy I miejsce na liście diamentów Forbesa, a Premium Brand okrzyknęło nas mianem Firmy Wysokiej Reputacji.

2020

Dobrze poradziliśmy sobie z niespodziewanymi wydarzeniami minionego roku. Spółka Oponeo zaliczyła najlepsze w historii rezultaty pod względem sprzedaży oraz wyników finansowych. Zaufanie klientów, które zdobywaliśmy przez lata to siła naszej marki. Jesteśmy szczęśliwi, że również w trudnych czasach mogli oni na nas liczyć. Dzięki ich głosom serwis Opineo przyznał nam tytuł najlepszego sklepu motoryzacyjnego, a także zaliczył do grona najlepszych e-sklepów w Polsce. W 2020 roku znaleźliśmy się także w zaszczytnej grupie Złotej Setki Pomorza i Kujaw oraz Orłów Biznesu według tygodnika „Wprost”. Z kolei na lokalnym podwórku Prezydent Miasta Bydgoszczy docenił nasze wsparcie dla bydgoskiego sportu.

2021

Rok 2021 to minął nam pod znakiem dalszego dynamicznego rozwoju jak również 20-tych urodzin. Świętowaliśmy wspólnie z naszymi Klientami, dla których zorganizowaliśmy konkurs „20 nagród na 20 lat Oponeo”. Nagrodą główną był Mercedes Klasy C, który trafił do szczęśliwej Pani Katarzyny z Kielc.

2022

Kolejny rok - kolejny rozwój. W maju 2022 centrum logistyczne OPONEO.PL S.A. zostało przeniesione do nowego punktu w Zelgoszczy koło Łodzi. Uruchomiliśmy tam nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 72 tys. m2. Jest to aktualnie główny magazyn Spółki, który ma obsługiwać wszystkie zamówienia naszych klientów.

Chyba nie będziemy bardzo próżni, kiedy powiemy, że nie spoczywamy na laurach i ruszamy na podbój świata!