Menu

Artykuły o oponach

Największa w Polsce baza wiedzy o oponach i szeroko pojętej motoryzacji. Porady dotyczące zakupów i użytkowania opon, ich testy, różnego rodzaju ciekawostki i aktualności. Zapraszamy!

Strefa zgniotu - co to jest?

16 stycznia 2019

Kiedy mechanicy i eksperci mówią o kolizjach, często odnoszą się właśnie do strefy zgniotu, która jest ważną częścią konstrukcji samochodu. Mimo to wielu kierowców nie jest tego świadomych. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest strefa zgniotu i jak może Ci pomóc w razie wypadku.

Czytaj więcej

Wentyle w samochodzie i ich regularna wymiana

14 stycznia 2019

Wentyle samochodowe to niedoceniany, choć niezwykle istotny element koła. Jego regularna wymiana wpływa znacząco na bezpieczeństwo jazdy. Sprawdź, jak często warto wymieniać zawór w oponie.

Czytaj więcej

Jak pompować opony – poradnik

14 stycznia 2019

Nie wiesz, jakie ciśnienie jest optymalne dla opon w Twoim samochodzie? A może z nieufnością podchodzisz do kompresorów na stacjach benzynowych? Z artykułu dowiesz się, jak pompować ogumienie, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Czytaj więcej

Ząbkowanie opon

07 stycznia 2019

Dowiedz się jak powstaje zjawisko ząbkowania opon. Poznaj przyczyny i objawy ząbkowania opon - wszystkie informacje znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Zimówki tylko na przód – czy to bezpieczne rozwiązanie?

18 grudnia 2018

Niektórzy kierowcy, chcąc zaoszczędzić, zakładają opony zimowe tylko na jedną oś. Nie jest to jednak właściwe postępowanie. Łączenie ogumienia o różnych właściwościach może zagrażać ich bezpieczeństwu.

Czytaj więcej

Rotacja opon – zamiana opon miejscami

14 grudnia 2018

Ekologia, pragmatyzm lub po prostu oszczędność – motywacje mogą być różne, ale cel pozostaje dla wszystkich kierowców jeden: maksymalne przedłużenie żywotności swojego ogumienia. Jednym ze sposobów na poprawę długowieczności opon jest ich regularne rotowanie.

Czytaj więcej