Menu

Praktyczne porady ze świata motoryzacji

Nie daj się zaskoczyć! W tej kategorii znajdziesz praktyczne porady, które pozwolą Ci na bezpieczną i komfortową jazdę w każdych warunkach.

Opony do SUV - jak dobrać odpowiednie?

11 marca 2019

Wybór opon do SUVa to nie lada wyzwanie. Zobacz nasze porady dotyczące doboru ogumienia i ciesz się z pełni mocy swojego samochodu sportowo-użytkowego.

Czytaj więcej

Wymiana opon – poradnik

13 lutego 2019

Wymiana opon jest nieskomplikowaną czynnością, jednak jej prawidłowe wykonanie wymaga fachowej wiedzy. Wzorcowo przeprowadzona zamiana opon zapewnia nie tylko odpowiedni komfort jazdy i niższe koszty eksploatacji pojazdu, ale także bezpieczeństwo na drodze. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości na temat wymiany ogumienia, przygotowaliśmy krótki poradnik dla kierowców.

Czytaj więcej

Jak odróżnić opony zimowe od letnich?

25 stycznia 2019

Zastanawiasz się, jak rozróżnić opony zimowe od letnich? Sprawdź, jakie różnice występują między modelami sezonowymi w zakresie użytej mieszanki, zastosowanej rzeźby bieżnika oraz oferowanych osiagów.

Czytaj więcej

Dobre opony na mokrą nawierzchnię – czyli jakie ogumienie wybrać na deszcz?

24 stycznia 2019

Jakie ogumienie najlepiej sprawdza się podczas opadów deszczu? Sprawdź, czym charakteryzują się dobre opony na mokrą nawierzchnię.

Czytaj więcej

Przyczyny ściągania samochodu na boki - jak je znaleźć?

22 stycznia 2019

Twój samochód ściąga na boki? Dowiedz się, jak w czterech prostych krokach sprawdzić czy przyczyną są koła samochodu.

Czytaj więcej

Homologacja opon – opony z pierwszego wyposażenia

17 stycznia 2019

Dobór opon wciąż budzi wiele wątpliwości. Pojęcia takie, jak: oryginalne wyposażenie, OE, pierwsze wyposażenie czy homologacja samochodu mogą niejednego kierowcę przyprawiać o ból głowy. W niniejszym artykule na najpopularniejsze pytania dotyczące tych problematycznych kwestii.

Czytaj więcej