Menu

Praktyczne porady ze świata motoryzacji

Nie daj się zaskoczyć! W tej kategorii znajdziesz praktyczne porady, które pozwolą Ci na bezpieczną i komfortową jazdę w każdych warunkach.

Jak odświeżyć opony w samochodzie? Przydatne porady

12 grudnia 2018

Błoto, deszcz i śnieg sprawiły, że Twoje opony straciły na atrakcyjności? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak odświeżyć ich wygląd przy wykorzystaniu kilku niedrogich środków.

Czytaj więcej

Opony a ESP (stabilizacja toru jazdy)

07 grudnia 2018

Stan bieżnika ma duży wpływ na działanie systemów kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy. Sprawdź dlaczego tak się dzieje.

Czytaj więcej

Opony niskoprofilowe: wady i zalety

03 grudnia 2018

Opona niskoprofilowa to model, w którym wysokość boku od felgi do drogi jest wartością stosunkowo małą względem szerokości jej przekroju. "Niskoprofilówki" stosowane są zwykle, jako oryginalne wyposażenie w samochodach klasy średniej i wyższej, szczególnie w autach o większych osiągach i sportowym zacięciu.

Czytaj więcej

Zestaw naprawczy do opon – czy warto go mieć, co zawiera?

01 grudnia 2018

Cztery na dziesięć sprzedawanych nowych aut nie ma koła zapasowego.  Z „zapasu” rezygnują też użytkownicy używanych samochodów . Uszkodzenie opony to jedna z najczęstszych awarii, jaka może się zdarzyć kierowcy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Czytaj więcej

Jak jeździć zimą – technika jazdy i hamowania

30 listopada 2018

Gdy słupek rtęci coraz częściej spada poniżej 10 stopni Celsjusza, nieuchronnie zwiastuje to nadejście zimy. Każdy doświadczony kierowca wie, iż oznacza to odmienną technikę prowadzenia samochodu.

Czytaj więcej

Zamarznięte drzwi w samochodzie, czyli czym smarować uszczelki w aucie?

29 listopada 2018

Zimą często zdarza się, że drzwi w samochodzie zamarzają. Dlatego warto wiedzieć, co robić w takiej sytuacji oraz jak zadbać o delikatne uszczelki.

Czytaj więcej