Menu
Filtruj
Wybierz szerokość
Wybierz profil
Wybierz średnicę

Wybrano 0 producentów Zastosuj

Opony o najwyższych osiągach, które zostały wyprodukowane w oparciu o najbardziej nowoczesne technologie. Przeznaczone dla wymagających kierowców.
Opony o dobrym stosunku ceny jakości. Charakteryzują się optymalnymi osiągami, a przeznaczone są dla kierowców o umiarkowanym stylu jazdy.
Opony dostępne w najbardziej atrakcyjnych cenach. Przeznaczone są dla kierowców o spokojnym stylu jazdy, poruszających się głównie w mieście.
Pokaż Zastosuj
OK
OK
Pomoc Pokaż objaśnienie parametrów wyszukiwania

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Wybierz markę auta
Wybierz model auta
Wybierz typ auta
Wybierz generację auta
Wybierz silnik

Opony 4x4

Zobacz opony 4x4 najwyżej oceniane przez użytkowników. Nasza baza opinii o oponach 4x4 jest największa w polskim Internecie. Poszukujesz najlepszych opon 4x4? Zapraszamy do zapoznania się z rankingami opon letnich i zimowych przeznaczonych do Twojego typu pojazdu. Przedstawiamy ofertę opon 4x4 na sezon letni i zimowy posiadających najwyższe oceny kierowców, którzy sprawdzili je w praktyce.

Opony letnie

 • Bridgestone Dueler A/T 693
  Bridgestone Dueler A/T 693

  Typ: opona letnia. Bieżnik: symetryczny – gwarantuje zrównoważone osiągi na każdym typie ...

 • Duro DL6210
  Duro DL6210

  Opis w przygotowaniu

 • Cooper Zeon LTZ
  Cooper Zeon LTZ

  Informacje o oponie: Cooper Zeon LTZ to opony letnie klasy średniej wyprodukowane dla samochodów ...

 • Ling Long R620
  Ling Long R620

  Opis w przygotowaniu

 • Silverstone EstivaX5
  Silverstone EstivaX5

  Typ: opona letnia. Bieżnik: symetryczny – gwarantuje zrównoważone osiągi na każdym typie ...

Opony zimowe

Najczęściej kupowane opony 4x4

Prezentujemy ofertę opon 4x4 najczęściej kupowanych przez naszych klientów. Tutaj możesz zapoznać się z najbardziej popularnymi modelami opon 4x4. Są to opony letnie i zimowe, które charakteryzują się doskonałą jakością i przystępną ceną. Zobacz bestsellery w naszym sklepie. Sprawdź i kup opony 4x4, które sprostają Twoim oczekiwaniom.

Opony letnie

 • Imperial Ecosport SUV
  Imperial Ecosport SUV

  Typ: opona letnia. Klasa: ekonomiczna - sportowe osiągi przy zachowaniu atrakcyjnej ...

 • Nokian Line SUV
  Nokian Line SUV

  Typ: opony letnie Klasa: premium - najlepsze osiągi i najwyższa jakość Przeznaczenie: samochody ...

 • Uniroyal RainExpert 3
  Uniroyal RainExpert 3

  Sprawdza się idealnie w autach kompaktowych, samochodach średniej i wyższej klasy ...

 • Pirelli Scorpion Verde
  Pirelli Scorpion Verde

  Typ: opona letnia. Klasa: premium – gwarancja najwyższej jakości i maksymalnych parametrów. ...

 • Uniroyal Rainsport 3
  Uniroyal Rainsport 3

  Sprawdza się idealnie w autach kompaktowych i samochodach średniej i wyższej ...

Opony zimowe

 • Nokian WR SUV 3
  Nokian WR SUV 3

  Typ: opona zimowa Klasa: premium - najwyższe osiągi i doskonała jakość produktu Przeznaczenie: ...

 • Pirelli Scorpion Winter
  Pirelli Scorpion Winter

  Typ: opona zimowa. Klasa: premium - najwyższe osiągi i doskonała jakość produktu. Przeznaczenie: ...

 • Imperial Snowdragon SUV
  Imperial Snowdragon SUV

  Szukasz opony zimowej, która gwarantuje bezpieczną jazdę niezależnie od ...

 • Hankook Winter i*cept evo2 SUV W320A
  Hankook Winter i*cept evo2 SUV W320A

  Typ: opony zimowe. Klasa: średnia – zaawansowane technologie i najwyższa jakość. Przeznaczenie: ...

 • Nokian WR SUV 4
  Nokian WR SUV 4

  Najnowszy model WR SUV 4 od Nokian Tyres to najwyższej klasy opony zimowa dostosowana do ...

Opony 4x4

Opony letnie do samochodów z napędem 4x4 dzielimy na szosowe, półterenowe i półszosowe oraz terenowe. Opony szosowe (gdzie 80% to jazda na szosie, a 20% to jazda terenowa) oznacza się symbolami H/T i S/T. W przypadku tych opon stosuje się bieżniki o asymetrycznym wzorze. Drugi typ opon letnich 4x4 to opony przeznaczone zarówno na szosę, jak i na teren (50% szosa, 50% teren). Wówczas w nazwie modelu umieszcza się skróty ATR, AT2, A/T lub All Terain. Ostatni typ opon letnich 4x4 to opony przeznaczone do użytkowania w ciężkim terenie (80% teren i 20% szosa). W nazwie tych modeli umieszcza się skróty MTR lub M/T. Opony zimowe typu 4x4 nie mają już takiego podziału. Każda z nich to opona szosowa. Ten podziałopon do samochodów z napędem 4x4 pozostawia kierowcom duży wybór w zależności od tego na jakich drogach się poruszają. To, co odróżnia je od typowych opon osobowych to dobre właściwości na drogach o charakterze lekko terenowym (trasy leśne i polne), jak i zupełnie terenowym. Rozwiązania stosowane w tworzeniu tego typu opon zapewniają bezpieczeństwo zarówno na drogach publicznych, jak i w warunkach off-road. Jest to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy wymagają optymalnych osiągów na różnych typach nawierzchni, także tych trudniejszych terenowych. Opony tego typu, tak jak zwykłe opony osobowe, wyposażane są bardzo często w rant ochronny felgi, który chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i otarciami. W tym celu często stosuje się także wewnętrzne stalowe opasanie, które wzmacnia konstrukcję i w konsekwencji bieżnik w mniejszym stopniu ulega odkształceniom. Wprowadza się także wzmocnienie ściany bocznej, która zwiększa nośność, co przydaje się w pojazdach typu SUV-ów, które znacznie różnią się wagą od zwykłych samochodów osobowych. W tego typu oponach szczególny nacisk kładzie się na wysoki współczynnik komfortu jazdy, który jest bardzo przydatny w trakcie jazdy miejskiej, ale także terenowej. Opona taka nie hałasuje i niweluje, charakterystyczne dla tras off-roadowych, wibracje i drgania. Niektórzy producenci opon do aut 4x4 stosują dodatkowe nacięcia lamelkowe i wytrzymałą mieszankę gumową, które pozwalają nawet opon letnim na zachowanie odpowiednich parametrów jezdnych także w warunkach zimowych. Jak wiele opon różnego segmentu także i opony do samochodów z napędem 4x4 powinny gwarantować wysokie parametry jezdne na mokrej nawierzchni. Trzeba zaznaczyć, że opon typu 4x4 nie można montować do samochodów osobowych, ponieważ mają one zupełnie inną budowę i charakterystykę bieżnika. Opony tego typu zamontowane w aucie osobowym będą dużo głośniejsze i sztywniejsze.