Opony wg sezonu

Opony zimowe

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Zmień opony na zimowe.
Bezpieczeństwo

Krótsza droga hamowania na ośnieżonej nawierzchni

Oszczędność

Mniejsze zużycie paliwa w warunkach zimowych

Wymogi UE

W tylu państwach UE opony zimowe są obowiązkowe

Jakie opony zimowe wybrać?
Sprawdź modele polecane przez naszych ekspertów.

Kormoran Snow
4,5

3776 opinii

Od 247 szt.
Kleber Krisalp HP3
4,6

2334 opinie

Od 244 szt.
Nokian Tyres Snowproof 1
4,6

1266 opinii

Od 272 szt.
Nr 1 w Polsce
  • Dostawa gratis
  • Dostawa w 24h
  • 14 dni na zwrot
  • Montaż opon i felg

Kup opony w najlepszym sklepie internetowym

Jest wiele powodów, dla których warto nam zaufać. Poznaj wszystkie

Jakie opony zimowe wybrać

Szukasz nowego kompletu ogumienia, które poradzi sobie podczas jazdy w niskich temperaturach i na ośnieżonych nawierzchniach? Decyzja o tym, jakie opony zimowe wybrać, zależy w dużej mierze od Twojego stylu jazdy, posiadanego samochodu oraz budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na ten cel. Warto dobrze się zastanowić przed zakupem, ponieważ wpłynie on nie tylko na komfort, ale również na bezpieczeństwo jazdy.

Testy opon zimowych

Prasowe testy opon zimowych Prasowe testy opon zimowych Zobacz >
Testy opon zimowych ADAC Testy opon zimowych ADAC Zobacz >

W czasie wyboru opon zimowych warto posiłkować się wynikami sezonowych testów przeprowadzanych przez organizacje oraz czasopisma motoryzacyjne. Jedna z najsłynniejszych organizacji – niemiecki automobilklub ADAC w swoich testach opon zimowych sprawdza m.in. zachowanie na suchej i mokrej nawierzchni, jazdę po śniegu i lodzie, hałas, oszczędność paliwa i odporność na zużycie poszczególnych modeli.


W tym sezonie organizacja ADAC przeprowadziła testy opon zimowych do samochodów osobowych w dwóch rozmiarach – 185/65 R15 oraz 215/60 R16. W pierwszym z nich równie dobre noty osiągnęły trzy modele – Continental WinterContact TS870, Goodyear Ultra Grip 9+ oraz Semperit Speed-Grip 5. Tuż za nimi uplasował się Michelin Alpin 6. W większym rozmiarze z takim samym wynikiem zwyciężyły Continental WinterContact TS870 i Dunlop Winter Sport 5.

Ranking opon zimowych

Od ponad 20 lat prowadzimy sprzedaż ogumienia online. Oferujemy zarówno modele całoroczne, jak i sezonowe. Regularnie zbieramy na ich temat opinie, by dobrze zrozumieć potrzeby naszych klientów. Poniżej przedstawiamy ranking opon zimowych, które zostały najlepiej ocenione przez kierowców.

Tanie opony zimowe

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie – jakie tanie opony zimowe dobrze poradzą sobie z ośnieżonymi drogami? Zimą ogumienie musi mierzyć się z najbardziej wymagającymi warunkami. Dlatego nawet dysponując ograniczonym budżetem, warto poszukać dobrych, tanich opon zimowych.

W tym sezonie nie warto decydować się na nieznanego pochodzenia komplety ogumienia używanego lub bieżnikowanego. W naszym sklepie czeka na kierowców szeroki wybór tanich opon zimowych od sprawdzonych producentów.

"Opony zimowe od podstaw projektowane są z myślą o stosowaniu ich w konkretnych warunkach atmosferycznych. Jednym z najistotniejszych czynników, branych pod uwagę z technologicznego punktu widzenia, jest temperatura. To ona ma znaczący wpływ na elastyczność bieżnika opony, a w prostych słowach oznacza to zdolność opony do trzymania się drogi. Oprócz świetnej mieszanki gumowej konieczna jest też odpowiednia rzeźba bieżnika, którego zadaniem jest "wgryzanie się" w śnieg i zwiększanie przyczepności także na lodzie."

Michał Kaczmarek, Product Manager Bridgestone
Logotyp Bridgestone

Najpopularniejsze średnice opon zimowych

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Opony zimowe powinniśmy zakładać gdy temperatura spadnie poniżej 7 stopni

Opony zimowe są używane przez blisko 90% kierowców

Sezonowa wymiana ogumienia sprawia niektórym osobom drobne kłopoty. Wiąże się ona nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale wymaga również wiedzy o tym, kiedy zmienić opony na zimowe. Świadomość czynników atmosferycznych, na jakie należy zwrócić uwagę, jest kluczowa, aby zapewnić sobie oraz swoim pasażerom odpowiednie bezpieczeństwo na drodze i nie dać się zaskoczyć zimie, zwłaszcza na trasie. Obserwując panującą za oknem aurę, możemy też uniknąć kolejek w zakładach wulkanizatorskich, które na pewno będą bardzo zajęte, gdy tylko spadnie pierwszy śnieg.

Opony zimowe od A do Z

Jazda na letnich oponach w zimie

Dopasowanie ogumienia do pory roku, a co za tym idzie, warunków panujących na drodze, jest niezwykle ważne. Bezpośrednio wpływa nie tylko na komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego jazda na letnich oponach w zimie nie jest dobrym pomysłem. Wystarczy lekkie załamanie pogody, żeby, w najlepszym przypadku, auto nie było w stanie ruszyć z miejsca.

Droga hamowania z założonymi oponami zimowymi lub letnimi

Oznaczenia opon zimowych

Ogumienie wykorzystywane podczas jazdy w okresie zimowym musi spełniać odpowiednie wymogi. Stosowana do jego produkcji mieszanka powinna utrzymywać właściwą elastyczność w bardzo niskich temperaturach. Z kolei bieżnik musi radzić sobie z jazdą na trudnej nawierzchni i gwarantować przyczepność oraz krótką drogę hamowania na śniegu oraz błocie. Na szczęście, ogumienie dedykowane do wykorzystywania w trakcie chłodniejszej części roku można bardzo łatwo rozpoznać. Wystarczy sprawdzić oznaczenia opon samochodowych, aby znaleźć produkt zaprojektowany do jazdy zimą.

Głębokość bieżnika opony zimowej

Wysokość bieżnika nowej opony zimowej wynosi około 8-10 mm. Wraz z kolejnymi przejechanymi kilometrami wartość ta maleje, wpływając na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przez wzgląd na porę roku, w której jest stosowane tego typu ogumienie, musi ono radzić sobie na bardzo trudnych nawierzchniach. Pokryte śniegiem, błotem lub po prostu mokre drogi są codziennością. Dlatego warto sprawdzić, jaka powinna być minimalna głębokość bieżnika opony, a następnie dopilnować tego, aby wartość ta nie została przekroczona. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na dobrą przyczepność oraz krótką drogę hamowania.

Jaka powinna być głębokość bieżnika w oponie zimowej?

Czy opony zimowe są obowiązkowe?

Z nadejściem zimy wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy w Polsce istnieje obowiązek stosowania opon zimowych. Kierowcy obawiają się przede wszystkim mandatów, tymczasem kluczowym czynnikiem powinna być troska o bezpieczeństwo. Choć w naszym kraju nie ma prawnego nakazu stosowania konkretnego rodzaju ogumienia, to jednak istnieją pewne regulacje, do których każdy kierowca musi się podporządkować, może to być obowiązek zakładania łańcuchów śniegowych w określonych znakami miejschach.


Z nadejściem zimy wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy w Polsce istnieje obowiązek stosowania opon zimowych. Kierowcy obawiają się przede wszystkim mandatów, tymczasem kluczowym czynnikiem powinna być troska o bezpieczeństwo. Choć w naszym kraju nie ma prawnego nakazu stosowania konkretnego rodzaju ogumienia, to jednak istnieją pewne regulacje, do których każdy kierowca musi się podporządkować. Jeśli planujemy wyjazd za granicę, warto także zapoznać się z normami obowiązującymi w innych krajach europejskich. W niektórych z nich, np. w Niemczech, Norwegii, Słowacji, Czechach, Słowacji i kilku innych, zmiana opon na zimowe jest wymagania prawnie. Odpowiednie przygotowanie pojazdu przed podróżą pozwoli uniknąć zagrożeń związanych z korzystaniem z niewłaściwych opon. Wiedza o obowiązkowym wyposażeniu zimowym w danym państwie uchroni nas również przed mandatem, który może być naprawdę wysoki.

Prawidłowe ciśnienie w oponach zimowych

Podczas zimowych miesięcy kwestią bezpieczeństwa jest częstsze kontrolowanie ciśnienia w oponach. Zbyt niskie może doprowadzić m.in.: do pogorszenia sterowalności samochodu, wydłużenia drogi hamowania i pogorszenia przyczepności. Warto więc przy wizytach na stacji benzynowej, przynajmniej 1-2 razy w miesiącu podłączyć ogumienie do kompresora, żeby sprawdzić, czy nie uciekło nam powietrze. Wystarczy dowiedzieć się, jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w oponach zimowych w naszym samochodzie, aby praktycznie za darmo poprawić swój komfort oraz bezpieczeństwo.

Ceny opon zimowych

W naszym sklepie znajdziesz nowe opony w różnych segmentach cenowych: od najtańszych modeli klasy ekonomicznej (optymalne osiągi, bardzo atrakcyjna cena), przez opony klasy średniej (dobry stosunek ceny do jakości), aż po modele premium (najwyższe osiągi, ale i wyższa cena). Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą, by wybrać najlepsze opony wielosezonowe dla siebie. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i wybierz opony, które spełnią Twoje wymagania.

Klasa premium Opony o najwyższych osiągach, które zostały wyprodukowane w oparciu o najbardziej nowoczesne technologie. Przeznaczone dla wymagających kierowców.
Klasa średnia Opony o dobrym stosunku ceny jakości. Charakteryzują się optymalnymi osiągami, a przeznaczone są dla kierowców o umiarkowanym stylu jazdy.
Klasa ekonomiczna Opony dostępne w najbardziej atrakcyjnych cenach. Przeznaczone są dla kierowców o spokojnym stylu jazdy, poruszających się głównie w mieście.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1044 warsztaty w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Terminu zmiany opon na zimowe nie należy uzależniać od konkretnej daty w kalendarzu, lecz panującej w danym roku pogody. Gdy średnia dobowa temperatura w naszej okolicy spadnie poniżej 7°C, wówczas czas zmienić ogumienie na zimowe. Dzięki temu zapewnimy sobie, swoim najbliższym, a także innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwo na drodze podczas jazdy po ośnieżonej nawierzchni.

Ile lat można jeździć na oponach zimowych?

Opony zimowe zachowują optymalne właściwości jezdne przez około 10 lat od daty produkcji. Jednak minimalna głębokość bieżnika dopuszczalna przez polskie prawo wynosi 1,6 mm. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zwiększyć tę wartość do 3 mm, ponieważ taka wartość zapewnia optymalne właściwości jezdne. Przy nawet niewielkich rocznych przebiegach, ogumienie osiągnie minimalną wartość przed upływem okresu 10 lat i tym samym przestanie nadawać się do eksploatacji. Zazwyczaj na oponach zimowych można jeździć przez około 4-5 sezonów.

Ile wynosi minimalna wysokość bieżnika opony zimowej?

Ustawowe regulacje określają wyłącznie minimalną głębokość bieżnika, bez rozróżnienia na opony letnie, całoroczne czy zimowe. Przepisowa wartość to 1,6 mm, jednak zwłaszcza w przypadku ogumienia zimowego nie jest ona wystarczająca do zachowania właściwych parametrów jazdy. Eksperci zalecają wymianę egzemplarzy, których bieżnik osiągnie wartość około 3-4 mm głębokości.