Opony samochodowe
  • Szukaj opon wg rozmiaru
  • Szukaj opon wg auta

Opony zimowe 15 cali

  • Wg rozmiaru
  • Wg auta
Opony samochodowe

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Pomoc
Więcej filtrów Mniej filtrów
Szukaj opon
Szukaj opon

Chętnie wybierane modele 15-calowych opon zimowych

Dębica Frigo 2
BRAK ZDJĘCIA
4,2

7136 opinii

Od 193 szt.
Kleber Krisalp HP3
BRAK ZDJĘCIA
4,6

2341 opinii

Od 216 szt.
Yokohama BluEarth-Winter V906
BRAK ZDJĘCIA
4,6

1270 opinii

Od 233 szt.

Do jakich aut pasują opony zimowe 15 cali?

Opony zimowe 15" to jedne z najczęściej wybieranych w Polsce rozmiarów. Najwięksi motoryzacyjni producenci montują je do wielu swoich najpopularniejszych modeli. W zależności od generacji są one fabrycznie zakładane w pojazdach takich jak: Hyundai i30; Fiat Panda; Opel Astra; Toyota Yaris; VW Golf; BMW E90; Skoda Fabia.

Wybór ogumienia pasującego do auta, podobnie jak odpowiednich łańcuchów śniegowych 15 cali, jest niezwykle ważny - odpowiada za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Rozmiar opony dobiera się na podstawie średnicy felgi. Niewłaściwe dopasowanie może się w czasie podróży okazać tragiczne w skutkach. Wybierając rozmiar ogumienia, należy kierować się rekomendacjami producenta samochodu. Oczywiście dopuszcza się stosowanie zamienników, jednak alternatywny rozmiar musi zachowywać określone procentowo odchylenie - pomiędzy +1,5% i -2%.

Wybór zamienników może być motywowany indywidualnym stylem jazdy lub wyłącznie względami ekonomicznymi. Jakie opony zimowe R15 pasują do swojego samochodu? Sprawdź to za pomocą naszego kalkulatora zamienników.

Budżetowa, średnia czy premium?

Rynek ogumienia dzieli się na trzy segmenty – ekonomiczny, średni i premium. Wybierając opony zimowe 15” można zdecydować się na klasę dla siebie najodpowiedniejszą. Modele ekonomiczne, które poradzą sobie w warunkach miejskich – ich największą zaletą jest niski koszt. Segment średni stanowi kompromis między atrakcyjną ceną a zadowalającą jakością. Natomiast egzemplarze „premium” tworzone są dla klientów oczekujących wyłącznie najwyższej jakości. Każdy kompleksowy ranking opon zimowych R15 wyszczególni w swoim zestawieniu także zróżnicowanie ze względu na „klasę”.

Czy mogę zamówić opony z opcją montażu?

Nie stój w kolejkach u wulkanizatora i już podczas zakupów w sklepie Oponeo umów się na wymianę opon samochodowych w wybranym przez siebie warsztacie. Za darmo dostarczymy zamówienie do jednego z ponad tysiąca serwisów partnerskich, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowymi oponami nawet następnego dnia.

  • Dostawa do wybranego serwisu GRATIS
  • 1041 warsztatów w całym kraju
  • Rezerwacja dnia i godziny - nawet jutro!
Dowiedz się więcej