Opony
zimowe 15 cali

Kup do swojego auta opony zimowe 15 cali i nie martw się o bezpieczeństwo nawet w ekstremalnych warunkach.

Najpopularniejsze rozmiary opon zimowych 15 cali

Chętnie wybierane modele 15-calowych opon zimowych

Dębica Frigo 2
4,9

6056 opinii

Od 135 szt.
Kleber Krisalp HP3
5,4

1332 opinie

Od 262 szt.
Yokohama BluEarth-Winter V906
5,4

417 opinii

Od 260 szt.

Do jakich aut pasują opony zimowe 15 cali?

Opony zimowe 15" to jedne z najczęściej wybieranych w Polsce rozmiarów. Najwięksi motoryzacyjni producenci montują je do wielu swoich najpopularniejszych modeli. W zależności od generacji są one fabrycznie zakładane w pojazdach takich jak: Hyundai i30; Fiat Panda; Opel Astra; Toyota Yaris; VW Golf; BMW E90; Skoda Fabia.

Wybór ogumienia pasującego do auta, podobnie jak odpowiednich łańcuchów śniegowych 15 cali, jest niezwykle ważny - odpowiada za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Rozmiar opony dobiera się na podstawie średnicy felgi. Niewłaściwe dopasowanie może się w czasie podróży okazać tragiczne w skutkach. Wybierając rozmiar ogumienia, należy kierować się rekomendacjami producenta samochodu. Oczywiście dopuszcza się stosowanie zamienników, jednak alternatywny rozmiar musi zachowywać określone procentowo odchylenie - pomiędzy +1,5% i -2%.

Wybór zamienników może być motywowany indywidualnym stylem jazdy lub wyłącznie względami ekonomicznymi. Jakie opony zimowe R15 pasują do swojego samochodu? Sprawdź to za pomocą naszego kalkulatora zamienników.

Budżetowa, średnia czy premium?

Rynek ogumienia dzieli się na trzy segmenty – ekonomiczny, średni i premium. Wybierając opony zimowe 15” można zdecydować się na klasę dla siebie najodpowiedniejszą. Modele ekonomiczne, które poradzą sobie w warunkach miejskich – ich największą zaletą jest niski koszt. Segment średni stanowi kompromis między atrakcyjną ceną a zadowalającą jakością. Natomiast egzemplarze „premium” tworzone są dla klientów oczekujących wyłącznie najwyższej jakości. Każdy kompleksowy ranking opon zimowych R15 wyszczególni w swoim zestawieniu także zróżnicowanie ze względu na „klasę”.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1152 warsztaty w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.