Opony samochodowe
  • Szukaj opon wg rozmiaru
  • Szukaj opon wg auta

Opony zimowe 14 cali

  • Wg rozmiaru
  • Wg auta
Opony samochodowe

B

C

D

E

F

G

H

I

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Pomoc
Więcej filtrów Mniej filtrów
Szukaj opon
Szukaj opon

Chętnie wybierane modele 14-calowych opon zimowych

Dębica Frigo 2
4,2

7136 opinii

Od 193 szt.
Kleber Krisalp HP3
4,6

2340 opinii

Od 216 szt.
Imperial Snowdragon HP
4,3

4182 opinie

Od 149 szt.

Dla kogo opony zimowe 14”?

Opony zimowe R14 to uniwersalny rozmiar przeznaczony do całej gamy bardzo popularnych w Polsce małych samochodów - miejskich i kompaktowych. Rozmiar opony 14 cali pojawia się w autach takich jak: Volkswagen Golf, Polo; Peugeot 206, 307, Toyota Yaris, Corolla; Ford Mondeo, Fiesta; Opel Astra, Vectra, Corsa, Seat Ibiza; Renault Clio; Honda Civic czy Skoda Fabia.

Dopasowanie właściwego rozmiaru ogumienia do swojego auta ma ogromne znaczenie nie tylko dla wygody podróżowania, lecz także dla bezpieczeństwa. Opony powinno dobrać się do wielkości felgi, wybór złego rozmiaru może skutkować groźnymi konsekwencjami - zsunięciem się jej z felgi lub uszkodzeniem koła. "Zimówka" w złym rozmiarze będzie powodem utrudnień podczas montażu, np. nie zmieścić na obręczy. Dobór felg i opon powinien zostać przeprowadzony wedle zaleceń producenta auta. Dopuszcza się pewne odstępstwa, czyli stosowanie zamienników. Ich wybór również podlega ścisłym ograniczeniom - odchylenie musi zawierać się w granicach między -2% a +1,5%.

Kwestia idealnego dopasowania tyczy się również łańcuchów śniegowych 14 cali, które dobiera się do wielkości ogumienia samochodowego. Niektórzy kierowcy w sezonie zimowym zaopatrują się w te akcesoria, by zyskać jeszcze lepszą przyczepność w naprawdę trudnych warunkach drogowych.

Jeśli zastanawiasz się, czy opony zimowe 14 cali mogą posłużyć jako zamienniki do Twojego auta - użyj naszego kalkulatora zamienników.

Wybór odpowiedniej opony zimowej 14 cali

Wśród wielu dostępnych modeli opony R14 wyróżnia się trzy standardowe klasy ogumienia: ekonomiczną, średnią oraz premium. Najwyższa skierowana jest do użytkowników oczekujących nienagannych osiągów nawet w najtrudniejszych warunkach. Klasa średnia to dobry wybór dla osób poszukujących kompromisu pomiędzy ceną a jakością. Na ogumienie z segmentu ekonomicznego decydują się głównie kierowcy, którzy na pierwszym miejscu stawiają niską cenę.

Czy mogę zamówić opony z opcją montażu?

Nie stój w kolejkach u wulkanizatora i już podczas zakupów w sklepie Oponeo umów się na wymianę opon samochodowych w wybranym przez siebie warsztacie. Za darmo dostarczymy zamówienie do jednego z ponad tysiąca serwisów partnerskich, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowymi oponami nawet następnego dnia.

  • Dostawa do wybranego serwisu GRATIS
  • 1038 warsztatów w całym kraju
  • Rezerwacja dnia i godziny - nawet jutro!
Dowiedz się więcej