Opony ciężarowe

Szukaj opon wg rozmiaru

Opony ciężarowe

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-

Zastosuj

ZastosujNajczęściej kupowane opony ciężarowe

Zakup nowego ogumienia jest tak istotny dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy, że przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, jak wybierali inni kierowcy. Poniżej przedstawiamy opony do ciężarówek, które kupowano na Oponeo najchętniej. 

  • Pirelli FG88

    Pirelli FG88 315/80 R22.5 156/150 K

    rozmiar: 315/80 R22.5 producent: Pirelli opona: Bezdętkowa oś: Prowadząca

    2 128zł / szt.

    Model FG88 przeznaczony jest do uzytku na drogach ubitych oraz nawierzchniach szutrowych, placach ...

Opony ciężarowe

Opony ciężarowe

Opony do samochodów ciężarowych dzielą się na sześć podstawowych segmentów zależnych od ich docelowego przeznaczenia. Istnieją zatem modele do transportu długodystansowego, regionalnego, zimowego, miejskiego, off-road oraz budowlanego. Powyższa kategoryzacja to nie wszystko – rodzaj opony do ciężarówki ma związek z jej położeniem na osi pojazdu. Mogą być przeznaczone na oś prowadzoną, sterującą napędową, naczepową, wleczoną lub pchaną.
Trzeci rodzaj podziału rozbudowanej oferty ogumienia do samochodów ciężarowych to klasyfikacja ze względu na klasę producenta. Marki premium, takie jak Continental czy Michelin, oferują najwyższą jakość oraz doskonałe osiągi w każdych warunkach. Dysponują w swoim asortymencie także modelami bardzo wyspecjalizowanymi. Średnia półka cenowa oferuje ogumienie, które zapewnia optymalne parametry oraz sprawdza się w różnych okolicznościach. Klasa ekonomiczna to kompromis pomiędzy dobrym zachowaniem auta ciężarowego na drodze a atrakcyjną ceną. Modele budżetowe nie są tak technologicznie zaawansowane, ale w zadowalającym stopniu poradzą sobie w bardzo zróżnicowanych okolicznościach. Zawsze warto wziąć pod uwagę warunki, w jakich eksploatowane będzie ogumienie oraz wymagania, jakie muszą spełniać opony stosowane w danym pojeździe.