Opony motocyklowe

Opony Motocyklowe

Znajdź najlepsze opony do każdego typu motocykla. Z nami wybór jest prosty!

Popularne opony motocyklowe

Pirelli Angel Scooter
5,0

35 opinii

Od 122 szt.
Michelin Pilot Road 4
5,5

207 opinii

Od 439 szt.
Pirelli Scorpion Trail II
5,0

102 opinie

Od 482 szt.
Metzeler Roadtec Z8 Interact
5,2

90 opinii

Od 437 szt.
Bridgestone S21
5,0

48 opinii

Od 480 szt.
Pirelli ANGEL ST
5,2

177 opinii

Od 424 szt.
Nr 1 w Polsce
 • Transport gratis
 • Dostawa w 24h
 • 14 dni na zwrot

Kup opony w najlepszym sklepie internetowym

Jest wiele powodów, dla których warto nam zaufać. Poznaj wszystkie

Opona motocyklowa od A do Z

Oponom motocyklowym zazwyczaj stawia się bardzo wysokie wymagania.

Tego typu opony powinny zapewniać odpowiednią przyczepność, precyzję prowadzania i wysoki komfort jazdy. Opony te powinny być też przygotowane na sprawne odprowadzanie wody. Muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów - przystosowane do pokonywania dużych odległości, a więc odporne na ścieranie i uszkodzenia. Co istotne, od opon zależą też osiągi motocykla.

Komplet opon motocyklowych

Opony motocyklowe najczęściej dzieli się na przednie i tylne. Przeznaczenie opony ustala jej producent - bezwzględnie należy się poddać tym zaleceniom. Ma to olbrzymi wpływ na zachowanie się motocykla, a więc i na bezpieczeństwo motocyklisty.

Opony tylne i przednie różnią się od siebie. Mogą być wykonane z różnych mieszanek gumowych. Dlaczego? Odpowiedzialne są one za różne grupy osiągów, np. opony przednie przyjmują na siebie większość siły hamowania. Z kolei tylne przenoszą na drogę moc maszyny.

Aby zapewnić sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa, montuj opony zgodnie z ich przeznaczeniem. W większości przypadków mamy do czynienia z oponami przednimi i tylnymi, a ich montaż powinien się odbywać zgodnie z zaleceniami producentów.

Opony do motocykla - przednie i tylne takie same Opony do motocykla - przednie i tylne różne

Pokazane dwa przykłady opon dla motocykli - przednich i tylnych takich samych oraz przednich i tylnych różnych.

Tanie opony motocyklowe

Jeżeli mamy w planach zakup nowych opon do motocykla, to powinniśmy poszukać takich, które z jednej strony posiadają określone parametry, w tym właściwy rozmiar i przeznaczenie, a z drugiej zagwarantują nam bezpieczeństwo. W kwestii zdrowia i życia nie można iść na kompromisy, dlatego należy wybierać modele, pozwalające na pokonywanie kolejnych kilometrów bez niespodzianek. Dobre ogumienie to zawsze inwestycja – tak samo w bezpieczeństwo, jak i w nasz komfort.

Kiedy mamy ograniczony budżet warto poszukać producentów z niższej półki cenowej albo promocji, dzięki którym kupimy sprawdzone modele w atrakcyjnych cenach. Tanie opony motocyklowe znajdziesz na Oponeo – szeroka oferta modeli i rozmiarów umożliwi Ci wybór najlepszego ogumienia, bez nadmiernego obciążenia domowego budżetu. Darmowy transport pod wskazany adres to także pieniądze, które zostają w Twojej kieszeni. Korzystając z oferty naszego sklepu internetowego oszczędzasz też swój cenny czas, ponieważ od zakupu kompletu niedrogich opon do motocykla dzieli Cię zaledwie kilka kliknięć.

 • Opony do motocykla turystycznego

  Opony do motocykli szosowych o charakterze sportowo-turystycznym muszą cechować się nie tylko świetnymi osiągami przy wysokich prędkościach, ale i dużą trwałością. To opony o szerokim zastosowaniu. Kupując opony do tego rodzaju motocykla zwróć uwagę, aby jego stosunek osiągów do trwałości był wyważony.

 • Opony do motocykla szosowo sportowego

  Opony do sportowych motocykli szosowych mogą pochwalić się nie tylko świetnymi osiągami, ale też agresywnym wyglądem. Pożądaną cechą tych opon jest także małe zużycie bieżnika. Opona do sportowych motocykli szosowych musi gwarantować wysoką stabilność zarówno na torze, jak i na drodze.

 • Opony do choppera

  Jeszcze inną charakterystykę mają opony przeznaczone do użytku w motocyklach turystycznych i chopperach. Wymaga się od nich najwyższej stabilności przy sporym obciążeniu. Co więcej, ich bieżnik powinien być skonstruowany w taki sposób, by charakteryzował się jak najwyższą odpornością na zużycie.

 • Opony do motocykla wyścigowego

  Motocykle wyścigowe muszą być wyposażone w opony przystosowane do wysokich prędkości. Świetnie w tego typu pojazdach sprawdzają się albo opony z rowkiem wzdłużnym (przeznaczone do użytku na mokrej drodze), albo slicki lub semi-slicki. Opony do motocykli wyścigowych charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, która daje większą stabilność podczas jazdy.

 • Opony do skutera

  Opony do skuterów różnią się budową w zależności od pojemności silnika pojazdu, do którego są montowane. Wszystkie powinny doskonale sprawdzać się w warunkach miejskich. Produkuje się je z mocniejszej gumy, aby były bardziej odporne na zużycie i uszkodzenia. Specjalny bieżnik pozwala lepiej odprowadzać wodę, dzięki czemu opony są przystosowane do jazdy o różnych porach roku.

 • Opony do motocykla klasycznego

  Motocykle klasyczne to pojazdy unikatowe nie tylko pod względem technologii, ale także wzornictwa. Podobnie jest z oponami motocyklowymi do klasyków. Są rzadziej dostępne w porównaniu do standardowych i produkowane w mniejszych ilościach, ale tylko one tak dobrze uzupełnią wygląd i osiągi oldtimerów.

 • Opony enduro

  Opony motocyklowe przeznaczone do motocykli enduro/cross street muszą sprawdzać się zarówno na drodze utwardzonej, jak i poza nią. Przed ostatecznym zakupem opon do motocykla enduro/cross street sprawdź, jak kierowcy oceniają go na nawierzchniach szutrowych, asfaltowych oraz na piasku.

 • Opony cross

  Opony do motocykli terenowych muszą charakteryzować się świetnymi osiągami w trudnym terenie. Z łatwością powinny radzić sobie na błotnistych trasach i luźnych nawierzchniach (np. w piachu). Umożliwia im to specjalny, samooczyszczający się bieżnik.

 • Opony do quada

  Opony do quadów powinna cechować doskonała trakcja w wielu różnych warunkach, szczególnie w terenie. Oprócz tego, muszą mieć one lekką konstrukcję, która umożliwi dobre przyspieszanie i hamowanie. Warto, aby były też dostosowane do dynamicznej jazdy w off-roadzie.

Producenci opon motocyklowych

W naszej ofercie znajdziesz opony motocyklowe produkowane przez ponad dwudziestu producentów. Pamiętaj, aby kupować opony w rozmiarze wskazanym przez producenta, gdyż tylko takie oferują bezpieczeństwo i optymalne osiągi.

Do najbardziej popularnych producentów opon motocyklowych należą Metzeler, Pirelli, Michelin, Bridgestone, Dunlop i Continental, ale to nie jedyne marki warte uwagi. Bardzo duży wybór opon motocyklowych w naszym sklepie sprawi, że z pewnością znajdziesz tu odpowiedni model.

Jeżeli nie wiesz jaka opona będzie dla Ciebie odpowiednia, skorzystaj z konfiguratora doboru opon motocyklowych lub skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni model.

Pomocne w wyborze będą także testy opon motocyklowych i opinie użytkowników.

Pierwsze z nich są regularnie organizowane przez największe automobilkluby i czasopisma motoryzacyjne. Podczas testów specjaliści sprawdzają kluczowe osiągi kilku lub kilkunastu modeli opon i wyłaniają najlepsze z nich.

Opinie użytkowników to komentarze motocyklistów na temat użytkowanych przez nich opon. Lektura testów i opinii pozwoli Ci dobrze zorientować się w możliwościach wybranego modelu opony.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jakie opony do motocykla wybrać?

Prawidłowy dobór ogumienia jest wręcz kwestią priorytetową, który wpływa na bezpieczeństwo i komfort prowadzenia. Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę charakterystykę posiadanego motocykla, preferowany styl jazdy czy nawierzchnię, po jakiej będziemy podróżować. Mając tę wiedzę łatwiej będzie określić, czy potrzebujemy opon bardziej sportowych, terenowych czy turystycznych. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z konfiguratora doboru opon do motocykla.

Jakie są rodzaje opon motocyklowych?

Rodzajów opon motocyklowych jest naprawdę wiele, dlatego nie powinien dziwić fakt ogromnego wyboru modeli. Dużo zależy od przeznaczenia ogumienia, charakterystyki motocykla, jak i konkretnych potrzeb przyszłych użytkowników. Najczęściej mamy do czynienia z oponami przeznaczonymi do motocykla turystycznego, szosowego, wyścigowego, choppera, typu cross lub enduro. Produkowane są także wersje do skutera czy bardziej klasycznych modeli.

Co to jest oznaczenie NHS?

Na każdej oponie motocyklowej umieszczone zostały stosowne oznaczenia, dzięki którym mamy wiedzę na temat podstawowych parametrów, oferowanych przez producenta. Jeżeli na jej boku znajdziemy skrót NHS (z ang. Not for highway service) to możemy się spodziewać, że ten model przystosowano wyłącznie do użytku na torze i nie ma on homologacji drogowej.