Menu

Opony Motocyklowe

Znajdź najlepsze opony do każdego typu motocykla. Z nami wybór jest prosty!

Popularne opony motocyklowe

5,6

(167 opinii)

Michelin Pilot Road 4
Już od 446 Zobacz ofertę
5,2

(37 opinii)

Metzeler Tourance Next
Już od 408 Zobacz ofertę
5,3

(68 opinii)

Dunlop D404
Już od 354 Zobacz ofertę
Nr 1 w Polsce
 • Transport gratis
 • Dostawa w 24h
 • 14 dni na zwrot

Kup opony w najlepszym sklepie internetowym

Jest wiele powodów, dla których warto nam zaufać. Poznaj wszystkie

Opona motocyklowa od A do Z

Oponom motocyklowym zazwyczaj stawia się bardzo wysokie wymagania.

Tego typu opony powinny zapewniać odpowiednią przyczepność, precyzję prowadzania i wysoki komfort jazdy. Opony te powinny być też przygotowane na sprawne odprowadzanie wody. Muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów - przystosowane do pokonywania dużych odległości, a więc odporne na ścieranie i uszkodzenia. Co istotne, od opon zależą też osiągi motocykla.

Komplet opon motocyklowych

Opony motocyklowe najczęściej dzieli się na przednie i tylne. Przeznaczenie opony ustala jej producent - bezwzględnie należy się poddać tym zaleceniom. Ma to olbrzymi wpływ na zachowanie się motocykla, a więc i na bezpieczeństwo motocyklisty.

Opony tylne i przednie różnią się od siebie. Mogą być wykonane z różnych mieszanek gumowych. Dlaczego? Odpowiedzialne są one za różne grupy osiągów, np. opony przednie przyjmują na siebie większość siły hamowania. Z kolei tylne przenoszą na drogę moc maszyny.

Aby zapewnić sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa, montuj opony zgodnie z ich przeznaczeniem. W większości przypadków mamy do czynienia z oponami przednimi i tylnymi, a ich montaż powinien się odbywać zgodnie z zaleceniami producentów.

Opony do motocykla - przednie i tylne takie same Opony do motocykla - przednie i tylne różne

Pokazane dwa przykłady opon dla motocykli - przednich i tylnych takich samych oraz przednich i tylnych różnych.

Klucz do bezpiecznego użytkowania opon motocyklowych

Zgodny z zaleceniami producenta poziom ciśnienia w oponach motocyklowych ma bardzo duży wpływ na ich bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie.

Jakie mogą być skutki jazdy z nieprawidłowym poziomem ciśnienia w oponach motocyklowych? Zbyt małe ciśnienie może doprowadzić do trudniejszego pokonywania zakrętów, a nawet pęknięcia opony i tragicznego w skutkach wypadku. Wpływa też na szybsze zużycie opony i zwiększa spalanie paliwa. Z kolei zawyżone ciśnienie w oponach to ryzyko uszkodzenia opon w wyniku nagłego uderzenia w nawet niewielką przeszkodę, np. krawężnik.

Poziom ciśnienia w miarę możliwości mierz na zimnych oponach, wówczas wskazania manometru nie będą przekłamywane przez podwyższoną temperaturę opony. Pamiętaj także, że prawidłowy poziom ciśnienia dla przedniej i tylnej opony może się różnić. Kontroli dokonuj raz w tygodniu i przed każdą dłuższą trasą.

 • Motocykl szosowy sportowo-turystyczny

  Opony do motocykli szosowych o charakterze sportowo-turystycznym muszą cechować się nie tylko świetnymi osiągami przy wysokich prędkościach, ale i dużą trwałością. To opony o szerokim zastosowaniu. Kupując opony do tego rodzaju motocykla zwróć uwagę, aby jego stosunek osiągów do trwałości był wyważony.

 • Motocykl szosowy sportowy

  Opony do sportowych motocykli szosowych mogą pochwalić się nie tylko świetnymi osiągami, ale też agresywnym wyglądem. Pożądaną cechą tych opon jest także małe zużycie bieżnika. Opona do sportowych motocykli szosowych musi gwarantować wysoką stabilność zarówno na torze, jak i na drodze.

 • Motocykl cruiser/chopper

  Jeszcze inną charakterystykę mają opony przeznaczone do użytku w motocyklach turystycznych i chopperach. Wymaga się od nich najwyższej stabilności przy sporym obciążeniu. Co więcej, ich bieżnik powinien być skonstruowany w taki sposób, by charakteryzował się jak najwyższą odpornością na zużycie.

 • Motocykl wyścigowy

  Motocykle wyścigowe muszą być wyposażone w opony przystosowane do wysokich prędkości. Świetnie w tego typu pojazdach sprawdzają się albo opony z rowkiem wzdłużnym (przeznaczone do użytku na mokrej drodze), albo slicki lub semi-slicki. Opony do motocykli wyścigowych charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, która daje większą stabilność podczas jazdy.

 • Motocykl skuter/motorower

  Opony do skuterów różnią się budową w zależności od pojemności silnika pojazdu, do którego są montowane. Wszystkie powinny doskonale sprawdzać się w warunkach miejskich. Produkuje się je z mocniejszej gumy, aby były bardziej odporne na zużycie i uszkodzenia. Specjalny bieżnik pozwala lepiej odprowadzać wodę, dzięki czemu opony są przystosowane do jazdy o różnych porach roku.

 • Motocykl klasyczny

  Motocykle klasyczne to pojazdy unikatowe nie tylko pod względem technologii, ale także wzornictwa. Podobnie jest z oponami motocyklowymi do klasyków. Są rzadziej dostępne w porównaniu do standardowych i produkowane w mniejszych ilościach, ale tylko one tak dobrze uzupełnią wygląd i osiągi oldtimerów.

 • Motocykl enduro/cross street

  Opony motocyklowe przeznaczone do motocykli enduro/cross street muszą sprawdzać się zarówno na drodze utwardzonej, jak i poza nią. Przed ostatecznym zakupem opon do motocykla enduro/cross street sprawdź, jak kierowcy oceniają go na nawierzchniach szutrowych, asfaltowych oraz na piasku.

 • Motocykl enduro/cross off road

  Opony do motocykli terenowych muszą charakteryzować się świetnymi osiągami w trudnym terenie. Z łatwością powinny radzić sobie na błotnistych trasach i luźnych nawierzchniach (np. w piachu). Umożliwia im to specjalny, samooczyszczający się bieżnik.

 • Motocykl quad

  Opony do quadów powinna cechować doskonała trakcja w wielu różnych warunkach, szczególnie w terenie. Oprócz tego, muszą mieć one lekką konstrukcję, która umożliwi dobre przyspieszanie i hamowanie. Warto, aby były też dostosowane do dynamicznej jazdy w off-roadzie.

Ranking opon motocyklowych

Dobra jakość i przystępna cena to cechy, które sprawiają, że opony cieszą się wyjątkową popularnością wśród kierowców. W rankingu opon motocyklowych umieściliśmy modele oceniane najwyżej przez naszych klientów. Zobacz, czy znajdziesz wśród nich najlepszą propozycję dla siebie.

Producenci opon motocyklowych

W naszej ofercie znajdziesz opony motocyklowe produkowane przez ponad dwudziestu producentów. Pamiętaj, aby kupować opony w rozmiarze wskazanym przez producenta, gdyż tylko takie oferują bezpieczeństwo i optymalne osiągi.

Do najbardziej popularnych producentów opon motocyklowych należą Metzeler, Pirelli, Michelin, Bridgestone, Dunlop i Continental, ale to nie jedyne marki warte uwagi. Bardzo duży wybór opon motocyklowych w naszym sklepie sprawi, że z pewnością znajdziesz tu odpowiedni model.

Jeżeli nie wiesz jaka opona będzie dla Ciebie odpowiednia, skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni model.

Pomocne w wyborze będą także testy opon motocyklowych i opinie użytkowników.

Pierwsze z nich są regularnie organizowane przez największe automobilkluby i czasopisma motoryzacyjne. Podczas testów specjaliści sprawdzają kluczowe osiągi kilku lub kilkunastu modeli opon i wyłaniają najlepsze z nich.

Opinie użytkowników to komentarze motocyklistów na temat użytkowanych przez nich opon. Lektura testów i opinii pozwoli Ci dobrze zorientować się w możliwościach wybranego modelu opony.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom