Opony
zimowe 18 cali

Kup nowe opony zimowe 18" i podróżuj bezpiecznie nawet w trudnych warunkach.

Najpopularniejsze rozmiary opon zimowych 18 cali

Chętnie wybierane modele 18-calowych opon zimowych

Kormoran Snow
5,3

2061 opinii

Od 247 szt.
Bridgestone Blizzak LM005
5,6

1307 opinii

Od 336 szt.
Pirelli SottoZero Serie 3
5,4

1039 opinii

Od 464 szt.

Jak wybrać opony zimowe 18"?

Ogumienie, zwłaszcza zimą, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od niego w dużej mierze zależy to, jak auto się prowadzi, czy jaka droga zostanie pokonana od momentu wciśnięcia hamulca do pełnego zatrzymania pojazdu.

Wybierając nowe opony zimowe 18 cali, można przebierać w ofercie wielu producentów. Marki premium oferują najnowsze technologie, które przekładają się na najlepsze osiągi auta, nawet w trudnych warunkach. Producenci klas ekonomicznych specjalizują się natomiast w modelach o satysfakcjonujących osiągach, dostępnych niewygórowanej cenie. Kompromisem pomiędzy nimi jest ogumienie ze średniego segmentu, łączące w sobie sprawdzone technologie z niższą ceną.Niezależnie od wyboru najodpowiedniejszego modelu spośród trzech klas cenowych, pamiętaj, że wyruszając w góry, warto zaopatrzyć się w łańcuchy śniegowe na koła 18 cali. Są one wymagane wszędzie tam, gdzie warunki drogowe są naprawdę ekstremalne, a o nakazie ich założenia informuje znak C-18.

Opony zimowe 18 cali i ich dopasowanie

W Oponeo oferujemy opony zimowe 18-calowe, które łatwo dopasujesz do swojego samochodu. Jednak kupując ogumienie, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na profil, ale i na inne wymiary, pozwalające m.in. dopasować oponę do felgi. W innym razie ogumienie może okazać się za małe albo wręcz przeciwnie – zsuwać się z obręczy. Rekomendujemy wybór felg i opon zgodnych z zaleceniami producenta auta. Jeżeli zdecydujesz się na zamiennik rozmiaru pamiętaj, że odchylenie musi mieścić się w granicach między -2% a +1,5%.

Zastanawiasz się, czy wybrany przez Ciebie komplet będzie pasował do Twoich felg? Skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1152 warsztaty w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.