Opony samochodowe
  • Szukaj opon wg rozmiaru
  • Szukaj opon wg auta

Opony zimowe 18 cali

  • Wg rozmiaru
  • Wg auta
Opony samochodowe

A

B

C

D

E

F

G

H

I

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Pomoc
Więcej filtrów Mniej filtrów
Szukaj opon
Szukaj opon

Chętnie wybierane modele 18-calowych opon zimowych

Kormoran Snow
4,5

3816 opinii

Od 223 szt.
Bridgestone Blizzak LM005
4,7

2335 opinii

Od 296 szt.
Pirelli SottoZero Serie 3
4,6

1363 opinie

Od 460 szt.

Jak wybrać opony zimowe 18"?

Ogumienie, zwłaszcza zimą, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od niego w dużej mierze zależy to, jak auto się prowadzi, czy jaka droga zostanie pokonana od momentu wciśnięcia hamulca do pełnego zatrzymania pojazdu.

Wybierając nowe opony zimowe 18 cali, można przebierać w ofercie wielu producentów. Marki premium oferują najnowsze technologie, które przekładają się na najlepsze osiągi auta, nawet w trudnych warunkach. Producenci klas ekonomicznych specjalizują się natomiast w modelach o satysfakcjonujących osiągach, dostępnych niewygórowanej cenie. Kompromisem pomiędzy nimi jest ogumienie ze średniego segmentu, łączące w sobie sprawdzone technologie z niższą ceną.Niezależnie od wyboru najodpowiedniejszego modelu spośród trzech klas cenowych, pamiętaj, że wyruszając w góry, warto zaopatrzyć się w łańcuchy śniegowe na koła 18 cali. Są one wymagane wszędzie tam, gdzie warunki drogowe są naprawdę ekstremalne, a o nakazie ich założenia informuje znak C-18.

Opony zimowe 18 cali i ich dopasowanie

W Oponeo oferujemy opony zimowe 18-calowe, które łatwo dopasujesz do swojego samochodu. Jednak kupując ogumienie, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na profil, ale i na inne wymiary, pozwalające m.in. dopasować oponę do felgi. W innym razie ogumienie może okazać się za małe albo wręcz przeciwnie – zsuwać się z obręczy. Rekomendujemy wybór felg i opon zgodnych z zaleceniami producenta auta. Jeżeli zdecydujesz się na zamiennik rozmiaru pamiętaj, że odchylenie musi mieścić się w granicach między -2% a +1,5%.

Zastanawiasz się, czy wybrany przez Ciebie komplet będzie pasował do Twoich felg? Skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników.

Czy mogę zamówić opony z opcją montażu?

Nie stój w kolejkach u wulkanizatora i już podczas zakupów w sklepie Oponeo umów się na wymianę opon samochodowych w wybranym przez siebie warsztacie. Za darmo dostarczymy zamówienie do jednego z ponad tysiąca serwisów partnerskich, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowymi oponami nawet następnego dnia.

  • Dostawa do wybranego serwisu GRATIS
  • 1045 warsztatów w całym kraju
  • Rezerwacja dnia i godziny - nawet jutro!
Dowiedz się więcej