Opony
zimowe 17 cali

Wybierz opony zimowe 17 cali i ciesz się bezpieczną jazdą nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach.

Najpopularniejsze rozmiary opon zimowych 17 cali

Chętnie wybierane modele 17-calowych opon zimowych

Nokian Tyres WR D3
5,3

1769 opinii

Od szt.
Imperial Snowdragon 3
4,9

1450 opinii

Od 204 szt.
Pirelli SottoZero Serie 3
5,4

985 opinii

Od 379 szt.

Wybierz opony zimowe 17”

Całą gamę modeli opon zimowych R17 można podzielić na trzy podstawowe klasy: premium, średnią oraz ekonomiczną (budżetową). Pierwsza z nich powstała z myślą o najbardziej wymagających kierowcach, którzy oczekują maksimum osiągów w każdych warunkach. Droga łączy w sobie zalety segmentu premium i przystępność cenową klasy ekonomicznej. Ostatnia charakteryzuje się zadowalającymi parametrami w bardzo atrakcyjnej cenie.

W jakim samochodzie zamontujesz opony zimowe 17 cali?

Branża motoryzacyjna rozwija się w zawrotnym tempie, samochody są coraz większe i mają coraz mocniejsze silniki. Na skutek tych przemian, dużo silniejszą pozycję zaczynają zajmować opony zimowe 17”, które okazują się współcześnie niezwykle uniwersalnym rozmiarem. W zależności od generacji i silnika montuje się je do następujących aut: Hyundai i40, Toyota Avensis, Opel Astra, Audi A4 czy Ford Mondeo. Decydując się na zakup nowego ogumienia, nie można zlekceważyć kwestii jego rozmiaru, ma on bowiem istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dobiera się go do rozmiaru felgi i tylko prawidłowy gwarantuje komfortową, pozbawioną niebezpieczeństw pracę kół. Źle dopasowana opona może zsunąć się z felgi w trakcie jazdy. Wyboru opon należy dokonać zgodnie z zaleceniami producenta. Możliwe jest również stosowanie zamienników, jeżeli spełniają one odpowiednie normy odchylenia – pomiędzy -2% a +1,5%.

Zamiennikami określa się rozmiary opon wykraczające poza rekomendowane przez producenta, ale możliwe do bezpiecznego stosowania dla tej samej felgi. Czy do Twojego auta będą pasować opony zimowe R17? Przekonaj się za sprawą naszego kalkulatora zamienników.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1172 warsztaty w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.