Opony do Toyota Avensis

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Toyota Avensis

Toyota Avensis to samochód klasy średniej produkowany przez japoński koncern Toyota od 1997 roku. Model ten jest bezpośrednim następcą Cariny E i występuje w nadwoziu sedan, combi i liftback. Przez kilkanaście lat produkcji Avensis przeszła przez trzy generacje, które stawały się coraz większe i nowocześniejsze. Pierwsza generacja była jednym z pierwszych pojazdów produkowanych w brytyjskiej fabryce Burnaston i pomimo już kilku dobrych lat od premiery cieszy się sporą popularnością na rynku samochodów używanych. Świadczyć o tym mogą chociażby liczne dostępne zamienniki dla zużytej felgi czy opony. Toyota Avensis t22 wciąż ma spore grono miłośników.


Kolejny model zadebiutował w 2003 r., a trzy lata później został poddany liftingowi. Obecnie oferowana Avensis to udana konstrukcja o znacznie bardziej atrakcyjnej stylistyce nadwozia. Charakterystyczny pas przedni, z mocno zachodzącymi lampami przypomina nieco nowe modele Lexusa. Samochód charakteryzuje się nieco większymi wymiarami w porównaniu do poprzednika. Warto przy tym pamiętać, że również opony Toyota Avensis t25 ma w innych rozmiarach niż modele z pierwszej generacji, zależnie od wersji nadwozia.


W 2012 r. przeprowadzono jego modernizację, polegającą m.in. na wprowadzeniu przestylizowanej części przedniej. Auto otrzymało całkowicie nowy grill i reflektory o znacznie bardziej zaostrzonych kształtach. Linia boczna charakteryzuje się nieco inaczej poprowadzonym przetłoczeniem. Jednym z niezmienionych elementów jest bardzo dobre podwozie, które pozwala na pełną kontrolę pojazdu przy wyższych prędkościach, zachowując jednocześnie wysoki komfort. Wpływ na te czynniki mają także opony, Toyota Avensis t27 wykorzystuje ogumienie w rozmiarze 195/65 R15, oferujące odpowiednie rozłożenie nacisków do wagi pojazdu.

Deska rozdzielcza, pomimo drobnych zmian, nadal wydaje się być zbyt stateczna. Po raz pierwszy zastosowano multimedialny system nawigacji Toyota Touch & Go z dotykowym wyświetlaczem. Pod maską znajdziemy nowoczesne jednostki benzynowe wyposażone w system zmiennych faz rozrządu VVT-i i niezawodne silniki wysokoprężne D-4D.Fabryczne rozmiary opon do modelu Toyota Avensis to: 185/65 R14, 195/60 R15, 205/55 R16, 205/65 R15, 205/60 R16.
Opcjonalnie można zamontować opony w rozmiarach 225/40 R18 i 225/45 R18.