Pracuj w Oponeo

Felgi do Toyota Avensis

Sprawdź rozmiar felg do Toyota Avensis i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Toyota

Avensis

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Toyota Avensis

Toyota Avensis to należące do klasy średniej auto osobowe, którego premiera miała miejsce w 1997 roku. Samochód doczekał się zaledwie trzech generacji, produkowanych na przestrzeni lat 1997 – 2018. Trzecia odsłona oferuje wiele wersji wyposażenia, kierowcy mają do wyboru aż 16 różnych opcji, co znacznie ułatwia odnalezienie modelu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Dostępne są też dwa rodzaje nadwozia – sedan i kombi. W tej generacji dokonane zostały również dwa liftingi, które poprawiły ogólny wygląd oraz znacznie rozwinęły standardowe wyposażenie, wzbogacając je m.in. o klimatyzację, tempomat czy system bluetooth.

Felgi w Toyocie Avensis

Z początku felgi OEM, czyli oryginalnie montowane w autach, były stalowe. Od drugiej generacji samochody wyposażane były też w obręcze stalowe, które charakteryzują się znacznie lepszym designem, a także niższą masą oraz lepszą odpornością na warunki atmosferyczne. Przed zakupem nowego kompletu należy zawsze zwrócić uwagę na parametry takie jak ET, szerokość, średnica czy rozstaw śrub.

  • Średnica felg do Toyoty Avensis

W Toyocie Avensis trzeciej generacji można zamocować felgi o średnicy od 17-20 cali. Parametr ten mocno wpływa na ogólny wygląd całego samochodu.

  • Toyota Avensis – rozstaw śrub w felgach

Rozstaw śrub to niezwykle ważny parametr, na który składają się dwie wartości. Pierwszą z nich jest liczba śrub, odpowiedzialnych za mocowanie obręczy do osi auta. Drugi określa średnicę okręgu, na jakim rozmieszczono punkty montażowe. W Toyocie Avensis III generacji rozstaw śrub wynosi 5x114,3 mm.

  • Felgi aluminiowe Toyota Avensis – szerokość

Szerokość felg wyrażana jest w calach. W Toyocie Avensis III generacji wynosi ona od 6,5 do 9". Wartość ta w dużej mierze zależy od wielkości średnicy obręczy.

  • Toyota Avensis – jakie ET felgi?

ET felgi jest parametrem wyrażanym w milimetrach, który określa, jak głęboko w nadkolu może być zamocowana felga. Wpływa więc w dużej mierze na to, jak będzie się prezentowała na samochodzie. W trzeciej odsłonie Toyoty Avensis ET wynosi od 30 do 45 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Toyota Avensis

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Toyota Avensis

Rozwiń

Zwiń