Pracuj w Oponeo

Felgi do Toyota

Wybierz parametry swojego Toyota i dobierz odpowiednie felgi

Toyota

Japońska marka Toyota to jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Słynie z produkcji niezawodnych samochodów wysokiej jakości. W swojej ofercie ma m.in. auta miejskie i kompaktowe (Aygo, Yaris, Corolla), klasy średniej (Avalon Camry, Avensis) i SUVy (RAV4, Highlander, Land Cruiser). Wśród charakterystycznych pojazdów tej marki są m.in. sportowy model Supra, hybrydowy Prius oraz wielozadaniowy pickup Hilux.

Fabryczne felgi Toyota

W autach marki Toyota instalowane są felgi w różnych wzorach i rozmiarach. Ich parametry zależą od modelu, generacji i wersji wyposażenia pojazdu. We współczesnych modelach najczęściej w standardzie oferuje się obręcze aluminiowe. W mniejszych – takich jak Aygo, Yaris i Corolla – są to felgi o średnicach od 14 do 17 cali. W większych – takich jak RAV4 czy Highlander – montuje się fabrycznie obręcze w rozmiarach od 18 do 20 cali.

Do aut marki Toyota można też dopasować zamiennie obręcze innych producentów, takich jak ANZIO, Ronal, DEZENT czy ALUTEC. Dostępne są w różnych rozmiarach. W ofertach znajdziemy modele o eleganckiej, stonowanej stylistyce oraz felgi z dynamicznym designem i w różnej kolorystyce, które świetnie nadają się do tuningu i zastosowań sportowych.

Jaki rozmiar felg Toyoty?

Przy wyborze felg do samochodu należy uwzględnić dopuszczalne rozmiary wskazane w specyfikacji pojazdu. Producent określa w niej zakres średnic i szerokości, głębokości mocowania (ET), a także rozstaw śrub.

  • Jaka jest średnica felgi w samochodach Toyota?

W zależności od modelu i wersji pojazdu w autach marki Toyota sprawdzą się felgi o zróżnicowanym zakresie średnic. Przykładowo w czwartej odsłonie Toyoty Yaris przewidziano możliwość montażu obręczy w rozmiarach od 14 do 17 cali, a do w piątej wersji Toyoty RAV4 pasją felgi o średnicach od 17 do 21 cali.

  • Rozstaw śrub – Toyota

W autach marki Toyota producent stosuje różne rozstawy śrub w piastach. Wśród najczęściej spotykanych układów są 5x114,3, 4x100 i 5x100. Parametr opisuje liczbę otworów montażowych w feldze oraz średnice okręgu, na którym są one rozstawione.

  • Jaka jest szerokość felgi do Toyoty?

Dopuszczalna szerokość felg w autach marki Toyota zależy od modelu, generacji i wersji wyposażenia. W mniejszych pojazdach – takich jak Yaris czy Corolla – minimalna szerokość wynosi zwykle 5,5 lub 6 cali. W większych modelach najszersze obręcze mogą mieć około 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi w samochodach marki Toyota?

Głębokość osadzenia felgi (ET) w autach Toyota zależy od modelu i generacji pojazdu. W wielu autach tej marki mieści się w zakresie od ET 35 do ET 45.