Pracuj w Oponeo

Felgi do Toyota Yaris

Sprawdź rozmiar felg do Toyota Yaris i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Toyota

Yaris

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Toyota Yaris

Toyota Yaris to miejski samochód, którego premiera miała miejsce w 1999 roku. Auto spotkało się z ciepłym przyjęciem na rynku i szybko stało się jednym z bardziej popularnych modeli spotykanych na ulicach. Od II generacji w pojeździe widoczne były już felgi aluminiowe. Toyota Yaris doczekała się czterech odsłon, produkowanych w okresach:

  • I generacja – 1999-2006,
  • II generacja – 2005-2011,
  • III generacja – 2011-2020,
  • IV generacja – od roku 2020.

W czwartej odsłonie tego modelu do dyspozycji użytkowników są wersje 5 i 3-drzwiowe o nadwoziu hatchback. Mogą one być wyposażone w silniki benzynowe bądź hybrydowe. Warto zaznaczyć, że Toyota Yaris IV została wyróżniona tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2021.

Felgi w Toyocie Yaris

Warto wziąć pod uwagę kilka parametrów, jeżeli planujemy dokupić do swojej Toyoty Yaris felgi. Rozmiar, czyli średnica, a także rozstaw śrub, szerokość i parametr ET stanowią kluczowe wymiary, decydujące o tym, czy konkretny model będzie odpowiedni do naszej wersji samochodu.

  • Toyota Yaris – średnica felg

Średnica obręczy to niezwykle istotny parametr. Bardzo popularne są np. felgi aluminiowe 15". Toyota Yaris IV może być wyposażona w alufelgi o średnicy od 15" do 17". To powszechne wymiary, dlatego nie powinno być problemów ze znalezieniem właściwej obręczy.

  • Toyota Yaris – rozstaw śrub

Rozstaw śrub w kołach aut Toyota Yaris IV generacji to 5x100. Oznacza to, że 5 punktów montażowych rozstawionych zostało na okręgu o średnicy 100 mm. Kupując nowy komplet obręczy, trzeba zadbać, aby był on kompatybilny z naszą wersją pojazdu.

  • Toyota Yaris – felga i jej szerokość

Szerokość felgi jest tym większa, im większa jest średnica felgi. Wartość ta wyrażana jest w calach. W Toyocie Yaris IV generacji zakres tego parametru wynosi od 6 do 6,5".

  • Toyota Yaris – ET felgi

ET to parametr, który przez swoje skrótowe oznaczenie może wydawać się dość tajemniczy. Określa on głębokość osadzenia felgi w nadkolu, a co za tym idzie również to, jak mocno będzie ona eksponowana. Felgi w Toyocie Yaris IV mogą mieć ET o wartości od 43 mm do 52 mm.

Popularne generacje Toyota Yaris

Toyota
Yaris

1999 - 2005

I

Toyota
Yaris

2006 - 2011

II

Toyota
Yaris

2011 - 2014

III

Toyota
Yaris

2014 - 2020

III FL

Toyota
Yaris

2021 - obecnie

IV

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Toyota Yaris

Osoby jeżdżące autem Toyota Yaris najczęściej wybierają: