Pracuj w Oponeo

Felgi do Toyota Prius

Sprawdź rozmiar felg do Toyota Prius i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Toyota

Prius

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Toyota Prius

Toyota Prius należy do klasy kompaktowych aut osobowych. Była pierwszym masowo produkowanym samochodem o napędzie hybrydowym i odniosła ogromny sukces komercyjny. Pierwsza wersja pojazdu pojawiła się w sprzedaży 1997 roku – początkowo wyłącznie na rynku japońskim, a od 2000 roku również globalnym. Kolejne generacje wprowadzono na rynek w latach 2003, 2009 i 2015.

Fabryczne felgi Toyota Prius

W pierwszej wersji Toyoty Prius oferowano felgi 14-calowe stalowe lub aluminiowe. W drugiej odsłonie modelu standardem były obręcze 15-calowe ze stali oraz aluminium do wyboru. W autach trzeciej generacji instalowano felgi 15-calowe z aluminium, ale w ofercie znalazły się też większe obręcze. Podobnie jest w wersji produkowanej od 2015 roku.

Jakie są parametry felgi do modelu Toyota Prius?

Przy wyborze felg do auta należy uwzględnić dopuszczalne przez producenta wymiary. Chodzi o średnicę, szerokość i głębokość mocowania obręczy, która wyrażana jest za pomocą parametru ET. Felgi nie da się przykręcić do piast, jeśli nie będzie miała odpowiednio dobranego rozstawu śrub.

  • Jaka średnica felgi do Toyoty Prius?

W pierwszej generacji Toyoty Prius można instalować felgi w rozmiarach od 13 do 15 cali. W pozostałych wersjach średnica minimalna wynosi 15 cali, a maksymalna – 16 cali w odsłonie drugiej oraz 17 cali w trzeciej i czwartej.

  • Toyota Prius – rozstaw śrub

Pierwsza wersja Toyoty Prius miała rozstaw śrub w piastach 4x100. W kolejnych trzech odsłonach tego modelu zastosowano układ 5x100.

  • Jaka szerokość felg do Toyoty Prius?

W Toyocie Prius pierwszej generacji dopuszczalna szerokość obręczy to 5 cali lub 5,5 cala. W drugiej odsłonie modelu można instalować wyłącznie obręcze 6-calowe. W autach wersji trzeciej i czwartej jest to zakres od 6 do 7 cali.

  • Jakie ET felgi do Toyoty Prius?

Każda z generacji Toyoty Prius ma inną dopuszczalną głębokość mocowania felg. W autach pierwszej generacji jest to zakres od ET 37 do ET 47, drugiej – od ET 43 do ET 47, trzeciej – od ET 43 do ET 52, a czwartej – od ET 38 do ET 52.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Toyota Prius

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Toyota Prius

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Toyota Prius najczęściej wybierają: