Pracuj w Oponeo

Felgi do Toyota Aygo

Sprawdź rozmiar felg do Toyota Aygo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Toyota

Aygo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Toyota Aygo

Toyota Aygo jest najmniejszym modelem w ofercie japońskiej marki wypuszczonym na rynek europejski. To zgrabne i zwinne miejskie autko miało swoją premierę w 2005 roku. Druga odsłona pojazdu została zaprezentowana w roku 2014 i była produkowana do roku 2022. Pojazd oferowano jako 3- i 5-drzwiowy hatchback. Sprzedawano go w kilku wersjach wyposażeniowych, a także limitowanych edycjach specjalnych.

Oryginalne felgi do Toyoty Aygo

Toyota Aygo była oferowana standardowo z felgami o niewielkich rozmiarach – podstawowe wersje wyposażeniowe pierwszej generacji jeździły na stalowych obręczach o średnicy 14-cali (w opcji były też obręcze 15-calowe z aluminium). W autach drugiej generacji w ofercie znalazły się obręcze 14- i 15-calowe ze stali, a także felgi aluminiowe 15-calowe, które dostępne były w wielu różnych wersjach wykończenia.

Jakie są parametry felgi Toyoty Aygo?

Szerokość, średnica, ET, a także rozstaw i liczba otworów montażowych – przy wyborze zamienników oryginalnych felg do auta trzeba wziąć pod uwagę wszystkie te parametry. Powinny być zgodne ze specyfikacją producenta, by pojazd zachował odpowiednie właściwości użytkowe.

  • Jaka średnica felgi w Toyocie Aygo?

Obie generacje modelu Toyota Aygo umożliwiają montaż obręczy o średnicy 14 cali, 15 cali i 16 cali.

  • Toyota Aygo – rozstaw śrub

Felgi pasujące do Toyoty Aygo powinny mieć oznaczenia 4x100. Są to obręcze mocowane na 4 śruby z otworami rozlokowanymi na okręgu o średnicy 100 mm.

  • Jaka jest szerokość felgi w Toyocie Aygo?

Specyfikacja dla obu wersji Toyoty Aygo przewiduje możliwość mocowania najwęższych felg o szerokości 4,5 cala. Maksymalna szerokość obręczy dla aut generacji pierwszej wynosi 6,5 cala, a dla drugiej 7,5 cala.

  • Jakie ET felg w Toyocie Aygo?

Obie generacje Toyoty Aygo mają parametr ET wyznaczony w zakresie od 35 do 40 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Toyota Aygo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Toyota Aygo

Osoby jeżdżące autem Toyota Aygo najczęściej wybierają: