Felgi do Toyota Supra

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Osoby jeżdżące autem Toyota Supra najczęściej wybierają:

Toyota Supra

Toyota Supra to jeden z klasycznych, sportowych samochodów, który od samego początku zachwycał wyjątkową i elegancką sylwetką, jak również doskonałymi osiągami. Nie bez przyczyny jest on ikoną japońskiej motoryzacji, która na przestrzeni lat przeniknęła także do popkultury, w tym do gier komputerowych, kina i telewizji. Fani „Need for speed” albo „Szybkich i wściekłych” na pewno pamiętają to auto.

Premiera modelu datowana jest na 1978 rok. Coupé z 6-cylindrowym silnikiem przyciągało uwagę wydłużoną, luksusową sylwetką. W kolejnej wersji, produkowanej od 1981 roku pojawiło się wiele nowinek, m.in. system nawigacyjny. Wygląd również się zmienił – składane reflektory i szersze nadkola dodawały całości bardziej agresywnego wyrazu.

Pierwsza generacja Supry, podobnie jak jej następczyni, bazowała na modelu Toyota Celica. Dopiero trzecia odsłona przyniosła definitywne rozdzielenie tych dwóch aut. W roku 1993 ruszyła produkcja czwartej generacji auta, którego projekt zakładał zmniejszenie masy pojazdu i bardziej aerodynamiczną sylwetkę. Dzięki doładowaniu twinturbo w jednej z wersji model oferował nawet 320 KM. Jak się jednak okazało, w 2003 roku Toyota przestała być zadowolona z wyników sprzedaży Supry, dlatego zakończyła produkcję. Nadzieje osób czekających na nowe wcielenie tego supersamochodu zostały spełnione w 2019 roku, kiedy na rynek wypuszczono limitowany model GR.

Toyota Supra to auto, które wymaga odpowiedniej oprawy, podkreślającej jego wyjątkowy styl i linie. Pomogą Ci w tym trwałe i oferujące wiele wzorów felgi aluminiowe. Toyota Supra, wyposażona w ciekawe obręcze będzie doskonałą wizytówką jej właściciela.