Pracuj w Oponeo

Felgi do Toyota Camry

Sprawdź rozmiar felg do Toyota Camry i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Toyota

Camry

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Toyota Camry

Toyota Camry to przestronna limuzyna klasy średniej wyższej, która pojawiła się na rynku w 1982 roku. Od tego czasu premierę miało osiem generacji tego auta. Pojazd należy do najpopularniejszych modeli w gamie japońskiego producenta – jest jednym z najchętniej kupowanych sedanów w USA i Australii. Nie wszystkie wersje były dostępne w sprzedaży na rynku europejskim. W najnowszej odsłonie (od 2019 roku) samochód dostępny jest wyłącznie z napędem hybrydowym.

Oryginalne felgi Toyota Camry

Toyota Camry od początku dostępna była w sprzedaży z felgami aluminiowymi (choć w standardzie oferowano najpierw obręcze stalowe). W pierwszych wersjach pojazdu (lata 80.) instalowano felgi w rozmiarach 14 lub 15 cali. W autach z lat 90. w ofercie producenta były też obręcze 16-calowe, w kolejnych uzupełniły ją felgi 17- i 18-calowe.

Jakie felgi do Toyoty Camry?

Felgi w aucie powinny być kompatybilne z oponami oraz parametrami technicznymi pojazdu. Należy zwrócić uwagę na średnicę, szerokość, głębokość mocowania (ET), a także rozstaw śrub. Prawidłowo dobrane parametry obręczy pozwolą zachować odpowiednie właściwości jezdne pojazdu.

  • Jaka średnica felgi do Toyoty Camry?

W drugiej wersji modelu Toyota Camry można instalować obręcze o średnicy 13 lub 14 cali. W odsłonie trzeciej dopuszczalny zakres rozmiarowy wynosi od 14 do 15 cali, piątej – od 15 do 16 cali, szóstej – od 16 do 19 cali, siódmej – od 16 do 18 cali, a ósmej – od 17 do 20 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub Toyoty Camry?

We wszystkich wersjach Toyoty Camry felgi mocuje się na 5 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 114,3 mm. Takie obręcze mają oznaczenie 5x114,3.

  • Jaka szerokość felgi do Toyoty Camry?

Dopuszczalna szerokość felg Toyoty Camry zależy od wersji pojazdu. W odsłonie drugiej jest to przedział od 5 cali do 5,5 cala, trzeciej – 5,5 cala, piątej – 6,5 cala, szóstej – od 6,5 cala do 8 cali, siódmej – od 6,5 cala do 7,5 cala, a ósmej – od 7 cali do 9,5 cala.

  • Jakie ET felgi Toyoty Camry?

Parametr ET określa głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. W drugiej wersji Toyoty Camry jest wyznaczony w zakresie od ET 39 do ET 47, trzeciej – od ET 43 do ET 47, piątej – od ET 43 do ET 52, szóstej – od ET 37 do ET 52, siódmej – od ET 38 do ET 50, a ósmej – od ET 34 do ET 50.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Toyota Camry

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Toyota Camry

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Toyota Camry najczęściej wybierają: