Pracuj w Oponeo

Felgi do Toyota Celica

Sprawdź rozmiar felg do Toyota Celica i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Toyota

Celica

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Toyota Celica

Toyota Celica to sportowe auto typu liftback i coupe, które po raz pierwszy zaprezentowano w latach 70-tych XX wieku. Do 2006 roku, gdy samochód wycofano z produkcji, powstało 7 generacji tego modelu. Auto ma dobre właściwości jezdne i jest wygodne w prowadzeniu. Było dostępne w przystępnej cenie, czego efektem jest duża popularność tego modelu - sprzedano ok. 7 milionów egzemplarzy.

Oryginalne felgi Toyota Celica

W pierwszych wersjach Toyoty Celica instalowano obręcze stalowe 13-calowe. W czwartej i piątej odsłonie modelu standardem były już felgi 14-calowe ze stali lub aluminium. W autach szóstej generacji oferowano obręcze 14- i 15-calowe, a w siódmej 16- i 17-calowe.

Jakie parametry felg do Toyota Celica

Średnica, szerokość, głębokość osadzenia oraz rozstaw śrub montażowych - to najważniejsze parametry, które trzeba wziąć pod uwagę, szukając zamienników oryginalnych felg do samochodu. Powinny być zgodne ze specyfikacją producenta, by pojazd zachował odpowiednie właściwości użytkowe i prowadził się bezpiecznie.

  • Jaka średnica felg w Toyota Celica?

Do czwartej i piątej wersji Toyoty Celica pasują obręcze w rozmiarach od 13 do 16 cali. W odsłonie szóstej pojazdu można zamocować felgi o średnicach od 14 do 16 cali, a w siódmej - od 15 do 17 cali.

  • Toyota Celica - rozstaw śrub

W czwartej wersji Toyoty Celica rozstaw śrub wynosi 4x100. W piątej odsłonie auta stosowano dwa układy: 4x100 i 5x100. Do aut szóstej i siódmej generacji pasują felgi z oznaczeniami 5x100.

  • Jaka szerokość felg w Toyota Celica?

W czwartej i szóstej wersji Toyoty Celica można mocować felgi o szerokościach w zakresie od 6 cali do 6,5 cala. W piątej odsłonie auta przedział ten wynosi od 5 cali do 6,5 cala, a w siódmej - od 6 cali do 7 cali.

  • Jakie ET felgi Toyota Celica?

Głębokość osadzenia felg w Toyocie Celica zależy od generacji tego modelu. W czwartej wersji obejmuje zakresie od ET 37 do ET 41, piątej - od ET 40 do ET 47, szóstej - od ET 38 do ET 47, a siódmej - od ET 37 do ET 41.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Toyota Celica

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Toyota Celica

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Toyota Celica najczęściej wybierają: