Pracuj w Oponeo

Felgi do Toyota RAV4

Sprawdź rozmiar felg do Toyota RAV4 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Toyota

RAV4

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Toyota RAV4

Pierwsza odsłona Toyoty RAV4 pojawiła się w sprzedaży w 1994 roku. W 2018 roku premierę miała piąta generacja tego pojazdu. W zależności od wersji model należy do grupy kompaktowych lub średniej wielkości SUV-ów. Pierwsze generacje dostępne były w nadwoziu 3- i 5- drzwiowym, w kolejnych są to wyłącznie auta 5-drzwiowe.

Oryginalne felgi Toyota RAV4

W zależności od generacji i wersji wyposażenia Toyota RAV4 może być oryginalnie wyposażona w felgi w różnych rozmiarach i stylizacjach. W ofercie są obręcze aluminiowe i stalowe. Felgi standardowo mocowane w autach pierwszej generacji miały rozmiar 16 cali. W trzeciej, czwartej i piątej wersji występują fabryczne felgi 17- i 18-calowe.

Jakie rozmiary felgi Toyota RAV4?

Felgi instalowane w danym modelu auta powinny mieć wymiary (średnicę i szerokość) zgodne ze specyfikacją producenta samochodu. Podobnie jest w przypadku parametru ET, od którego zależy głębokość umiejscowienia obręczy w nadkolu. Przy wyborze felgi koniecznie zwróćmy też uwagę na liczbę i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felg w Toyota RAV4?

W drugiej generacji Toyoty RAV4 można zainstalować felgi o średnicy od 16 do 19 cali. Podobnie jest w wersji trzeciej, do której pasują też obręcze 20- i 21-calowe. W czwartej i piątej odsłonie modelu zamocujemy felgi w rozmiarach od 17 do 21 cali.

  • Toyota RAV4 - rozstaw śrub w felgach

Felgi we wszystkich wersjach Toyoty RAV4 mocuje się na 5 śrub. Rozstaw elementów montażowych wynosi 114,3 mm – to średnica koła, na którym ulokowane są otwory w obręczy. Do tego modelu pasują zatem felgi 5x114,3.

  • Jaka szerokość felgi w Toyota RAV4?

Dopuszczalna szerokość obręczy w Toyocie RAV4 zależy od generacji pojazdu. W drugiej odsłonie modelu zakres ten określono w przedziale od 6,5 cala do 8 cali. W trzeciej i czwartej wersji wynosi on od 6,5 cala do 9 cali. W piątej generacji najwęższa felga może mieć 7 cali, a najszersza 9,5 cala.

  • Jakie jest ET felg do Toyota RAV4?

Parametr ET dla drugiej generacji Toyoty RAV4 obejmuje zakres od ET 35 do ET 45. W trzeciej i czwartej wersji wynosi on od ET 30 do ET45 mm, a w piątej od ET 30 do ET 42.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Toyota RAV4

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Toyota RAV4