Menu

Tanie opony

Tanie opony, które charakteryzują się doskonałą jakością i zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa to marzenie każdego kierowcy. Dowiedz się, czym powinieneś się kierować wybierając tanie modele opon. Tak duży wybór i dostępność produktów masz tylko u nas.

Znajdź tanie opony dla siebie
Wybierz szerokość
Wybierz profil
Wybierz średnicę
refresh

Polecane tanie opony

Czy warto kupować tanie opony?

Nowy komplet tanich opon to lepszy wybór niż opony używane

Jeśli szukasz najtańszych opon, lepiej wybierz nowe opony mniej znanej marki niż opony używane czy bieżnikowane. Wbrew pozorom taka decyzja może być bardziej opłacalna. Kupując opony używane nigdy nie znasz do końca ich historii. Zdarza się, że wnętrze takiej opony jest uszkodzone, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Często komplet opon używanych pochodzi z kół zapasowych kilku aut lub z samochodów po wypadkach drogowych. Nowe opony to przede wszystkim gwarancja producenta i bezpieczeństwo użytkowania. Jazda na takich oponach jest także bardziej komfortowa. Ich duży wybór pozwoli Ci łatwiej dopasować zakup do swoich potrzeb i zasobności portfela.

Dlaczego zakup opon używanych jest ryzykowny

Niewidoczne uszkodzenia opony

Mogą posiadać niewidoczne uszkodzenia

Koło zapasowe

Często pochodzą z kół zapasowych kilku aut

Gwarancja producenta

Brak gwarancji producenta

Najtańsze opony klasy ekonomicznej

Pod pojęciem tanich opon kryją się przede wszystkim modele klasy ekonomicznej. Tego typu opony korzystają ze sprawdzonych, ale starszych technologii niż opony z półek średniej i wyższej. Są produkowane z myślą o kierowcach, którzy nie potrzebują osiągów zbliżonych do sportowych ani nie będą w stanie wykorzystać nowoczesnych technologii opon z wyższych klas podczas codziennej jazdy.

Takie opony będą dla Ciebie dobre, jeśli masz samochód o mniejszej mocy i jeździsz spokojnie. W mocnych autach tanie opony zimowe i letnie mogą nie zapewnić odpowiedniej przyczepności, np. buksować (zrywać przyczepność) przy ruszaniu. Istotny jest również styl jazdy kierowcy. Jeśli ktoś jeździ dynamicznie i agresywnie, a będzie stosował opony o przeciętnej przyczepności i niskiej sztywności bocznej, będzie to miało duży wpływ na pokonywanie zakrętów. Reakcje samochodu będą wówczas nieprzewidywalne, a jego opanowanie w trudnej sytuacji może okazać się niemożliwe. Dynamicznym kierowcom, posiadającym mocniejsze auto i dużo jeżdżącym w trasach, poleca się opony klasy średniej lub premium.

Producenci opon klasy ekonomicznej

Nieznane marki

Przy zakupie opon azjatyckich zachowaj ostrożność i wybieraj produkty z pewnych źródeł. Istnieją dobre marki azjatyckie, które podlegają drobiazgowym kontrolom jakości, posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i umożliwiają bezproblemowe podróżowanie. Niebezpieczne mogą być tylko opony azjatyckie pochodzące z wątpliwych źródeł. Są to najtańsze opony na rynku, ale mogą nie posiadać europejskich homologacji. Dlatego pamiętaj, że dobre opony azjatyckie kupisz tylko u sprawdzonego sprzedawcy.

Tanie opony wyższych klas? To możliwe!

Co ciekawe, do tanich opon mogą również być zaliczone produkty klas średniej (medium) lub wyższej (premium). Skąd bierze się niska cena takich opon? Tanie opony wyższych klas są dostępne przede wszystkim u największych sprzedawców internetowych. Dużym sklepom, w których występuje spora rotacja towaru, po prostu opłaca się organizować promocje i sprzedawać opony po atrakcyjnych cenach. Ogromną zaletą kupowania opon przez Internet jest również wygoda. Możesz je nabyć szybko i bez wychodzenia z domu.

Jakie tanie opony wybrać?

Najlepszym źródłem informacji o tego typu oponach są opinie użytkowników. Najlepsze modele klasy ekonomicznej cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kierowców, dlatego opinii o tego typu produktach możesz znaleźć bardzo dużo. Dzięki nim wyrobisz sobie zdanie na temat danego modelu opony, co ułatwi podjęcie decyzji o zakupie. Opony klasy ekonomicznej są także poddawane testom opon przez organizacje takie jak ADAC. Umożliwia to łatwe porównywanie osiągów opon różnych klas.

Zapoznaj się z testami ADAC i znajdź opony dla siebie:

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA