Tanie opony

Tanie opony

Tanie opony, które charakteryzują się doskonałą jakością i zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa to marzenie każdego kierowcy. Dowiedz się, czym powinieneś się kierować wybierając tanie modele opon. Tak duży wybór i dostępność produktów masz tylko u nas.

Znajdź tanie opony dla siebie
refresh

Polecane tanie opony

Kormoran SUV Snow
5,4

142 opinie

Od 387 szt.
Kormoran Snow
5,3

2037 opinii

Od 247 szt.
Firemax FM806
5,3

63 opinie

Od 325 szt.

Czy warto kupować tanie opony?

Nowy komplet tanich opon to lepszy wybór niż opony używane

Jeśli szukasz najtańszych opon, lepiej wybierz nowe opony mniej znanej marki niż opony używane czy bieżnikowane. Wbrew pozorom taka decyzja może być bardziej opłacalna. Kupując opony używane nigdy nie znasz do końca ich historii. Zdarza się, że wnętrze takiej opony jest uszkodzone, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Często komplet opon używanych pochodzi z kół zapasowych kilku aut lub z samochodów po wypadkach drogowych. Nowe opony to przede wszystkim gwarancja producenta i bezpieczeństwo użytkowania. Jazda na takich oponach jest także bardziej komfortowa. Ich duży wybór pozwoli Ci łatwiej dopasować zakup do swoich potrzeb i zasobności portfela.

Dlaczego zakup opon używanych jest ryzykowny

Niewidoczne uszkodzenia opony

Mogą posiadać niewidoczne uszkodzenia

Koło zapasowe

Często pochodzą z kół zapasowych kilku aut

Gwarancja producenta

Brak gwarancji producenta

Najtańsze opony klasy ekonomicznej

Pod pojęciem tanich opon kryją się przede wszystkim modele klasy ekonomicznej. Tego typu opony korzystają ze sprawdzonych, ale starszych technologii niż opony z półek średniej i wyższej. Są produkowane z myślą o kierowcach, którzy nie potrzebują osiągów zbliżonych do sportowych ani nie będą w stanie wykorzystać nowoczesnych technologii opon z wyższych klas podczas codziennej jazdy.

Takie opony będą dla Ciebie dobre, jeśli masz samochód o mniejszej mocy i jeździsz spokojnie. W mocnych autach tanie opony zimowe i letnie mogą nie zapewnić odpowiedniej przyczepności, np. buksować (zrywać przyczepność) przy ruszaniu. Istotny jest również styl jazdy kierowcy. Jeśli ktoś jeździ dynamicznie i agresywnie, a będzie stosował opony o przeciętnej przyczepności i niskiej sztywności bocznej, będzie to miało duży wpływ na pokonywanie zakrętów. Reakcje samochodu będą wówczas nieprzewidywalne, a jego opanowanie w trudnej sytuacji może okazać się niemożliwe. Dynamicznym kierowcom, posiadającym mocniejsze auto i dużo jeżdżącym w trasach, poleca się opony klasy średniej lub premium.

Producenci opon klasy ekonomicznej

Nieznane marki

Przy zakupie opon azjatyckich zachowaj ostrożność i wybieraj produkty z pewnych źródeł. Istnieją dobre marki azjatyckie, które podlegają drobiazgowym kontrolom jakości, posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i umożliwiają bezproblemowe podróżowanie. Niebezpieczne mogą być tylko opony azjatyckie pochodzące z wątpliwych źródeł. Są to najtańsze opony na rynku, ale mogą nie posiadać europejskich homologacji. Dlatego pamiętaj, że dobre opony azjatyckie kupisz tylko u sprawdzonego sprzedawcy.

Tanie opony wyższych klas? To możliwe!

Mając ograniczony budżet, nie musisz decydować się na tanie opony z klasy ekonomicznej. Modele klasy średniej (medium) oraz wyższej (premium) również mogą być dostępne w atrakcyjnych cenach. Dzięki korzystnym umowom z producentami, możemy oferować naszym klientom najlepsze ceny oraz organizować promocje na opony. Nie dysponujesz odpowiednimi środkami na zakup wymarzonego modelu? Skorzystaj z usługi opony na raty. Przy tego typu transakcji wybierasz korzystny dla siebie okres spłaty i nie martwisz się jednorazowym, wysokim kosztem.

Jakie tanie opony wybrać?

Najlepszym źródłem informacji o tego typu oponach są opinie użytkowników. Najlepsze modele klasy ekonomicznej cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kierowców, dlatego opinii o tego typu produktach możesz znaleźć bardzo dużo. Dzięki nim wyrobisz sobie zdanie na temat danego modelu opony, co ułatwi podjęcie decyzji o zakupie. Opony klasy ekonomicznej są także poddawane testom opon przez organizacje takie jak ADAC. Umożliwia to łatwe porównywanie osiągów opon różnych klas.

Zapoznaj się z testami ADAC i znajdź opony dla siebie:

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Co to jest klasa ekonomiczna opon?

Klasa ekonomiczna opon oznacza grupę produktów, które przeznaczone są do spokojnej bądź umiarkowanej jazdy. Stosuje się je zazwyczaj w autach miejskich, nie w sportowych. Ich największą zaletę stanowi cena. Choć spełniają wszelkie niezbędne normy, nie stosuje się w nich najnowszych technologii, lecz rozwiązania, które w modelach z segmentu premium pojawiły się już jakiś czas temu.

Jakie marki opon wchodzą w skład klasy ekonomicznej?

W skład klasy ekonomicznej wchodzi wielu producentów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Daje to szerokie spektrum wyboru przy zakupie. Firmy produkujące ogumienie w tym segmencie, to m.in.: Barum, Matador, Sava, Dębica, Dayton, Kormoran, Nexen, Firemax, Imperial, Zeetex, Delinte, Laufenn czy Neolin.

Kiedy warto kupić opony klasy ekonomicznej?

Na oponę z klasy ekonomicznej warto postawić, jeśli spełnia się kilka kryteriów. Przede wszystkim przeznaczone są one dla osób, które w ciągu nie jeżdżą dużo. Nie nadają się także do użytku sportowego, więc swoje zastosowanie znajdą w samochodach klasy miejskiej prowadzonych przez kierowców o spokojnym stylu jazdy i poruszających się głównie w terenie zabudowanym. To także dobry wybór przy ograniczonym budżecie.