Opony samochodowe
  • Szukaj opon wg rozmiaru
  • Szukaj opon wg auta

Tanie opony

  • Wg rozmiaru
  • Wg auta
Opony samochodowe

A

B

C

D

E

F

G

H

I

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Pomoc
Więcej filtrów Mniej filtrów
Szukaj opon
Szukaj opon

Polecane modele tanich opon

Firemax FM601
BRAK ZDJĘCIA
4,3

7626 opinii

Od 99 szt.
Imperial Ecodriver 4
BRAK ZDJĘCIA
4,4

920 opinii

Od 124 szt.
Laufenn G Fit EQ+
BRAK ZDJĘCIA
4,5

110 opinii

Od 159 szt.

Zastanów się, zanim sięgniesz po używane opony letnie

Komplet nowych, tanich opon jest lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem niż ogumienie używane. Modele z drugiej ręki niosą za sobą pewne ryzyko.

Brak gwarancji producenta

Brak gwarancji producenta. Ogumienie używane nie jest objęte gwarancją producenta w przeciwieństwie do nowych, nawet najtańszych opon. W przypadku jego uszkodzenia szansa na złożenie reklamacji będzie bliska zeru.

Niewidoczne uszkodzenia

Niewidoczne uszkodzenia. Defekty konstrukcji, uszkodzony bieżnik – nabywcy opon używanych nigdy nie mają pewności co do ich autentycznego stanu. Po fakcie może okazać się, że ogumienie ma poważne mankamenty, które nie znajdują się w nowych, tanich oponach.

Częste montowanie w kołach zapasowych kilku aut

Częste montowanie w kołach zapasowych kilku aut. Sposób eksploatacji opon używanych często jest owiany tajemnicą. Nigdy nie wiadomo czy taki model nie był montowany w kole zapasowym lub nie brał udziału w wypadku. Te wątpliwości nie pojawią się przy zakupie nowych, tanich opon.

Czy warto kupować tanie opony?

Pod pojęciem tanich opon kryją się przede wszystkim modele ekonomiczne. Ich producenci korzystają ze sprawdzonych, ale starszych technologii niż te, które wykorzystywane są w ogumieniu wyższych klas. Nowe i tanie opony są więc dedykowane kierowcom preferującym na co dzień spokojny styl jazdy i posiadającym samochód o mniejszej mocy silnika. Najtańsze opony, najlepiej nowe – nawet pochodzące od mniej popularnych marek – są bezsprzecznie o wiele pewniejszym rozwiązaniem niż zakup modeli z drugiej ręki. Wbrew pozorom taka decyzja może być bardziej opłacalna, a satysfakcja z jej podjęcia ogromna. Nigdy nieeksploatowane ogumienie zadba o bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Często nieznane pochodzenie gumy z drugiej ręki, jej faktyczny stan techniczny, a także pojawiające się obawy o sposób użytkowania przez poprzedniego właściciela, powinny być wystarczającymi argumentami do rezygnacji z modeli używanych. Kiedy w grę wchodzi jeszcze ograniczony budżet, tym bardziej warto zapoznać się z ofertami nowych, tanich opon samochodowych. Duża różnorodność budżetowego ogumienia pozwoli dopasować je do swoich potrzeb i zasobności portfela.

Producenci tanich opon – czy jest się czego obawiać?

Najtańsze, nowe opony produkowane są w wielu fabrykach na całym świecie, a zapotrzebowanie na tego typu wyroby nie maleje z powodu chociażby ich atrakcyjnej ceny, która zachęca do zakupu. Pewna doza niepewności zwykle pojawia się jednak, kiedy w grę wchodzi skorzystanie z ofert marek azjatyckich. Wybierając produkty z pewnych źródeł, spełniających restrykcyjne normy i opatrzone stosownymi certyfikatami, zmniejszamy ryzyko natrafienia na wątpliwej jakości opony. Tanie, ale dobre modele azjatyckie warto kupić u sprawdzonego sprzedawcy, takiego jak Oponeo.

Tania opona z wyższych klas? To możliwe!

Modele klasy średniej oraz premium również mogą być dostępne w atrakcyjnych cenach. Dzięki korzystnym umowom z producentami możemy oferować naszym klientom najlepsze stawki oraz organizować promocje, dzięki którym zakupisz tanie opony online. Nie dysponujesz odpowiednimi środkami na zakup wymarzonego ogumienia? Skorzystaj z usługi opony na raty. Przy tego typu transakcji wybierasz korzystny dla siebie okres spłaty i nie martwisz się jednorazowym, wysokim kosztem. Pamiętaj, że swój idealny model, pasujący do posiadanego auta możesz wybrać na podstawie rankingów opon tworzonych w oparciu o opinie klientów Oponeo.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Co to jest klasa ekonomiczna opon?

Klasa ekonomiczna opon oznacza grupę produktów, które przeznaczone są do spokojnej bądź umiarkowanej jazdy. Stosuje się je zazwyczaj w autach miejskich, nie w sportowych. Ich największą zaletę stanowi cena. Choć spełniają wszelkie niezbędne normy, nie stosuje się w nich najnowszych technologii, lecz rozwiązania, które w modelach z segmentu premium pojawiły się już jakiś czas temu.

Jakie marki opon wchodzą w skład klasy ekonomicznej?

W skład klasy ekonomicznej wchodzi wielu producentów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Daje to szerokie spektrum wyboru przy zakupie. Firmy produkujące ogumienie w tym segmencie, to m.in.: Barum, Matador, Sava, Dębica, Dayton, Kormoran, Nexen, Firemax, Imperial, Zeetex, Delinte, Laufenn czy Neolin.

Kiedy warto kupić opony klasy ekonomicznej?

Na oponę z klasy ekonomicznej warto postawić, jeśli spełnia się kilka kryteriów. Przede wszystkim przeznaczone są one dla osób, które w ciągu nie jeżdżą dużo. Nie nadają się także do użytku sportowego, więc swoje zastosowanie znajdą w samochodach klasy miejskiej prowadzonych przez kierowców o spokojnym stylu jazdy i poruszających się głównie w terenie zabudowanym. To także dobry wybór przy ograniczonym budżecie.