Opony Dębica

Opony Dębica

Panują na polskich drogach

Popularne rozmiary:
Dębica 205/55 R16Dębica 195/65 R15Dębica 225/45 R17Dębica 175/65 R14Dębica 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów
Dębica logo
Jesteśmy certyfikowanym sprzedawcą opon Dębica
Presto UHP 2
 • Krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni.
 • Niski poziom hałasu zewnętrznego.
 • Długie przebiegi.
Presto HP 2
 • Sprawdzone osiągi na mokrych drogach.
 • Opona zmniejszająca koszty eksploatacji: trwała i oszczędzająca paliwo.
 • Zaprojektowana tak, aby zapewnić spokojną jazdę.

Dlaczego warto wybrać opony Dębica?

Wybierana od pokoleń Wybierana od pokoleń

1937 r. budowa filii poznańskiego "Stomilu" w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego i produkcja dla wojska

30 marca 1939 r. Pierwsza dębicka opona

Przerwa w rozwoju fabryki spowodowana wybuchem II wojny światowej

lata 70. Produkcja osobowych opon radialnych

przełom 1995/1996 Dębica jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych i staje się częścią koncernu The Goodyear Tyres & Rubber Company

2008 r. Rozpoczęcie produkcji opon wyższych klas – high performance i ultra high performance

2011 r. Wprowadzenie opony letniej Dębica Presto, dedykowanej dla wymagających kierowców, którzy cenią dynamiczną jazdę

2012 r. Pierwsza w historii opona zimowa marki Dębica przeznaczona do samochódów o wysokich osiągach – Frigo HP

2019 r. 80 rocznica powstania fabryki T.C. Dębica S.A.

Więcej niż co trzeci klient kupuje opony Dębica*

* w segmencie budget, źródło GFK, 2019 r.

Więcej niż co trzeci klient kupuje opony Dębica

Nowoczesne technologie Nowoczesne technologie

Od początku powstania marki w 1939 roku Dębica ciągle poszukuje najlepszych technologii i najnowszych trendów, by dostarczyć świetny produkt. Bycie częścią grupy Goodyear pozwala na stosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, co wpływa na wyjątkową jakość opon marki Dębica.

Sprawdzone osiagi Sprawdzone osiągi

Swoim wyborem użytkownicy potwierdzają wysoką jakość marki Dębica – jesteśmy Laureatem Programu Konsumencki Lider Jakości 2018 i 2019 w kategorii „Opony”.

Konsumencki Lider Jakości 2018 Konsumencki Lider Jakości 2019

Opony Dębica - poznaj ich historię

Dębica to polska marka opon ekonomicznych, która może pochwalić się bardzo długimi tradycjami. Aby sprostać wymogom nowoczesnej motoryzacji, firma z Podkarpacia w 1996 roku nawiązała ścisłą współpracę z Goodyearem, wchodząc niejako w skład amerykańskiego giganta. Fabryka na Podkarpaciu szybko stała jednym z największych zakładów produkcyjnych koncernu, a sama marka Dębica – linią ogumienia charakteryzującego się znakomitym stosunkiem ceny do jakości.

Dębica nie zasypuje co sezon kierowców technologicznymi nowinkami ani nie bije się o pierwsze miejsca w testach. Zamiast tego ma w swojej ofercie kilka wyjątkowo solidnych, niezawodnych i bezpiecznych opon dostępnych w rozsądnej cenie. Są to zimowe modele z serii Frigo, letnie Presto oraz całoroczne Navigator. Wszystkie cieszą się zaufaniem wielu kierowców, przede wszystkim w Europie Środkowej. Opony Dębica wyróżniają się nie tylko dzięki wysokiej jakości wykonania, ale także wielu sprawdzonym przez lata rozwiązaniom, pozwalającym na pewne podróżowanie w różnych warunkach, na jakie można natrafić na tej szerokości geograficznej. Poszczególne modele z portfolio tej ekonomicznej marki radzą sobie zarówno z zalegającym śniegiem, intensywnym deszczem, jaki i suchym, piekielnie rozgrzanym asfaltem.

Miejskie modele ogumienia, takie jak letni Dębica Presto czy zimowy Frigo 2, charakteryzują się także obniżonymi oporami toczenia. W połączeniu z dobrą odpornością na ścieranie, tworzy to produkty interesujące dla kierowców zwracających uwagę na ekonomię jazdy. Samochód wyposażony w takie opony może zanotować mniejsze spalanie, a bieżnik będzie nadawał się do bezpiecznej jazdy przed tysiące kilometrów.

Gdzie są produkowane opony Dębica?

Okazuje się, że opony marki Dębica powstają nie tylko w mieście o tej samej nazwie, ale także w fabrykach Goodyeara w Niemczech, Francji czy nawet Słowenii. Produkty ze wszystkich tych ośrodków oferują tę samą jakość wykonania i poziom bezpieczeństwa, ponieważ są wytwarzane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii opracowanych przez amerykański koncern.

Opony Dębica opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Dębica. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

 • Zielonooka17 5,5

  Dębica Presto HP 2

  Znawcą nie jeste, ale: Opony dobrze utrzymują pojazd w torze jazdy na zakrętach, i uszkodzonych nawierzchniach (oczywiście mowa o jeździe zgodnej z przepisami oraz dostosowanej do panujących warunków). Na dłuższych trasach spisują się również dobrze, w porównaniu do opon zmienionych na Dębice da się słyszeć, że opony są ciche. Na zimowych hamowanie nie jest utrudnione przy śniegu czy przymarzającej wodzie, trzymają się stabilnie co nie spowodował jak dotychczas poślizgu przy próbach zatrzymania pojazdu. Kolejny plus jest taki, że opony wychodzą z polskiej fabryki i są jakościowo powiedziałabym bardzo dobre. Osobiście polecam opony innym użytkownikom. Więcej >
 • JJ 5,0

  Dębica Presto UHP 2

  Do zakupu podchodziłem sceptycznie — że budżetowy produkt i tak dalej. Zdecydowałem się, bo wiedziałem, że nie wytrzymam z Talismanem dłużej niż jeden sezon. Jak mam być szczery, zakupione opony Dębica okazały się jedynym godnym zaufania elementem tego samochodu. Jedyna rzecz, która nie zepsuła się i spełniła pokładane oczekiwania. Przy mocy 130 koni mechanicznych tego francuskiego FSO i zawieszeniu zrobionym ze śluzu winniczka uważam, że te opony przewyższały możliwościami układ jezdny tego bolidu — zawieszenie już miało dość i łapało niebezpieczny przechył, a opony dalej trzymały. Dlatego do zwykłych samochodów do jazdy na co dzień zdecydowanie polecam — naprawdę, do 130 koni nie potrzeba Więcej > sportowych opon, bo większość takich samochodów nie wykorzysta ich potencjału. Ponadto opony były wykonane solidnie bez żadnych wtrąceń, nierówności — generalnie kontrastowały jakością wykonania z samochodem, na który zostały założone. Naprawdę polecam. :)
 • Aneta 4,0

  Dębica Presto HP

  Gdyby nie to, że jedna opon pękła w niecały miesiąc po sporadycznym użytkowaniu auta, pewnie byłabym zadowolona i poleciłabym opony, chociażby ze względu na niewysoka cenę. Niestety, w tej sytuacji sporo przepłaciłam dokupując kolejnej wymiany. Opona po prostu wadliwa. Niestety, nie przyszło i do głowy, żeby dokupić ubezpieczenie. Z pewnością nie polecam. Więcej >
 • Arek Z 6,0

  Dębica Passio 2

  Bardzo dobre opony, letnie, uniwersalne, bardzo trwałe, dla mnie ciche podczas jazdy. Statyczne prowadzenie pojazdu, można powiedzieć pewne, i to w każdych letnich warunkach (deszcz, kałuże, piasek, żwir). Proszę się nie przerażać, że producent w RPA, mimo polskiej nazwy na oponie, ale wszystko jest ok. Sprawdzone, uspokajam wszystkich. Wszystkie opony kupowałem od lat w Oponeo, są zawsze zgodne z zamówieniem, wszystkim polecam. Więcej >