Opony
letnie 15 cali

Wyposaż auto w najlepsze letnie opony 15 cali i ciesz się pełnią możliwości swojego samochodu.

Najpopularniejsze rozmiary opon letnich 15 cali

Chętnie wybierane modele 15-calowych opon letnich

Firemax FM601
5,1

5729 opinii

Od 139 szt.
Nokian Tyres Wetproof
5,6

1439 opinii

Od 248 szt.
Hankook Kinergy Eco 2 K435
5,4

409 opinii

Od 224 szt.

Popularne opony letnie 15"

Opony letnie 15” zaliczane są do jednych z najczęściej używanych rozmiarów w Europie. Jako oryginalne wyposażenie można je znaleźć w wielu najpopularniejszych modelach samochodów. Montowano je w niektórych generacjach następujących pojazdów: VW Golf, BMW E, Opel Astra, Fiat Panda, oraz Toyota Yaris.

Dlaczego wybór dobrze dopasowanego ogumienia do auta jest aż tak istotny? Ponieważ ma decydujący wpływ na nasze bezpieczeństwo i wygodę w czasie każdej podróży. Nieodpowiednie opony mogą okazać się bezpośrednią przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Podczas wyboru rozmiaru należy trzymać się wytycznych producenta samochodu. Choć dopuszczalne jest założenie tzw. zamienników, to ich dobór również podlega ścisłym ograniczeniom – procentowe odchylenie wymiarów musi mieścić się między -2% a 1,5%.

Opony 15" letnie dla każdego

Kupując nowe letnie opony 15”, każdy kierowca musi zmierzyć się z przytłaczającym bogactwem możliwości. Wybierać można spośród trzech klas, na które dzieli się rynek ogumienia: ekonomicznej, średniej i premium. Opony ekonomiczne charakteryzują się najniższymi cenami. Świetnie poradzą sobie podczas jazdy miejskiej i na niedalekich trasach. Tzw. segment średni to balans pomiędzy atrakcyjną ceną a doskonałą jakością. Ogumienie tego typu jest niezwykle uniwersalne. Mianem „premium” określa się letnie opony R15, które gwarantują najlepsze osiągi i dobrze nadają się do dynamicznej jazdy.

Chcesz zdecydować się na alternatywny rozmiar? Skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1151 warsztatów w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.