Opony samochodowe
  • Szukaj opon wg rozmiaru
  • Szukaj opon wg auta

Opony letnie 13 cali

  • Wg rozmiaru
  • Wg auta
Opony samochodowe

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Pomoc
Więcej filtrów Mniej filtrów
Szukaj opon
Szukaj opon

Chętnie wybierane modele 13-calowych opon letnich

Nexen N'Blue HD Plus
4,4

1688 opinii

Od 179 szt.
Imperial Ecodriver 4
4,4

907 opinii

Od 125 szt.
Dębica Passio 2
4,1

2416 opinii

Od 181 szt.

Dla których kierowców letnie opon 13″ to dobry wybór?

Opony letnie 13 swój okres świetności miały w latach 90., w których większość dostępnych samochodów osobowych poruszała się właśnie na nich. W tamtym okresie były one bardzo popularne na rynku motoryzacyjnym – do tego stopnia, że trudno doszukać się pojazdu mającego wówczas większą średnicę ogumienia. Opony 13 cali w wersji letniej towarzyszyły rodzinom na wakacyjnych wyjazdach i odpowiadały między innymi za ich bezpieczne dotarcie do celu. Dziś cieszą się mniejszym zainteresowaniem i można spotkać je nieco rzadziej, ale nadal zdarzają się kierowcy, poszukujący właśnie takiego ogumienia na sezon letni do swoich czterech kółek. Będą to zwłaszcza właściciele samochodów miejskich o małej mocy silnika, takich jak: Skoda Fabia, Seat Ibiza, Renault Clio czy Opel Corsa. Szczególnie pierwsza generacja tych aut osobowych została wyposażona w opony 13. Modele ogumienia o takiej średnicy muszą zatem cechować się dobrym zachowaniem w ruchu ulicznym, zapewniać komfort jazdy, a także bezpieczeństwo podczas każdej podróży.

Opony letnie R13 – oferta Oponeo spełnia oczekiwania

Szeroka oferta modeli dostępnych na rynku sprawia, że nowe opony 13 cali można dopasować do własnych potrzeb. Najbardziej wymagający kierowcy wybierają wyróżniające się najwyższą jakością opony premium. Ci, którym zależy na najlepszych parametrach, ale dysponują niższym budżetem, decydują się na ogumienie klasy średniej. Segment ekonomiczny natomiast charakteryzuje się atrakcyjnymi cenami i satysfakcjonującymi osiągami.

Bez względu na wybór, kierowca jadąc autem po suchej czy mokrej drodze, pragnie czuć się pewnie. Opona 13 cali na sezon letni ma za zadanie sprawdzać się zarówno podczas słonecznych, upalnych, jak i tych deszczowych dni. Ponadto auto w razie zatrzymywania się, musi wyhamować na czas i zawsze utrzymywać tor jazdy. To wszystko jest możliwe za sprawą specjalnie zaprojektowanej rzeźby bieżnika z odpowiednią liczbą rowków i większych bloków, wpływających na lepsze prowadzenie i stabilność podczas hamowania. Opony letnie 13 cali są wykonane z twardszej mieszanki gumowej w porównaniu z wersjami na zimę, która gwarantuje maksimum bezpieczeństwa i komfort jazdy w najcieplejszej porze roku.

Czy mogę zamówić opony z opcją montażu?

Nie stój w kolejkach u wulkanizatora i już podczas zakupów w sklepie Oponeo umów się na wymianę opon samochodowych w wybranym przez siebie warsztacie. Za darmo dostarczymy zamówienie do jednego z ponad tysiąca serwisów partnerskich, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowymi oponami nawet następnego dnia.

  • Dostawa do wybranego serwisu GRATIS
  • 1055 warsztatów w całym kraju
  • Rezerwacja dnia i godziny - nawet jutro!
Dowiedz się więcej