Opony
letnie 16 cali

Dopasuj wysokiej jakości opony letnie 16” i ciesz się zrównoważonymi osiągami w czasie podróży.

Najpopularniejsze rozmiary opon letnich 16 cali

Chętnie wybierane modele 16-calowych opon letnich

Firemax FM601
5,1

5729 opinii

Od 139 szt.
Kleber Dynaxer HP4
5,4

454 opinie

Od 171 szt.
Nokian Tyres Wetproof
5,6

1439 opinii

Od 248 szt.

Uniwersalne opony letnie 16"

Szesnastocalowe opony letnie to jeden z najpowszechniej używanych rozmiarów. Jako oryginalne wyposażenie montuje się je w wielu popularnych modelach samochodów. Występują w autach, takich jak: VW Passat, Ford Focus, Audi A4 i BMW E.

Wybór odpowiedniego ogumienia odgrywa ogromną rolę w kwestii bezpieczeństwa na drodze. Opony powinny być dopasowane zarówno do rozmiaru felgi, jak i stylu jazdy kierowcy. Należy trzymać się wymiarów homologowanych przed producenta auta. Pozytywnie wpływają one na bezpieczeństwo podróżowania. Możliwe jest również stosowanie rozmiarów alternatywnych. Nie można ich jednak dobierać dowolnie, procentowe odchylenie pomiędzy wymiarami modeli homologowanych i tzw. zamienników musi mieścić się w przedziale od -2% do 1,5%.

Budżetowe, średnie czy premium?

Kierowcy są współcześnie zasypywani ogromną ilością nowych modeli ogumienia. Jak zorientować się gąszczu możliwości i wybrać idealne opony letnie R16 do swojego auta? Liczą się dwie kwestie – budżet, którym dysponujemy oraz sposób użytkowania opon. Rynek dzieli się na trzy poziomy cenowe: ekonomiczny, średni oraz premium. Do klasy ekonomicznej zalicza się tanie produkty, oferujące solidne osiągi. Segment średni stanowi kompromis pomiędzy najwyższą jakością a atrakcyjną ceną. Natomiast opony premium mają gwarantować najlepsze parametry w każdych warunkach, nawet przy dynamicznym stylu jazdy.

Nie wiesz, czy wybrane przez siebie letnie opony 16 cali mogą posłużyć jako zamienniki w Twoim samochodzie? Zaufaj naszemu kalkulatorowi zamienników.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1151 warsztatów w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.