Opony samochodowe
  • Szukaj opon wg rozmiaru
  • Szukaj opon wg auta

Opony letnie 16 cali

  • Wg rozmiaru
  • Wg auta
Opony samochodowe

B

C

D

E

F

G

H

I

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Pomoc
Więcej filtrów Mniej filtrów
Szukaj opon
Szukaj opon

Chętnie wybierane modele 16-calowych opon letnich

Firemax FM601
BRAK ZDJĘCIA
4,3

7596 opinii

Od 104 szt.
Kleber Dynaxer HP4
BRAK ZDJĘCIA
4,6

812 opinii

Od 218 szt.
Nokian Tyres Wetproof
BRAK ZDJĘCIA
4,6

1506 opinii

Od 285 szt.

Dla kogo produkowane są letnie opony 16″?

Opony 16 cali w wersji letniej dawniej montowano głównie w limuzynach i wysokiej klasy autach sportowych, lecz zmiana tendencji zaowocowała powstaniem zupełnie nowych standardów. W konsekwencji rozmiar ten stał się na tyle wszechobecny, że wiele popularnych modeli samochodów wyposażono w ogumienie R16. W grupie docelowej znalazły się takie, które można spotkać obecnie na drogach – miejskie, klasy średniej, a nawet SUV-y – VW Passat, VW Tiguan, Ford Focus, Audi A4 jak i BMW z serii 3. Właścicieli tych i jeszcze innych aut zainteresuje oferta Oponeo. Opony letnie 16 cali znajdujące się w asortymencie sklepu pochodzą z różnych pólek cenowych, więc z pewnością każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Klienci w szczególności chętnie sięgają po jeden z trzech popularnych modeli: Firemax FM601, Kleber Dynaxer HP4 i Nokian Tyres Wetproof.

Parametry letniej opony 16 cali

Producenci opon 16 cali, które są przystosowane do jazdy w najcieplejszych miesiącach w roku, przykładają dużą wagę do właściwości swoich wyrobów. Wszystko po to, aby na etapie końcowym otrzymać ogumienie dopasowujące się do zmiennych, letnich warunków, jakie są charakterystyczne o tej porze roku. Zainteresowani nimi kierowcy głównie oczekują przyczepności na suchej, jak i mokrej drodze, za co w głównej mierze odpowiada opracowana pod tym kątem rzeźba bieżnika. W letnich oponach 16 cali doskonale sprawdza się wzór asymetryczny, który oprócz poprawy trakcji na obu nawierzchniach, zwiększa wytrzymałość i zapewnia długie przebiegi.

Czy mogę zamówić opony z opcją montażu?

Nie stój w kolejkach u wulkanizatora i już podczas zakupów w sklepie Oponeo umów się na wymianę opon samochodowych w wybranym przez siebie warsztacie. Za darmo dostarczymy zamówienie do jednego z ponad tysiąca serwisów partnerskich, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowymi oponami nawet następnego dnia.

  • Dostawa do wybranego serwisu GRATIS
  • 1041 warsztatów w całym kraju
  • Rezerwacja dnia i godziny - nawet jutro!
Dowiedz się więcej