Opony samochodowe
  • Szukaj opon wg rozmiaru
  • Szukaj opon wg auta

Opony letnie 14 cali

  • Wg rozmiaru
  • Wg auta
Opony samochodowe

C

D

E

F

G

H

I

K

L

M

N

O

P

R

S

T

V

W

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Pomoc
Więcej filtrów Mniej filtrów
Szukaj opon
Szukaj opon

Chętnie wybierane modele 14-calowych opon letnich

Firemax FM601
BRAK ZDJĘCIA
4,3

7596 opinii

Od 99 szt.
Kleber Dynaxer HP4
BRAK ZDJĘCIA
4,6

812 opinii

Od 218 szt.
Nokian Tyres Wetproof
BRAK ZDJĘCIA
4,6

1506 opinii

Od 285 szt.

Opony letnie 14″– kto powinien po nie sięgnąć?

Opony 14 cali na sezon letni są bardzo popularne. Znajdują się w szerokiej gamie pojazdów osobowych doskonałych do ruchu miejskiego, a także tych o kompaktowych wymiarach. Te auta mimo pojawienia się większych SUV-ów nadal stanowią liczną grupę, a ich właścicielami są przede wszystkim kobiety. Modele świetnie wpisują się w miejski klimat, radząc sobie z wąskimi uliczkami czy niewielką przestrzenią do zaparkowania. Po nowe opony letnie 14 cali powinni sięgnąć posiadacze samochodów: Opla Astry i Corsy, Skody Octavii, Volkswagena Golfa oraz Renault Megane. Oczywiście nie każda generacja będzie wyposażona w popularne „czternastki”, dlatego przed zakupem należy dowiedzieć się, jaka średnica ogumienia znajduje się w pojeździe. Warto pamiętać, że opony 14 cali o homologowanych wymiarach można zastąpić tzw. zamiennikami. Powinny one spełniać procentowe normy odchylenia względem oryginału – od -2% do 1,5%. We właściwym doborze rozmiaru pomóc może kalkulator zamienników opon.

Wybierz odpowiednie opony 14 cali. Letnie modele na każdą kieszeń

Letnie opony 14″ znajdują się w ofercie wielu marek, a co najważniejsze w trzech segmentach cenowych – premium, średnim oraz ekonomicznym. Niezależnie od wyboru, są produkowane z mieszanek o właściwościach zapewniających szczególnie latem maksimum bezpieczeństwa oraz komfort podczas jazdy w ciepłych miesiącach roku. Powodują one, że każda opona 14 cali odpowiednia na ten sezon jest twardsza od wersji zimowych, dlatego takie parametry jak dobre prowadzenie na nawierzchni mokrej i suchej są na wysokim poziomie. Producenci „czternastek” zwracają również uwagę na mniejsze tarcie, lepszą efektywność paliwową, a także bezpieczne hamowanie i wchodzenie w zakręty. Szczególnie przykładają się do wypracowania takiego kształtu rzeźby bieżnika, aby auto trzymało się drogi nawet przy gwałtownych manewrach, a trakcja na mokrej nawierzchni nie budziła zastrzeżeń. Chętnie wybieranymi przez kierowców oponami letnimi R 14 są takie modele jak Firemax FM601, Kleber Dynaxer HP4 i Nokian Tyres Wetproof, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Czy mogę zamówić opony z opcją montażu?

Nie stój w kolejkach u wulkanizatora i już podczas zakupów w sklepie Oponeo umów się na wymianę opon samochodowych w wybranym przez siebie warsztacie. Za darmo dostarczymy zamówienie do jednego z ponad tysiąca serwisów partnerskich, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowymi oponami nawet następnego dnia.

  • Dostawa do wybranego serwisu GRATIS
  • 1047 warsztatów w całym kraju
  • Rezerwacja dnia i godziny - nawet jutro!
Dowiedz się więcej