Opony
letnie 14 cali

Zaopatrz się w opony letnie 14”, dzięki którym jazda samochodem okaże się jeszcze przyjemniejsza.

Najpopularniejsze rozmiary opon letnich 14 cali

Chętnie wybierane modele 14-calowych opon letnich

5,1
97% użytkowników poleca tę oponę

(4199 opinii)

5,4
98% użytkowników poleca tę oponę

(1803 opinie)

5,4
97% użytkowników poleca tę oponę

(432 opinie)

Jakie opony letnie 14" wybrać?

Letnie opony R14 montuje się głównie w niedużych, kompaktowych pojazdach spotykanych najczęściej w miastach. W zależności od generacji „czternastocalówki” występują w następujących modelach samochodów: Opel Astra i Corsa, Skoda Octavia, Volkswagen Golf oraz Renault Megane.

W trakcie wybierania nowego ogumienia do swojego auta należy postępować nadzwyczaj skrupulatnie. Rozmiar opony wybiera się na podstawie średnicy felgi. Model o odpowiednio dobranych wymiarach pozytywne wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W dziedzinie ogumienia najbezpieczniej jest kierować się rekomendacjami producenta. Nie jest to jednak konieczność, ponieważ pozostaje pewna doza dowolności – ogumienie o homologowanych wymiarach można zastąpić tzw. zamiennikami. Powinny one spełniać procentowe normy odchylenia względem oryginału – od -2% do 1,5%.

Jak znaleźć model idealny 14-calowych opon letnich?

Opony letnie R14 dzieli się na trzy klasy, które różnią się od siebie stosunkiem ceny do jakości – premium, średnią oraz ekonomiczną. Pierwsza z nich zadowoli kierowców oczekujących wyłącznie najwyższej jakości od posiadanego ogumienia. Opony premium sprawdzą się bez zarzutu nawet w skrajnych warunkach panujących na trasie. Segment średni to droga pośrednia – kompromis między najwyższą jakością a najniższą ceną. Grupa ostatnia, zwana także budżetową, to tanie i solidne ogumienie, które najlepiej sprawdzi się w spokojniej jeździe miejskiej.

Zastanawiasz się nad zamontowaniem w swoim samochodzie zamienników? Sprawdź nasz kalkulator alternatywnych rozmiarów.

Szybka wymiana opon? Z nami to proste

Zamów opony przez telefon lub Internet. Zrób to samodzielnie lub z pomocą naszego eksperta.

Wybierz adres dostawy lub najbliższy serwis montażu. Do wyboru masz 1227 warsztatów w całym kraju.

Odbierz opony od kuriera lub zamontuj w wybranym serwisie w dogodnym dla Ciebie terminie.