Testy opon zimowych ADAC

ADAC sprawdził, jakie opony wyróżniają się najlepszymi parametrami w warunkach zimowych. Porównaj szczegółowe wyniki.

Zwycięzcy testów opon zimowych ADAC

Dunlop Winter Sport 5

Zwycięzca testu opon zimowych 2022 w rozmiarze 215/60 R16

Opona na sezon zimowy.
Dunlop Winter Sport 5
Już od 379 Zobacz ofertę
Continental WinterContact TS 870

Zwycięzca testu opon zimowych 2022 w rozmiarze 215/60 R16

Opona na sezon zimowy.
Continental WinterContact TS 870
Już od 355 Zobacz ofertę
Semperit Speed-Grip 5

Zwycięzca testu opon zimowych 2022 w rozmiarze 185/65 R15

Opona na sezon zimowy.
Semperit Speed-Grip 5
Już od 337 Zobacz ofertę

Doroczny test opon zimowych prowadzony przez ADAC może stanowić świetny przewodnik po najlepszych modelach dostępnych na rynku. Niemiecki automobilklub prowadzi szereg działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach, z których rzetelne i niezależne testy ogumienia są najpopularniejszym i bardzo cenionym przez kierowców przedsięwzięciem. Metodologia testów ADAC jest przejrzysta i cechuje ją dużą obiektywność. Organizacja na podstawie aktualnej sytuacji na rynku wybiera kilkanaście modeli, kupuje je w ogólnodostępnym miejscu, a następnie testuje. ADAC przygląda się im pod kątem 8 parametrów: zachowania na suchej nawierzchni, zachowania na mokrej nawierzchni, zachowania na ośnieżonej nawierzchni, zachowania na oblodzonej nawierzchni, hałasu, zużycia paliwa i żywotności. W każdej kategorii przyznawane są noty w skali od 1 do 5. Najwyżej oceniony model zyskuje miano najlepszej opony zimowej w teście.

Test opon zimowych ADAC, zupełnie jak swój letni odpowiednik, jest przeprowadzany każdego roku w dwóch rozmiarach. Zawsze są to wielkości popularne wśród kierowców w Europie. Jeden montowany w niewielkich samochodach miejskich, drugi w większych – SUV-ach oraz autach dostawczych. Rozróżnienie ze względu na rozmiar daje kierowcom lepsze pojęcie na temat tego, czy dany model ogumienia dobrze sprawdzi się w ich pojeździe.

Nie tylko zwycięzca danego testu jest godny uwagi. Wyniki ADAC z kilku lat tworzą dla kierowców swego rodzaju ranking opon zimowych w danym rozmiarze. Modele, które wypadały dobrze w testach niemieckiego automobilklubu, gwarantują solidne osiągi we wszystkich aspektach ważnych podczas jazdy zimą. Dzieje się tak, ponieważ, aby otrzymać pozytywną rekomendację w teście zimowym ADAC, opona musi wykazać się dobrymi notami w każdym z badanych parametrów. Wszechstronne osiągi to gwarancja bezpieczeństwa na drodze.

Testy opon zimowych przygotowywane przez ADAC to także świetny wyznacznik wyboru ogumienia dla kierowców słabiej rozeznanych na pełnym nowinek rynku. Rekomendacja ze strony niezależnej organizacji to gwarancja bezpiecznego wyboru.