Menu

Najciekawsze informacje z branży

Zapoznaj się z najświeższymi informacjami z branży oponiarskiej. Śledź nowinki technologiczne, nagrody, najnowsze osiągnięcia producentów, ciekawostki oraz zmiany. Bądź zawsze na bieżąco.

Koło zapasowe czy zestaw naprawczy do opon - wady i zalety

10 grudnia 2018

Koło zapasowe coraz częściej staje się zbędnym gadżetem. Nie dość, że „zapas” swoje waży, to trudno go zmieścić do coraz ciaśniejszych samochodów. Czy jednak zestaw naprawczy wyprze zupełnie koło zapasowe?

Czytaj więcej

Łańcuchy śniegowe do ciężarówek

29 listopada 2018

Czy wiesz jakie łańcuchy stosować w samochodach ciężarowych? Zastanawiasz się jak je montować? Przeczytaj poniższy artykuł, a znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Czytaj więcej

Opony z białym paskiem do klasycznych motocykli

28 listopada 2018

Wielu z nas w którymś z gangsterskich filmów widziało motocykl z oponami wyposażonymi w białe pasy. Losy tego rozwiązania były różne, ale współcześnie tzw. "whitewall" znowu są pożądane. 

Czytaj więcej

Ile waży opona?

27 listopada 2018

Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o masie opony. Które elementy konstrukcji opon ważą najwięcej? Czy cięższe opony są lepsze? Co ma wspólnego masa opon z osiągami?

Czytaj więcej

ET i szerokość felgi

27 listopada 2018

Odpowiedni dobór ET i szerokości felgi stwarza kierowcom problemy. Poniżej dowiesz się czym jest ET czy jaki wpływ na Twoją jazdę ma odpowiednia szerokość felgi oraz poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

Ludzik Michelin - logo znane na całym świecie

23 listopada 2018

Charakterystyczny ludzik z opon to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli firmowych na świecie. Skąd wzięła się ta postać? Dlaczego stała się aż tak popularna? Poznaj historię Bibendum!

Czytaj więcej