Pracuj w Oponeo

Opony do Infiniti

Wybierz parametry swojego Infiniti i dobierz odpowiedni rozmiar opon

Infiniti

Wybierz model

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Infiniti

Początek. Infiniti istnieje na rynku dopiero od 1989 roku i jest luksusową marką japońskich samochodów Nissan Motor CO. W ten sposób japoński potentat poszedł w ślady innych firm motoryzacyjnych z tego kraju – Toyoty i Hondy. Obie te korporacje również stworzyły oddzielne luksusowe marki – Lexusa i Acurę. Klient ma mieć wrażenie ekskluzywności marki, stąd też salony Nissana i Infiniti są często rozdzielone.

Rozwój. Marka pojawiła się w Stanach Zjednoczonych i była odpowiedzią na konkurencję rynku amerykańskiego, a także samochodów z Europy. Następnie Infiniti weszło na rynek na Bliskim Wschodzie (1996), Tajwanie (1997), Korei Południowej (2005), Rosji (2006), Ukrainy i Chin (2007). Rosja stała się pierwszym europejskim krajem, gdzie marka sprzedawała oficjalnie samochody. W Europie Zachodniej sprzedaż Infiniti została uruchomiona jesienią 2008 roku.

Obecnie. Samochody marki Infiniti sprzedawane są w 35 krajach. Stolicą marki na naszym kontynencie jest Szwajcaria. Samochody Infiniti mają być bezpośrednią konkurencją dla Mercedesa, BMW, Lexusa, Audi, Porsche i Range Rover.

Wkład w motoryzację. Model EX37 jest pierwszym seryjnym pojazdem na świecie, wyposażonym w system Around View Monitor (AVM). System ten pozwala uzyskać widok pojazdu i jego otoczenia „z lotu ptaka” dzięki syntezie obrazu z czterech ultra szerokokątnych kamer wysokiej rozdzielczości umieszczonych z przodu, z tyłu oraz po bokach pojazdu. AVM został zaprojektowany w celu ułatwienia parkowania poprzez zapewnienie lepszej widoczności otoczenia (AVM).

Ciekawostki. Cyfry w nazwie modelu oznaczają pojemność silnika. I tak model G35 posiada silnik o pojemności 3,5 litra. Jedynym wyjątkiem jest SUV oznaczony symbolem „QX56”. Nazwa firmy nawiązuje do angielskiego słowa „infinity” - nieskończoność - i została wybrana ze szczególną starannością. Idea ta widoczna jest też w logo, które tworzy owal z wpisanym trójkątem bez podstawy i symbolizuje drogę w nieskończoność. Ma to odnosić się do stałego ruchu do przodu, dążenia do innowacji i nowych osiągnięć.

Modele produkowane obecnie: Infiniti G35, Infiniti G37, Infiniti M35/M45 – klasa średnia-wyższa, Infiniti EX35/EX37 – SUV, Infiniti FX35/FX37/FX50 – SUV, Infiniti QX56 – duży SUV.

Opony. Infiniti Ex seryjnie wyposażony jest w opony o rozmiarze 225/60 R17 lub opcjonalnie 225/55 R18. Model Infniti FX SUV wyposażony jest w potężne opony 265/50 R20. Natomiast model Infiniti G Sedan seryjnie jeździ na oponach 225/50 R18 lub 245/45 R18. Starsze modele, jak chociażby Infiniti G20 fabrycznie wychodziły z mniejszymi rozmiarami kół, typu 195/65 R15.