Pracuj w Oponeo

Opony do Maybach

Wybierz parametry swojego Maybach i dobierz odpowiedni rozmiar opon

Maybach

Wybierz model

57 62

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Maybach

Początki. Maybach to niemiecka marka produkująca auta luksusowe i sportowe. Przedsiębiorstwo Maybach Manufaktur swoją siedzibę ma w Sindelfingen. Historia firmy sięga 1909 roku. Maybach Motorenbau założył Wilhelm Maybach z synem Karlem. Założyciel był konstruktorem (stworzył m.in. Mercedesa 35 PS). Początki przedsiębiorstwa związane były z produkcją silników (lotniczych oraz silników z zapłonem iskrowym do samochodów, pojazdów szynowych i statków). Inny pion przedsiębiorstwa produkował przekładnie do pojazdów z różnymi napędami. Impulsem do produkcji samochodów osobowych stały się ustalenia Traktatu Wersalskiego, który zakazał produkcji Lotniczej w Niemczech. Firma Maybach Motorenbau w 1919 roku wyprodukowała model Maybach W3. Był to luksusowy samochód z sześciocylindrowym silnikiem (pojemność silnika 5,7 litra). Nadwozie było dostępne w wersji limuzyny, landaulet oraz phaeton. W 1924 roku skonstruowano model W5 z silnikiem o pojemności 7 litrów.

Rozwój. W 1929 roku firma zaprezentowała model Maybach DS wyposażony w silnik V12. Następnie do oferty dołączyły modele DS7 oraz DS8. Kolejnym krokiem Maybach Motorenbau było wkroczenie na rynek uniwersalnych samochodów nieco niższej klasy. Od 1934 do 1941 roku skonstruowano modele SW35, SW38 oraz SW42. Rozwój firmy w latach 1919-1941 opierał się na produkcji silników. Samochody były traktowane jako nowinka i dodatek do podstawowej oferty. W tym okresie marka wprowadziła na rynek zaledwie nieco ponad 2100 aut. Druga wojna światowa przerwała dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Rozpoczęto wtedy produkcję sprzętu na potrzeby armii (silniki do czołgów i przekładnie). Po zakończeniu wojny nie udało się wznowić produkcji samochodów. Karl Maybach zmarł w 1960 roku, a prawa do marki trafiły do koncernu Daimler-Benz.

Obecnie. W 1997 roku na słynnych Tokio Motor Show koncern Daimler-Benz zaprezentował prototyp nowego samochodu Maybach. W roku 2002 przedstawiono dwa kolejne modele – Maybach 57 oraz Maybach 62 (premiera odbyła się na nowojorskim Manhattanie). Trzy lata później powstał Maybach Exelero – samochód osiągający prędkość do 350 km/h. Model ten trafił do produkcji, ale wyłącznie na indywidualne zamówienie. W 2014 roku koncern Daimler-Benz przedstawił nowość – model Mercedes-Maybach S 600. Auto to zostało oparte na Mercedesie klasy S.

Wkład w motoryzację. Niemiecka marka Maybach w latach międzywojennych była motoryzacyjnym wyznacznikiem elegancji i luksusu. Do 1941 roku powstało kilka modeli, które na stałe zapisały się w historii motoryzacji. W latach powojennych firma nie powróciła do dawnej świetności. Obecnie koncern Daimler-Benz pracuje nad nowymi konstrukcjami. Przedsiębiorstwo stawia na luksusowe i szybkie pojazdy, które do złudzenia przypominają mercedesy.

Ciekawostki. Maybach Exelero dostępny jest jedynie na indywidualne zamówienie. Osoby zainteresowane zakupem muszą czekać kilka miesięcy na wyprodukowanie zamówionego egzemplarza. W czasie II wojny światowej marka Maybach prowadziła produkcję silników i przekładni do użytku militarnego. Silniki tej firmy napędzały czołgi Panzer IV oraz legendarne Tygrysy i Pantery.

Najważniejsze aktualne modele: Maybach 57, Maybach 62.

Opony. Maybach 57 oraz Maybach 62 sedan posiadają opony o rozmiarze fabrycznym 275/50 R19. Można je znaleźć m.in. w ofercie firmy Continental.