Pracuj w Oponeo

Opony do Buick

Wybierz parametry swojego Buick i dobierz odpowiedni rozmiar opon

Buick

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Buick

Początek. Buick to najstarsza marka samochodowa w Stanach Zjednoczonych i jedna z najstarszych marek na świecie. Odegrała ona niezwykła rolę w rozwoju światowej motoryzacji.

Etymologia nazwy Buick: od twórcy i pierwszego projektanta pojazdu Dawida Dunbara Buicka. Buick był Szkotem, który wyemigrował z rodzicami do Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XIX wieku. Dawid Buick osiągnął sukces w produkcji urządzeń sanitarnych. Później zaczął się parać produkcją silników dla przemysłu morskiego. W 1902 roku założył firmę Buick Manufacturing Company, która nie przetrwała jednak roku. Buick ponownie otworzył firmę w 1903 pod nazwą Buick Motor Company. Buick opracował silnik górnozaworowy, który był znacznie trwalszy od konkurencyjnych silników boczno zaworowych. Pierwszy pojazd o nazwie Buick nosiła nazwę Model B i został wyprodukowany w ilości 16 sztuk w roku 1903 i w ilości 37 sztuk w roku 1904. To było za mało, by odnieść sukces na rynku. Firma potrzebowała kapitału. W 1904 do firmy dołączył biznesmen Wiliiam Durant, który doprowadził w 1908 do powstania kompani holdingowej General Motors. Założyciel Dawid Buick porzucił firmę w 1906 roku.

Rozwój. Buick odegrał bardzo ważną rolę w historii motoryzacji. W 1908 roku powstał bowiem, jako kompania holdingowa dla tej marki, General Motors, jeden z najważniejszych koncernów w dziejach przemysłu motoryzacyjnego. Buick zajmował w niej bardzo ważne miejsce – był najbardziej luksusową marką (z wyjątkiem Cadillaca). To postrzeganie Buicka przetrwało do dziś – idealny klient jest bogaty, ale nie na tyle, by mógł sobie pozwolić na Cadillaca.

Obecnie. Firma osiągnęła najwyższy poziom sprzedaży w 1984 roku. W 2001 roku zaprezentowano crossover – Rendezvous. Model okazał się sporym sukcesem – był znacznie tańszy od konkurentów (Acury MDX i Lexusa RX 300). W 2009 roku Buick został uznany (wspólnie z Jaguarem) za najbardziej niezawodną markę w Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku firma zaskoczyła analityków, odnotowując wzrost sprzedaży o ponad 60 procent. Obecnie Buick sprzedaje samochody w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Chinach, Izraelu i na Tajwanie. Tam, gdzie marka nie jest obecna, sprzedawane są auta firmy pod nazwami: Opel , Vauxhall i Holden.

Ciekawostki. Bardzo perspektywicznym rynkiem dla marki jest Azja. W 2007 roku General Motors sprzedał w Chinach ponad 330.000 Buicków, dwukrotnie więcej niż w Stach Zjednoczonych.

Popularne współczesne modele Buick: Buick LaCrosse, Buick Lucerne, Buick Allure, Buick Enclave.

Opony. Buick jako przedstawiciel amerykańskiego ducha motoryzacji, wyposażony jest w opony o wysokim profilu. Opony takie rzadziej stosowane są w krajach europejskich do aut osobowych. Rozmiary te, raczej są stosowane do samochodów typu SUV. Rozmiary opon typowe dla Buicka to 195/70 R14, 205/70 R15, 215/70 R15, 225/60 R16.