Menu

Opony Lassa

Ocena producenta
4,9
na podstawie 11 opinii
Popularne rozmiary:
Lassa 175/65 R14Lassa 215/60 R16Lassa 155/80 R12Lassa 155/80 R13Lassa 165/65 R14 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Lassa została założona w 1974 roku przez turecki koncern przemysłowy Sabanci Group.


Rok 1988 to czas dynamicznego rozwoju rynku oponiarskiego i moment, w którym koncern połączył się z japońskim Bridgestone Corporation. Z tego mariażu powstała nowa firma o nazwie BRISA Bridgestone Sabanci Tyre Manufacturing and Trading Inc.


Posunięcie to stanowiło największą inwestycję japońską w Turcji. Dzięki temu zwiększyły się możliwości produkcyjne, rozszerzył się asortyment.


W celu utrzymania konkurencyjnej pozycji na rynkach krajowym i światowym, Lassa sprzedaje swoje produkty producentom samochodów oraz sprzedawcom detalicznym w ponad 30 krajach.


Firma wyposażona jest w specjalistyczne laboratoria, gdzie przeprowadzane są dokładne badania zwiększające bezpieczeństwo kierowców, a także komputerowo projektuje się opony.


Lassa to marka o dużym potencjale i stabilnej pozycji na rynku europejskim. Produkuje opony z klasy ekonomicznej do samochodów osobowych, dostawczych i 4x4.


Produkty tej marki charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Historia marki Lassa

Lassa to wiodąca marka oponiarska z Turcji, która w ostatnich latach odważnie toruje sobie drogę na rynkach europejskich. Od 25 lat związana jest z japońskim potentatem Bridgestone, a stoi za nią przemysłowy gigant znad Bosforu. Pod skrzydłami holding Sabanci Blisko 40 lat – tyle liczy sobie historia marki stworzonej w Stambule, a dokładnie w leżącej nad Bosforem dzielnicy Besiktas. Ale to informacja niepełna, bowiem należy pamiętać, że za Lassa stoi ponad dwa razy dłuższe doświadczenie i długo budowana renoma największej potęgi tureckiego przemysłu, do którego marka należy i przez którego została stworzona. Tą potęgą jest Sabanci Holding, kontrolujący ponad 70 firm, z którym większość to liderzy lub potentaci w swoich branżach. W przedsiębiorstwach holdingu pracuje blisko 70 tys. ludzi, niektóre z nich to spółki joint venture ze światowymi gigantami, jak Citigroup, Aviva, Carrefour, Hilton, Mitsubishi Motors czy Philip Morris. Jak widać, spektrum działania grupy Sabanci jest bardzo szerokie i obejmuje tak nieprzystające do siebie segmenty gospodarki, jak bankowość, ubezpieczenia, przemysł samochodowy, budowlany, telekomunikacyjny, tekstylny, hotelowy, a nawet tytoniowy. Opony? Też, ale o tym zaraz. Sabanci Holding powstał w 1926 roku. Sabanci to nazwisko rodziny, jednej z najbogatszych w Turcji, której członkowie zakładali firmę i do dziś nią ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom