Menu

Opony do MAN

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

MAN

MAN to niemiecka spółka, której bogata historia sięga 1758 roku i związana jest z Hutą św. Antoniego w Oberhausen.


Najważniejszy okres dla współczesnego wyglądu marki rozpoczął się jednak dopiero w 1915 roku. Wtedy właśnie w efekcie współpracy z dobrze prosperującą szwajcarską firmą Saurer powstały pierwsze samochody ciężarowe spod logo „srebrnego lwa”. Kilka lat później marka zaprezentowała swój pierwszy pojazd wyposażony w silnik wysokoprężny, który wzbudził duże zainteresowanie branży motoryzacyjnej.


Krótko po swoim debiucie na rynku transportowym spółka zdecydowała się rozszerzyć swoją działalność o pojazdy do przewozu ludności. Rewolucyjne omnibusy MAN-Saurer błyskawicznie zdobyły popularność w Niemczech, stając się jednym z najpopularniejszych środków do transportu publicznego oraz przewozu poczty. Chociaż większość kierowców kojarzy firmę MAN z Monachium, to jej powiązania z tym miastem zaczęły się dopiero w okresie powojennym. Rosnące zapotrzebowanie na ciężarówki MAN spowodowało, że firma w 1955 roku zdecydowała się wykupić i przekształcić fabrykę silników lotniczych BMW w stolicy Bawarii w bardzo nowoczesny zakład produkcyjny. Pozwoliło to marce rozwinąć się do jednego z największych koncernów samochodowych na świecie.


W 2011 roku większość udziałów w firmie MAN wykupił koncern Volkswagen, zapewniając jej wsparcie dystrybucyjne i produkcyjne. Współcześnie zakłady marki MAN produkują dziesiątki tysięcy pojazdów rocznie. Zlokalizowane są na całym świecie, w tym także w Polsce.


Największy zakład w naszym kraju - MAN Strachowice produkuje autobusy MAN w wersji miejskiej oraz turystycznej. MAN Polska posiada również zakłady w Sadach, Wolicy oraz Białężycach.


Szeroki wybór opon dostępnych na naszej stronie idealnie wpisuje się w potrzeby kierowców wykorzystujących ciężarówki MAN do codziennej pracy oraz transportu. Dostępne jest ogumienie zadaniowe do najpopularniejszych serii marki, takich jak: MAN TGA, MAN TGM, MAN TGX, MAN TGL, czy MAN TGE.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom