Pracuj w Oponeo

Opony do MAN

Wybierz parametry swojego MAN i dobierz odpowiedni rozmiar opon

MAN

Wybierz model

TGE

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

MAN

MAN to niemiecka spółka, której bogata historia sięga 1758 roku i związana jest z Hutą św. Antoniego w Oberhausen.


Najważniejszy okres dla współczesnego wyglądu marki rozpoczął się jednak dopiero w 1915 roku. Wtedy właśnie w efekcie współpracy z dobrze prosperującą szwajcarską firmą Saurer powstały pierwsze samochody ciężarowe spod logo „srebrnego lwa”. Kilka lat później marka zaprezentowała swój pierwszy pojazd wyposażony w silnik wysokoprężny, który wzbudził duże zainteresowanie branży motoryzacyjnej.


Krótko po swoim debiucie na rynku transportowym spółka zdecydowała się rozszerzyć swoją działalność o pojazdy do przewozu ludności. Rewolucyjne omnibusy MAN-Saurer błyskawicznie zdobyły popularność w Niemczech, stając się jednym z najpopularniejszych środków do transportu publicznego oraz przewozu poczty. Chociaż większość kierowców kojarzy firmę MAN z Monachium, to jej powiązania z tym miastem zaczęły się dopiero w okresie powojennym. Rosnące zapotrzebowanie na ciężarówki MAN spowodowało, że firma w 1955 roku zdecydowała się wykupić i przekształcić fabrykę silników lotniczych BMW w stolicy Bawarii w bardzo nowoczesny zakład produkcyjny. Pozwoliło to marce rozwinąć się do jednego z największych koncernów samochodowych na świecie.


W 2011 roku większość udziałów w firmie MAN wykupił koncern Volkswagen, zapewniając jej wsparcie dystrybucyjne i produkcyjne. Współcześnie zakłady marki MAN produkują dziesiątki tysięcy pojazdów rocznie. Zlokalizowane są na całym świecie, w tym także w Polsce.


Największy zakład w naszym kraju - MAN Strachowice produkuje autobusy MAN w wersji miejskiej oraz turystycznej. MAN Polska posiada również zakłady w Sadach, Wolicy oraz Białężycach.


Szeroki wybór opon dostępnych na naszej stronie idealnie wpisuje się w potrzeby kierowców wykorzystujących ciężarówki MAN do codziennej pracy oraz transportu. Dostępne jest ogumienie zadaniowe do najpopularniejszych serii marki, takich jak: MAN TGA, MAN TGM, MAN TGX, MAN TGL, czy MAN TGE.