Pracuj w Oponeo

Felgi do MAN

Wybierz parametry swojego MAN i dobierz odpowiednie felgi

MAN

Wybierz model

TGE

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

MAN

MAN to niemiecka marka o bardzo bogatej historii. Koncern uchodzi za jednego z niekwestionowanych liderów w produkcji ciężkich samochodów transportowych oraz autobusów.


Największy rozkwit firma zanotowała po drugiej wojnie światowej. Odbudowujące się po wyniszczającym okresie niepokojów Niemcy potrzebowały wydajnych i niezawodnych pojazdów użytkowych. Czas „cudu gospodarczego” przekuł się w niespotykaną wcześniej sprzedaż aut spod logo MAN, która pozwoliła rozszerzyć działalność na skalę światową.


Współcześnie MAN to jeden z największych producentów branży transportu długodystansowego. W swojej ofercie posiada nie tylko szeroki wybór aut ciężarowych, autobusów, ale i pojazdów specjalnych, np. wozów strażackich.


MAN kierowcom jednoznacznie kojarzy się z Monachium, choć początek wspólnej historii z tym miastem ma dopiero w okresie po drugiej wojnie światowej. Ze względu na rosnące zainteresowanie marką, koncern podjął decyzję o przeniesieniu produkcji z Norymbergi. Wybór padł na stworzone na potrzeby amerykańskiego wojska zakłady silników lotniczych BMW w Monachium.


MAN wszystkie swoje samochody ciężarowe produkuje z myślą o wymaganiach współczesnego rynku. Jednak bezpieczeństwo kierowcy zależy także od odpowiedniego dobru felg do przeznaczenia pojazdu. Na naszym portalu dostępne są obręcze aluminiowe oraz stalowe, stworzone do pracy przy wysokich obciążeniach.