Felgi do VW

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

VW

Volkswagen dosłownie oznacza „samochód ludu”, co wiernie oddaje ideę, jaka przyświecała pierwszym konstruktorom marki. Miały być to auta kompaktowe, rodzinne i ekonomiczne, wygodniejsze niż popularna wówczas kolej. Do dziś są to jedne z najczęściej wybieranych samochodów, dostępne w różnych segmentach cenowych.


Historycznym modelem był zaprezentowany przez Ferdinanda Porsche garbus, który na początku lat 40. XX wieku zaczął wyjeżdżać na ulice pod szyldem KDF Wagen. Było to najdłużej produkowane auto w historii motoryzacji – w ciągu 65 lat zmontowano ponad 21 milionów egzemplarzy.


Pierwsze pojazdy z logiem Volkswagena zaczęły opuszczać fabryki zaraz po II Wojnie Światowej. Za sprawą bardzo dobrych osiągów oraz korzystnych cen, marka szybko podbiła najpierw europejskie, a potem światowe rynki.


Następnymi kultowymi modelami koncernu okazały się VW Passat, Golf oraz małe Polo, produkowane od połowy lat 70. Zwłaszcza popularne „golfy” stały się ulubieńcami fanów tuningu, którzy prześcigają się w nowych rozwiązaniach i stawiają na oryginalne felgi i kolory karoserii. W najbliższych latach inżynierowie marki skupiać będą się na rozwoju technologii aut elektrycznych, w których widzą przyszłość całej branży samochodowej.


W Polsce znajdują się dwie fabryki VW – w Poznaniu i w Polkowicach. Powstają tam modele Transporter i Caddy, a także silniki najnowszej generacji.


Co ciekawe, firma posiada jedno z najbardziej rozpoznawalnych motoryzacyjnych haseł marketingowych – „Volkswagen. Das Auto”.