Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Lupo

Sprawdź rozmiar felg do VW Lupo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Lupo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Lupo

Volkswagen Lupo produkowano w latach 1998-2005. Ten trzydrzwiowy hatchback był wówczas najmniejszym autem w ofercie niemieckiego producenta. Cechą charakterystyczną tego modelu były oszczędne silniki. Ze względu na niewielkie gabaryty samochód świetnie spisuje się w miejskiej przestrzeni.

Fabryczne felgi VW Lupo

Najuboższe wersje Volkswagena Lupo wyposażano standardowo w 13-calowe felgi stalowe. Warianty z mocniejszymi silnikami i bogatszym wyposażeniem były dostępne z 14- i 15-calowymi obręczami z aluminium.

Obręcze w VW Lupo: ET, rozstaw śrub i wymiary

By auto prowadziło się pewnie i bezpiecznie, musi być wyposażone w obręcze o parametrach spełniających normy producenta. Istotne są tutaj: średnica i szerokość, parametr ET oraz liczba i rozstaw śrub.

  • Jaka jest średnica felg w VW Lupo?

Konstruktorzy Volkswagena Lupo przewidzieli opcję montażu felg o średnicy od 13 do 16 cali. W niektórych wariantach (z najmocniejszymi silnikami) minimalna średnica konstrukcji to 14 cali.

  • VW Lupo - rozstaw śrub

Wszystkie warianty VW Lupo mają mocowanie felg na 4 śruby. Średnica okręgu, na którym rozstawione są otwory to 100 mm (4x100).

  • Jaka jest szerokość felg VW Lupo?

Szerokość felg jest związana z ich średnicą i rośnie wraz ze zwiększaniem się promienia konstrukcji. W przypadku VW Lupo najwęższe felgi mogą mieć szerokość 5 cali, a najszersze 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi VW Lupo?

Atrybut ET odnosi się do głębokości mocowania obręczy w nadkolu. Producenta VW Lupo określił ten parametr w przedziale 35-45 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW Lupo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do VW Lupo

Osoby jeżdżące autem VW Lupo najczęściej wybierają: