Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Polo

Sprawdź rozmiar felg do VW Polo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Polo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Polo

Popularny na polskich drogach, kompaktowy samochód Volkswagen Polo to przedstawiciel segmentu B. Pierwsza wersja auta pojawiła się w sprzedaży w 1975 roku. W 2017 roku zadebiutowała szósta generacja tego modelu. VW Polo dostępny jest w kilku wersach nadwozia - jako 3 i 5-drzwiowy hatchback, a także sedan i kombi. Samochód można nabyć w różnych wersjach wyposażeniowych - wśród nich jest też usportowiona wersja GTI.

Felgi OEM w Volkswagen Polo

Różne generacje i wersje wyposażeniowe Volkswagena Polo opuszczały salony z felgami w rozmaitych rozmiarach i stylizacjach. Standardem w starszych wersjach były obręcze stalowe o średnicy 13 cali. W nowszych odsłonach instalowano felgi w rozmiarze 14-cali lub większe. W najnowszej wersji GTI mocuje się obręcze 18-calowe.

Jakie felgi do VW Polo: rozmiary, rozstaw śrub, parametr ET

Warunkiem dopasowania felgi do konkretnego modelu i wersji auta jest uwzględnienie dopuszczalnych przez producenta rozmiarów, czyli średnicy i szerokości, a także liczby i rozstawu śrub mocujących. Kolejny istotny parametr oznaczany jako ET, pozwoli dobrać odpowiednią głębokość osadzenia felgi w nadkolu.

  • Jaka jest średnica felgi VW Polo?

W drugiej i trzeciej wersji Volkswagena Polo najmniejszy możliwy rozmiar obręczy wynosił 13 cali, w nowszych wersjach jest to 14 cali. Maksymalny rozmiar felgi w autach drugiej generacji to 14 cali, trzeciej - 17 cali, czwartej i piątej - 18 cali, a szóstej 19 cali.

  • VW Polo - rozstaw śrub

Do trzeciej generacji Volkswagena Polo koła instalowano w piastach za pomocą czterech śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 100 mm (4x100). Od czwartej wersji te auta mają pięć punktów montażowych (5x100).

  • Jaka szerokość felgi w Volkswagen Polo?

Możliwe warianty szerokości felg w VW Polo zmieniały się wraz z kolejnymi generacjami tego modelu. Minimalne wartości mogą wynosić 4,5 cali, 5 cali lub 5,5 cala. Najszersze obręcze, które będą pasować do auta to: 5,5” w wersji drugiej; 7,5” w trzeciej; 8” w czwartej i szóstej oraz 8,5” w piątej.

  • Jakie jest ET felg do Volkswagen Polo?

Parametr ET dla Volkswagena Polo zależy od generacji tego modelu. Np. w wersji drugiej wynosił od ET 35 do ET 38, w czwartej od ET 27 do ET 43, a w szóstej od ET 30 do ET 51 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW Polo

Osoby jeżdżące autem VW Polo najczęściej wybierają: