Pracuj w Oponeo

Felgi do VW New Beetle

Sprawdź rozmiar felg do VW New Beetle i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

New Beetle

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW New Beetle

Volkswagen New Beetle to auto nawiązujące stylistyką do kultowego garbusa. Niemiecki koncern zaprezentował ten model w 1997 roku. W 2005 roku przeszedł lekki lifting, a jego produkcja zakończyła się w roku 2010 (następcą został model Beetle). Pojazd klasyfikowany jest w segmencie aut kompaktowych. Oferowany był jako 3-drzwiowy hatchback oraz 2-drzwiowy kabriolet.

Obręcze OEM do VW New Beetle

Modele Volkswagena New Beetle wyposażano oryginalnie w felgi aluminiowe w rozmiarach: 15, 16, 17, 18 lub 19 cali. Te wieloramienne obręcze z logo producenta w części centralnej dostępne były w różnych wzorach.

Jakie felgi do VW New Beetle?

Przy wyborze felg do samochodu zwróćmy uwagę na dopuszczalne przez producenta auta średnicę i szerokość obręczy, a także parametr ET oraz liczbę oraz rozstaw śrub montażowych. Tylko prawidłowo dobrane rozmiary sprawią, że auto zachowa odpowiednie właściwości jezdne.

  • Jaka jest średnica felg w VW New Beetle?

W większości wariantów Volkswagena New Beetle można zamocować felgi o średnicy od 15 do 19 cali. Wyjątkiem są wersje hatchback 2.3 V5 (do której nie pasują modele 15-calowe) oraz cabrio 1.8 Turbo (w której nie zainstalujemy obręczy 19-calowych).

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach VW New Beetle?

Felgi w modelach New Beetle mocuje się na 5 śrub. Elementy rozstawione są na okręgu o średnicy 100 mm. Obowiązuje więc standard 5x100.

  • Jaka jest szerokość felgi w VW New Beetle?

Najmniejsza możliwa szerokość felg w Volkswagenie New Beetle to 6 cali – dotyczy to obręczy o średnicy 15-cali. Wersje 19-calowe mogą być najszersze (nawet 8,5 cala).

  • Jakie jest ET felg VW New Beetle?

ET, czyli parametr określający głębokość osadzenia obręczy w nadkolu, jest taki sam dla wszystkich wariantów VW New Beetle i wynosi od ET 30 do ET 40 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW New Beetle

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do VW New Beetle

Osoby jeżdżące autem VW New Beetle najczęściej wybierają: