Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Touareg

Sprawdź rozmiar felg do VW Touareg i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Touareg

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Touareg

Volkswagen Touareg to średniej wielkości SUV klasy premium. Ma elegancką sylwetkę, bogate wyposażenie i dobrze radzi sobie w terenie. Konstrukcja jest dostępna w sprzedaży od 2002 roku w kilku wersjach silnikowych i wyposażeniowych. Do tej pory na rynku pojawiły się trzy generacje tego modelu (ostatnia premiera w roku 2018).

Fabryczne felgi VW Touareg

Volkswagen Touareg od początku dostępny był z dużymi obręczami z aluminium w różnych wzorach. W pierwszej wersji klienci mieli do wyboru konstrukcje o średnicy od 17 do 20 cali. W drugiej i trzeciej odsłonie modelu w ofercie są felgi w rozmiarach od 18 do 21 cali ze srebrnym, srebrno-czarnym i czarnym wykończeniem.

Felgi do VW Touareg: rozstaw śrub, średnica, szerokość i parametr ET

Rozmiar i szerokość obręczy zwykle można dobrać do własnych preferencji (producenci aut umożliwiają instalację felg w różnych rozmiarach). Ważne, by dana konstrukcja miała odpowiednią liczbę i rozstaw śrub, a także parametr ET, od którego zależy głębokość osadzenia koła.

  • Jaka jest średnica felg w VW Touareg?

Do różnych generacji i wersji Volkswagena Touareg pasują obręcze o innych średnicach. W większości egzemplarzy możemy zainstalować konstrukcje w rozmiarach 18”, 19”, 20” i 22”. W niektórych możliwy jest też montaż felg 16- i 17-calowych.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach VW Touareg?

Koła w VW Touareg instaluje się na 5 śrub. Rozstaw elementów montażowych zależy od wersji i może wynosić 112, 120 lub 130 mm. Rozstaw w felgach VW może mieć zatem wartość 5x112, 5x120 lub 5x130 mm.

  • Jaka jest szerokość felg w VW Touareg?

W modelu Touareg można zainstalować felgi o szerokości od 7,5 lub 8 cali do nawet 10,5 cala. Szersze obręcze będą miały też większe średnice. Np. 22-calowe konstrukcje w niektórych wariantach tego modelu mogą mieć szerokość od 9 do 10,5 cala.

  • Ile wynosi ET felg w VW Touareg?

Parametr ET dla większości wersji modelu Touareg wynosi od ET 40 do ET 55 mm. Wyjątkiem są auta trzeciej generacji z silnikami 4MOTION, dla których określono go w zakresie od ET 20 do ET 35 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW Touareg

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do VW Touareg

Osoby jeżdżące autem VW Touareg najczęściej wybierają: