Felgi do VW Tiguan

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

VW Tiguan

Volkswagen Tiguan to jeden z najpopularniejszych SUV-ów segmentu C dostępnych na rynku. Produkowany jest od 2007 roku. Nazwa to połączenie dwóch słów: Tiger (ang. tygrys) oraz Iguana. Wybrali ją czytelnicy magazynu Auto Bild.


Pierwszą generację wykonano na bazie płyty podłogowej wykorzystywanej w Audi Q3, VW Golf V czy Touran. Wykończenie inspirowano modelem Golf Plus. W 2011 roku samochód przeszedł przemodelowanie, zmieniono układ reflektorów, chłodnice oraz zderzak.


Volkswagen Tiguan jest bardzo bezpiecznym oraz komfortowym SUV-em, który zapewnia dużą przestrzeń wewnątrz pojazdu. Dzięki specjalnemu systemowi składania siedzeń możliwe jest przewożenie przedmiotów o długości nawet 2,5 metra w bagażniku o pojemności ponad 1500 litrów.


Niezwykła popularność sprawiła, że w 2015 roku Volkswagen zdecydował się zaprezentować drugą generację Volkswagena Tiguan II. W porównaniu do pierwowzoru model jest o wiele przystępniejszy. Zwiększono rozstaw osi oraz obniżono zawieszenie, nadając bardziej sportowy charakter. Jeszcze obszerniejsza okazała się wersja Allspace, wydana w 2016 roku. Z uwagi na duże zmiany w długości, wariant ten klasyfikuje się jako cross-over.


Atrakcyjny wygląd i bardzo funkcjonalne wyposażenie Volkswagena Tiguan cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem kierowców na całym świecie. Dynamiczną sylwetkę warto podkreślić odpowiednio dobranymi felgami aluminiowymi i stalowymi.