Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Tiguan

Sprawdź rozmiar felg do VW Tiguan i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Tiguan

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Tiguan

Volkswagen Tiguan to kompaktowy SUV, który wszedł na rynek w 2007 roku. Nazwa Tiguan to połączenie słów „tiger” i „iguana”. Dopracowana stylistyka, wysoki komfort jazdy i szeroka oferta wyposażeniowa sprawiły, że ten model zdobył uznanie wśród klientów. W 2010 roku pojazd poddano modernizacji, a pięć lat później zaprezentowano jego drugą odsłonę (face lifting w 2020 roku) - ta seria dostępna jest także w wariancie przedłużonym, jako Tiguan Allspace.

Oryginalne felgi VW Tiguan

W pierwszej wersji Volkswagena Tiguan mocowano standardowo obręcze aluminiowe w rozmiarze 16 cali, choć w ofercie były także felgi 17- i 18-calowe w różnych wzorach. Druga generacja pojazdu zjeżdżała z linii montażowych na obręczach o średnicy 17 lub 18 cali.

Jakie felgi do VW Tiguan?

Obręcze kół powinny mieć rozmiary zgodne ze specyfikacją producenta samochodu, by pojazd zachował odpowiednie właściwości użytkowe i prowadził się bezpiecznie. Ważne są przede wszystkim średnica, szerokość oraz parametr ET, od którego zależy głębokość osadzenia felgi. Bez odpowiedniego dopasowania liczby śrub i ich rozstawu obręcz nie będzie pasować do piasty.

  • Jaka jest średnica felgi w VW Tiguan?

Do VW Tiguan pierwszej generacji pasują felgi w rozmiarach od 16 do 21 cali. W drugiej odsłonie tego modelu można zamocować obręcze o średnicy od 17 do 21 cali.

  • VW Tiguan – rozstaw śrub

W Volkswagenie Tiguan instalowane są obręcze z oznaczeniem 5x112. Parametr określa liczbę śrub, za pomocą których koło jest przykręcane do piasty, a także ich rozstaw.

  • Jaka jest szerokość felgi w VW Tiguan?

Minimalna szerokość felg pasujących do Volkswagena Tiguan wynosi 6,5 cala. W aucie można też zamocować szersze obręcze – maksymalnie 10-calowe w autach pierwszej generacji i 9,5 calowe w wersji drugiej.

  • Jakie ET felg w VW Tiguan?

Parametr ET dla VW Tiguan pierwszej generacji został określony w zakresie 24-45 mm, a dla wersji drugiej 25-45 mm. W tych autach sprawdzą się zatem np. obręcze z ET 25, ET 30, ET 35, ET 40, ET 42 i ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW Tiguan

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do VW Tiguan