Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Passat

Sprawdź rozmiar felg do VW Passat i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Passat

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Passat

VW Passat to bardzo popularny samochód należący do klasy średniej, który bardzo często spotykany jest zarówno w miastach, jak i na drogach szybkiego ruchu. Produkcja I generacji modelu rozpoczęła się w 1973, a do roku 2010 powstało 6 kolejnych generacji. Na przestrzeni lat auto przeszło wiele modyfikacji, a jego wygląd uległ diametralnej zmianie.

8 generacja tego auta, produkowana w latach 2014-2022, w 2015 roku otrzymała tytuł Europejskiego Samochodu Roku.

Felgi w VW Passacie

Jeżeli szukasz obręczy do VII generacji VW Passata, to dobrym wyborem mogą okazać się felgi Dezent TU. Nawiązują one do fabrycznie montowanych w tym modelu obręczy.

W 8. Generacji Volkswagena Passata fabrycznie montowane są jedynie felgi aluminiowe. Produkuje je jedna z najpopularniejszych firm w branży – Ronal. Jeżeli zdarzyło nam się uszkodzić którąś z nich lub po prostu planujemy wymienić je na nowy komplet, musimy wziąć pod uwagę parametry, takie jak średnica, szerokość, ET oraz rozstaw śrub. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że wybrane produkty będą pasowały do posiadanego przez nas auta.

  • Średnica felg w VW Passacie

Średnice w VW Passacie różnią się zależnie od generacji. Mogą one wynosić 13-16" (I, II gen.), 14-16" (III gen.), 14-17” (IV gen.), 15-19" (V gen) lub 16 do 20" (VI, VII, VIII gen.). Należy pamiętać, że od tego wymiaru zależny jest także rozmiar opon.

  • VW Passat – rozstaw śrub

Rozstaw śrub w felgach do VW Passata wynosi 4x100 (I i II gen.), 5x100 (III i IV gen.), 5x112 (V, VI, VII oraz VIII gen.). Pierwszy człon oznaczenia informuje, że w obręczy są cztery otwory na śruby montażowe. Druga wartość określa średnicę okręgu, na jakim rozłożone są punkty montażowe. To kluczowy parametr decydujący o tym, czy dany model felgi może być założony na samochód.

  • Szerokość felg w Volkswagenie Passacie

Szerokość felgi wzrasta razem ze średnicą. Zależnie od generacji, w VW Pasacie może wynosić: 5-6" (I i II), 5,5 – 7,5" (III i IV), 6-8 (V), 6,5-9 " (VI i VII) lub 6,5 – 9,5" w VIII generacji pojazdu.

  • VW Passat – ET felgi

Jeżeli zależy Ci na tym, aby felga była mocno wyeksponowana, koniecznie zwróć uwagę na ET. Oznaczona została nim głębokość, z jaką obręcz jest osadzona w nadkolu. W I odsłonie wynosił on 38-47 mm, w II, III i IV 30-38 mm, w V 35-45 mm, w VI i VII 33-48 mm. Dla 8. generacji VW Passata wartość tego parametru wynosi od 30 do 45 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW Passat