Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Beetle

Sprawdź rozmiar felg do VW Beetle i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Beetle

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Beetle

Volkswagen Bettle to kompaktowe auto o charakterystycznej zaokrąglonej sylwetce, które nawiązuje stylistycznie do legendarnego VW Garbusa. Niemiecki koncern produkował ten model w latach 2011-2019. Auto było dostępne w kilku wersjach silnikowych i w różnych odmianach wyposażeniowych. Cieszyło się dużą popularnością także na polskim rynku.

Oryginalne felgi VW Beetle

W nowych garbusach standardem były dopasowane stylistycznie do nadwozia, aluminiowe obręcze o średnicy 17-cali. Opcjonalnie auto można było wyposażyć w felgi 16- a nawet 20-calowe. Wszystkie miały logo producenta w centrum.

Jakie felgi do New Beetle: średnica, szerokość ET i rozstaw śrub

By dopasować felgi do auta, należy uwzględnić określone w specyfikacji producenta parametry. Istotne są średnica, szerokość, rozstaw śrub oraz atrybut ET. Właściwie dobrane obręcze są gwarancją, że samochód zachowa parametry bezpieczeństwa i właściwości użytkowe.

  • Jaka jest średnica felg w VW Beetle?

Producent Volkswagena Beetle dopuszcza montaż felg o średnicy od 16 do 20 cali. Te parametry dotyczą zarówno wersji hatchback, jak i cabrio.

  • VW Beetle - rozstaw śrub

Rozstaw punktów montażowych felgi w modelu Beetle wynosi 112 mm. To średnica okręgu, na którym umieszczone są otwory. Wszystkie warianty auta wyposażono w mocowania 5-śrubowe, więc standard rozmieszczenia śrub to 5x112.

  • Jaka jest szerokość felgi VW Beetle?

Szerokość obręczy w Volkswagenie Beetle jest jednakowa. W przypadku wszystkich standardów felg dopuszczalna szerokość wynosi od 6,5 do 8 cali.

  • Jakie jest ET felgi VW Beetle?

ET to parametr określający głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. To od niego zależy, czy koło nie będzie wystawać poza obrys auta lub ocierać o nadkole. Dla modelu VW Beetle jest to przedział między ET 42 a ET 48 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW Beetle

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do VW Beetle

Osoby jeżdżące autem VW Beetle najczęściej wybierają: