Pracuj w Oponeo

Felgi do VW T5

Sprawdź rozmiar felg do VW T5 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

T5

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW T5

Volkswagen T5 to piąta odsłona wielofunkcyjnego samochodu dostawczego VW Transporter. Auto pojawiło się na rynku w 2003 roku, a w 2009 roku przeszło face lifting. Produkcja trwała do 2015 roku. Samochód dostępny jest w wielu wersjach nadwozia i wyposażenia, m.in. jako van, pickup i bus.

Oryginalne felgi VW T5

Volkswagen T5 standardowo był wyposażony w felgi 16-calowe, choć w ofercie producenta znalazły się też większe konstrukcje. Wersja podstawowa miała felgi stalowe, a obręcze aluminiowe dostępne były jako opcja.

Jakie felgi do Transportera T5?

Poszukując zamienników oryginalnych felg do auta, należy wziąć pod uwagę średnicę i szerokość obręczy, głębokość jej osadzenia w nadkolu (parametr ET), a także liczbę i rozstaw śrub montażowych. Kierujmy się przy tym wytycznymi producenta auta, by pojazd zachował odpowiednie właściwości użytkowe i prowadził się bezpiecznie.

  • Jaka średnica felg w VW T5?

Do Volkswagena T5 pasują felgi o średnicy 16, 17, 18, 19 i 20 cali. Im większa jest obręcz, tym niższy powinien być profil opony.

  • VW T5 - rozstaw śrub

W Volkswagenie T5 zamocujemy wyłącznie obręcze z oznaczeniem 5x120. Parametr opisuje liczbę punktów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozstawione.

  • Jaka szerokość felg VW T5?

Najwęższa felga do Volkswagena T5 może mieć szerokość 6,5 cala. Do auta pasują też szersze obręcze - maksymalnie do 9 cali.

  • Jakie ET felg w VW T5?

Zakres parametru ET dla Volkswagena T5 wynosi od 42 do 55 mm. Do auta pasują zatem m.in. felgi z ET 42, ET 45, ET 50 i ET 55.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW T5

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do VW T5

Osoby jeżdżące autem VW T5 najczęściej wybierają: