Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Touran

Sprawdź rozmiar felg do VW Touran i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Touran

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Touran

Po raz pierwszy niemiecka marka Volkswagen zaprezentowała model Touran w 2003 roku. I generację tego auta produkowano w latach 2003-2015. Kierowcy mogli wybierać zarówno modele z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów, a napędzana była jedynie przednia oś pojazdu. W 2006 i 2010 roku samochód przeszedł faceliftingi, które mocno wpłynęły na jego ogólny wygląd.

W 2015 roku rozpoczęła się produkcja drugiej odsłony Tourana. Była ona nieco większa i znacznie lepiej wyposażona – w standardowej wersji kierowcy otrzymywali m.in.: systemy ESP, ABS czy elektronicznie ustawiane lusterka.

Felgi – VW Touran

Auto można wyposażyć zarówno w felgi aluminiowe, jak i stalowe. Jeżeli chcemy zmienić komplet, w który fabrycznie wyposażony był nasz VW Touran, dane techniczne felgi powinny być pierwszą rzeczą, na jaką zwrócimy uwagę. Należy sprawdzić, jakie ET, szerokość, średnica czy rozstaw śrub, zalecane są przez producenta dla poszczególnych wersji pojazdu.

  • Rozstaw śrub VW Touran

Rozstaw śrub w Volkswagenie Touranie I i II wynosi 5x112. Oznacza to, że felgi mocowane są na 5 śrub, które rozstawiono na okręgu o średnicy 112 mm.

  • Volkswagen Touran – średnica felg

Bardzo często spotykane w tym modelu są felgi aluminiowe 16”. VW Touran może jednak być wyposażony również w obręcze o innych rozmiarach. Producent dopuszcza także stosowanie wersji 15”, 17”, 18”, 19”, a nawet 20”.

  • Szerokość felgi – VW Touran

Szerokość felg w Volkswagenie Touranie I może wynosić od 6,5” do 9,5”. Co ciekawe, w drugiej wersji pojazdu, mimo większego zakresu średnic, dostępne szerokości obręczy to od 6,5” do 8,5”.

  • ET felgi do VW Tourana

ET to parametr określający głębokość osadzenia felg w nadkolu. Wpływa tym samym na jej ekspozycję. Parametr ten wyrażany jest w milimetrach. W VW Touranie I generacji wynosił od ET 35 do ET 50, a w II odsłonie auta od ET 35 do ET 48.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do VW Touran

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do VW Touran

Rozwiń

Zwiń