Pracuj w Oponeo

Felgi do VW Golf

Sprawdź rozmiar felg do VW Golf i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

VW

Golf

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

VW Golf

Volkswagen Golf to jeden z najpopularniejszych modeli samochodów nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Duży sukces, jaki odniosło to auto, sprawił, że producent stworzył aż 8 jego generacji. Warto przy tym zaznaczyć, że to wcale nie koniec, ponieważ jest ono nadal produkowane. Premiera pojazdu miała miejsce w 1974 roku, a najnowsza, VIII odsłona zaprezentowana została w 2019 roku i produkowana jest w Niemczech, Chinach oraz w Malezji. Do wyboru są 5-drzwiowe wersje hatchback oraz kombi dysponujące 6-biegową manualną skrzynią biegów lub 7-biegowym modelem DSG. Jeśli chodzi o wyposażenie, to w ósmej generacji dostępnych jest aż 9 wersji (Golf, Life, Style, R-line, R, GTI, GTI Clubsport, GTD, GTE). Między 7 a 8 odsłoną tego modelu wypuszczona została również wersja elektryczna, czyli Volkswagen E-Golf.

Felgi w VW Golfie

Felgi w Volkswagenie Golfie mogą mieć różne rozmiary. W wersjach OEM, czyli fabrycznie montowanych, wykorzystywane są modele w kolorach srebrnym, czarnym oraz łączące obie barwy. Oprócz średnicy, niezwykle istotne są również cechy takie jak rozstaw śrub, szerokość i parametr ET.


Jaka jest średnica felg w Volkswagenie Golfie?

Średnica felg to bardzo ważny parametr, ponieważ decyduje o tym, jakie ogumienie możemy założyć na obręcz. W Volkswagenie Golfie stosowane są modele mierzące od 13” do nawet 20”.


VW Golf – rozstaw śrub

Rozstaw śrub składa się z dwóch parametrów. Pierwszy z nich dotyczy liczby punktów montażowych, a drugi średnicy okręgu, na jakim zostały one rozlokowane. W Volkswagenie Golfie występuje kilka różnych wariantów, zależnych od modelu i generacji auta. Są to: 4x100 mm, 5x100 mm oraz stosowany w najnowszej odsłonie 5x112 mm.


Jaka jest szerokość felg w samochodach Volkswagen Golf?

Szerokość felg w samochodach Volkswagen Golf odpowiada standardom stosowanym w innych autach. Najwęższa ma 5”, natomiast najszersza 9,5”. Najczęściej spotykane są jednak wersje mierzące ok. 6, 7 lub 8”.


Jakie jest ET felg w Volkswagenie Golfie?

ET to parametr, którego nazwa może kojarzyć się z popularnym filmem z lat 80’, jednak w przypadku samochodów jest to wartość, określająca głębokość osadzenia felgi w nadkolu. W VW Golfie jej minimalna wartość wynosi 15 mm, a maksymalna 52 mm.

Osoby jeżdżące autem VW Golf najczęściej wybierają: